Jóval egyszerűbb lesz a műtrágyák csomagolása
Változott a termésnövelő anyagok engedélyezéséről, tárolásáról, forgalmazásáról és felhasználásáról szóló szabályozás. Jóval egyszerűbb lesz a műtrágyák csomagolása.
A műtrágyák csomagolása könnyebben kiismerhető lesz
A termésnövelő anyagok forgalomba hozataláról és ellenőrzéséről szóló 36/2006 (V. 18.) FVM rendelet módosításának célja, hogy a műtrágyák csomagolása, címkéje, illetve kísérőokmánya átláthatóbb módon, kevesebb, de ugyanakkor elegendő információt tartalmazzon. Az egyszerűbb címke könnyebbé teszi a felhasználók eligazodását. Továbbá a gyártóknak is könnyítést jelent, ellenőrzés esetén pedig a hatóság számára is elegendő információt tartalmaz, mivel a tápelemek elemi és oxidos formája egymásból egyszerűen átszámítható.
A műtrágyák csomagolása jóval egyszerűbb lesz
A termésnövelő anyagok engedélyezéséről, tárolásáról, forgalmazásáról és felhasználásáról szóló miniszteri rendelet módosítására azért volt szükség, mert általában túlzsúfoltak voltak a címkék és sok irreleváns információt tartalmaztak. A továbbiakban elegendő a tápelemeket egyik formában feltüntetni, mert egymásból könnyen átszámíthatók.
Hirdetés
A mikroelemeket tartalmazó műtrágyák csomagolásán, címkéjén, illetve kísérőokmányán felesleges volt a tényleges szükséglet esetén történő alkalmazásra, valamint a túladagolás kerülésére vonatkozó figyelmeztető kitétel. Ennek oka, hogy nyilvánvaló, hogy a felhasználók csak tényleges szükség esetén alkalmazzák a termésnövelő anyagot. Ezért az erre történő figyelemfelkeltő felhívás felesleges. Anyagunkat az Agrofórum cikke alapján írtuk meg.
Arról itt számoltunk be korábban, hogy az élelmiszerhulladék felhasználásával csökkentenék az egyre nagyobb mértékű pazarlást az Egyesült Államokban. Ehhez egy olyan technológiát szabadalmaztattak, amellyel a felesleges élelmiszerekből folyékony műtrágyát állíthatnak elő.
A világ egy jelentős részén éheznek az emberek, miközben az úgynevezett fejlett országokban rengeteg élelmiszer landol a kukában. Ez utóbbi problémával küzdenek az Egyesült Államokban is, ezért ottani vállalkozók és befektetők egy csoportja úgy döntött, újra felhasználja az elpazarolt élelmiszerhulladékot. Ráadásul megpróbálnak vele gyümölcsöt és zöldséget termelni. A lap szerint az USA-ban a fogyasztók, a gazdálkodók, és a vállalkozások évente 218 milliárd dollárt költenek 62 millió tonna olyan élelmiszerre, amelyet megtermelnek, feldolgoznak és a kereskedelembe szállítanak, de végül soha, senki nem eszi meg azokat, mivel hulladékként végzik. Ez pedig felelőtlen pazarlás, amire egy kaliforniai vállalat talált kiváló választ.
A hulladékot egy feldolgozó üzembe viszik, ahol nagy hordókba kerül és ott enzimekkel keverik össze. Így egy folyékony, szerves műtrágyát hoznak létre. Az eddigi tapasztalatok szerint ezzel a keverékkel több gyümölcsöt és zöldséget lehet termelni, ráadásul kevesebb víz felhasználásával. Ráadásul tovább csökkenthetők a költségek.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés