Egyre több hazai állattartó használ bálabontó-kiosztó gépet az istállók almozásához, a szálastakarmány-bálák jászolba történő kiosztásához vagy takarmánykeverő-kiosztók rakodásához, töltéséhez. A gépek használatát elsősorban a kézi kiosztással szemben célszerű összevetni, mivel e munkaművelet gépesítéséről van szó.

A bálabontó gépek alkalmazásával jelentős élőmunka-felhasználás váltható ki, ami lényegesen lecsökkenti az állatok almozásához szükséges időráfordítást, ráadásul a gépek által sokkal egyenletesebb és levegősebb alom érhető el az alomágy készítésekor. Mivel számos gép nem csak kiosztja, hanem aprítja is a bálát, így az alomanyag nedvszívó felülete is növekszik, ami csökkenti a szalmafelhasználást és állategészségügyi szempontból is kedvezőbb feltételeket teremt a haszonállatok számára. Egyes bálabontó-kiosztók nem csak szalmabálák kifújására, hanem takarmánybálák szétbontására és kiosztására is használhatóak, növelve ezzel a gépek kihasználhatóságát. A bálabontók alkalmazásával a takarmánykeverő gépek keverési ideje is lényegesen lecsökkenthető, elkerülve így a hosszú keverési idő során keletkező takarmány „porosodást”, másrészt homogénebb takarmánykeverék érhető el.

A McHale által kínált C4 bálabontó-kiosztó sorozat Magyarországon is közkedvelt modellje a C460 típus, amely egy széleskörűen felhasználható munkagép, alkalmas szalmabálák bontására és kifújására, de használható hosszabb szálú szénabálák, illetve rövid szálú szenázsbálák kiosztására is.

Almozás
Jászolba etetés

A McHale C460 bálabontó-kiosztó lelke a nagy átmérőjű, 8 kidobó lapáttal ellátott kifúvóventilátort meghajtó, két sebességfokozatú hajtómű. Ezen a gépkezelő könnyedén beállíthatja a kívánt kifújási sebességet az almozáshoz egy magasabb fordulat, míg az etetéshez egy alacsonyabb fokozat kiválasztásával. A kifújás a gép elején található kifúvótorony segítségével történik, amely a traktorkabinba helyezhető elektronikus vezérlődobozon található joystickkal vezérelhető. A kifúvótorony 300 fokban történő elfordításával a nehezen elérhető helyek is könnyedén bealmozhatóak.

Két sebességfokozatú hajtómű

A McHale C460 gép bálabontó-adagoló rotorja 7 tárcsával van ellátva, melyeken összesen 56 darab kés található. A bontó-adagoló rotor indítása független a kifúvóventilátortól, lehetővé téve így azt, hogy a ventilátor terhelés nélkül felvegye a teljes fordulatot még mielőtt a bontó-adagoló rotor elindulna. Ezzel a megoldással csökken a gép beindításához és működtetéséhez szükséges energiaigény és lecsökken az eltömődések kockázata. A rotor be- és kikapcsolása a traktor fülkéjéből történik.

Bontó-rotor és behordószerkezet

A bontó-adagoló rotorhoz a bálákat egy hidraulikus hajtású, láncból és behordó lécekből álló behordószerkezet szállítja. A láncra 10 darab behordó lécet rögzítettek, melyek kialakítása biztosítja a bontó-rotor állandó és egyenletes adagolását. A behordó szerkezet sebessége állítható, a traktorkabinba helyezhető kezelődoboz segítségével. A bálák rakodása a gép hátoldalán található rakodóajtóval történhet, ami vagy a traktorkabinból, vagy kívülről, a gép baloldalán található vezérlődobozról irányítható. Az ajtót működtető munkahengerek függesztő pontjait úgy alakították ki, hogy maximális emelőkapacitást nyújtsanak, így a legnehezebb bálák is mozgathatóak. A hátsó ajtó és a behordó szerkezet kialakításával szögletes bálák rakodása is könnyen megvalósítható.

Körbála rakodása
Szögletesbála rakodása

A McHale gépek strapabíróságukról, minimális karbantartás- és alkatrészigényükről ismertek szerte a világban. Nagyüzemi felhasználásra és fokozott igénybevételre lettek tervezve. A bálabontók mellet bálázók, bálacsomagolók, különféle bálamegfogó adapterek, fűkaszák, illetve rendkezelők is a termékkínálatba tartoznak. Ha a gépekkel kapcsolatban további részletek is érdeklik, keressen bennünket!

www.mchale.net
Telefon: +36 56 527 112
mchale@mchale.hu

(x)

Megosztás

További híreink

Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése? 

2024.07.06.

A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás