Kína gabona- és olajosmag-importja 2024-ben is rekordszinten marad. Az egyre nagyobb igénnyel jelentkező ázsiai óriásállam mezőgazdasági importra mintegy 234 milliárd dollárt fizet ki az Egyesült Államoknak, Brazíliának, Ausztráliának és Kanadának, valamint további beszállítóknak. A piaci szereplők arra számítanak, hogy Kína kereskedelmi aktivitása élénkül, és az ország teljes importja 2024-ben a tavalyihoz hasonló lesz. 

Az élénkülést annak ellenére jósolja a StoneX egyik gabonaelemzője, hogy a közelmúltban több esetben került sor korábban leszerződött mennyiségek törlésére, mivel az alacsonyabb globális árak és a hazai termelés kiesése vásárlásra ösztönöz.

Kína mezőgazdasági importra mintegy 234 milliárd dollárt fizet ki az Egyesült Államoknak, Brazíliának, Ausztráliának és Kanadának, valamint további beszállítóknak

A minőség javítása az egyik cél

Az Agrárágazat cikke szerint Kína továbbra is jó minőségű malmi búzát vásárol az USA-ból, Kanadából és Ausztráliából, hogy saját gabonájával keverje össze, amelynek minősége 2024-ben a kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt várhatóan gyenge lesz. Kína továbbá importál(na) Oroszországból is, de az orosz búza minősége nem mindig éri el a kínai felvásárlók elvárásait.

Az anyag szerint 2024 első két hónapjában Kína 6,19 millió tonna kukoricát vásárolt, ami 16 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában, az árpa importja pedig csaknem háromszorosára, 2,71 millió tonnára nőtt.

2023-ban Kína 234 milliárd amerikai dollárt költött mezőgazdasági termékek importjára. Emellett a világ legnagyobb szójabab-felvásárlója, a világszerte szállított olajos magvak több mint 60 százalékát átveszi, főleg Brazíliából és az Egyesült Államokból.

A második legtöbb ukrán terményt Kína vette meg 2023-ban

A témához kapcsolódóan a Mezőhír írta meg, hogy Ukrajna a 2023-as naptári évben összesen 44,8 millió tonna gabonát értékesített, 16%-kal többet, mint 2022-ben. A kivitel az év végén futott fel. A teljes exportértékből 17%-kal részesedett Spanyolország, Kína ismét a második lett a listán (14%), Románia pedig, amelyik 2022-ben az első volt az ukrán gabonát importálók világrangsorában, tavaly 12,5%-os részesedéssel a harmadik helyet szerezte meg. Ebben nem kis szerepe volt az oroszok fekete-tengeri és dunai támadásainak. A három említett állam együttesen az ukrán gabonaexportérték mintegy 44%-át adta - írták.

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás