A klímaváltozás és a mezőgazdaság kapcsolatának legaktuálisabb kérdéseiről tartottak tudományos konferenciát kedd délelőtt a Debreceni Egyetem Agrártudományi Központjában. Az előadók az esemény előtt rendezett sajtótájékoztatón beszéltek a jelenség hatásairól és lehetőségeiről szóló projekt lényeges pontjairól.

Az öntözési tevékenység felértékelődik, hiszen az idei év kukoricatermése mindössze kétharmada a múlt évinek. A vidékfejlesztés kapcsán az öntözhető területek nagyságának növelése kiemelt feladat, emellett a jégeső elhárításának tervezése is már komoly szakaszban jár.

Érdekli a téma? Nem maradt le semmiről!
Jöjjön el a Gazdag Gazda Konferenciasorozat vidéki állomásaira, ahol gyakorlati tudnivalókkal bővítheti ismereteit. Az előadások során a szakemberek sorra veszik, mit kell tenni a gazdálkodóknak, hogy az éghajlatváltozás hatásai a legkevésbé hassanak negatívan tevékenységükre. Program, helyszínek és jelentkezés a www.magro.hu/konferencia oldalon.
Mezőgazdasági újítások

A félidőben járó projekt új szintre emelheti a földművelés innovációját. A talajművelés, a tápanyagellátás és a vízgazdálkodás fejlesztése van napirenden. A precíziós mezőgazdaság és az új technológiák alkalmazása segíti a növénytermesztést, jelentős mértékben csökkenti a költségeket és környezetterhelést sem okoz. 2020-ig 53 millárd forint áll rendelkezésre, amit a vízgazdálkodási tevékenységekre lehet fordítani.

Rövid összefoglaló videó a klímaváltozás és a mezőgazdaság kapcsolatáról:

[embedyt]http://www.youtube.com/watch?v=OgEMjUaW8AY[/embedyt]

Társadalompolitikai megközelítés

A klímaváltozás társadalmi hatásainak vizsgálata új munkalehetőségeket és eredményesebb agrárpolitikát eredményezhet a jövőben. A társadalmi mutatók és a kommunikáció is meghatározó jelentőségű, hiszen a klímaváltozással többnyire a katasztrófa híradásokban lehet találkozni. Mivel ez a jelenség egy lassabb folyamat – évről-évre, sőt évtizedről évtizedre változtatja meg a lakó- és termelési körülményeket –, sokkal nehezebb kommunikálni az emberek felé.

Forrás: HBN-Vass Kata (haon.hu)

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás