A Jéger önmagában biztosan nem tudja megoldani a problémát
A májusban induló, az egész országra kiterjedő jégkármérséklő rendszer (Jéger) csak biztosítással együtt nyújt hatékony védelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) szerint. A Mabisz ezt azzal támasztja alá, hogy az eddig három megyében (Somogy, Baranya és Tolna) kiépített kárelhárító rendszer sem ad teljes védettséget a jégkár ellen.
A Jégeső-elhárítási Egyesülés adatai szerint tevékenységük csaknem három évtizede alatt a térségben 74 százalékkal csökkent a mezőgazdasági jégkár. A Mabisz összesítése alapján tavaly az azt megelőző évhez képest 5,3 milliárd forintról közel 9 milliárd forintra nőtt az országos összes jégkár. A három védett megyében a károk összege 446 millió forintról 2,7 milliárd forintra emelkedett. A hírről a Magyar Mezőgazdaság oldala számolt be.
Egyre nőnek a károk, nagyon várják a jégkármérséklő rendszer országos beüzemelését
A három megyében a jég okozta csúcskárok összege tavaly 187 millió forintot, tavalyelőtt pedig 44 millió forintot tett ki.
Hirdetés
A Mabisz azt is közölte, hogy a biztosítók üdvözlik az országos rendszer bevezetését, ugyanakkor felhívják a figyelmet arra, hogy pár évnek el kell telnie, amíg a rendszer hatékonyságáról pontos képet lehet adni.
Az agrárbiztosításokkal foglalkozó négy biztosító tavaly 8,6 milliárd forintot fizetett ki jégkár címén - mondta Lambert Gábor, a Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) kommunikációs vezetője a köztelevízió csatornáján.
Hozzátette, hogy májusban üzemelik majd be országosan a jégkármérséklő rendszert, az úgynevezett Jégert. Megjegyezte azt is, hogy véleménye szerint a Jéger és a gazdálkodók által kötött biztosítások igazán együtt hatásosak.
Úgy vélte, a Jéger mellett a biztosítások fontosságát mutatja, hogy az országban három megyében már eddig is működött talajgenerátorokból álló jégkárenyhítő rendszer. Tavaly azonban pont ebben a három megyében kellett a biztosítóknak a jégkár enyhítésére 2,7 milliárd forintot kifizetniük.
Májustól védett az egész ország a jégtől
A rendszert már megtervezték, a szerződéseket aláírták, májustól pedig már élesben vizsgázik a rendszer.
Ha többet akar tudni a rendszerről, olvassa el a Jönnek a talajgenerátorok: viszlát, jégkár! című cikkünket, amiben leírtuk a technológia lényegét.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés