Elsőként Jánoshalmán segíti a magyar agrárszakképzést a virtuális valóság oktató rendszer
Virtuális valóságon (Virtual Reality - VR) alapuló gépbemutató, 3D-s modell kiegészítés, gyakorlatias képzés és interaktív túra segíti az agrárszakképzést. Az országban elsőként Jánoshalmán, a Déli ASzC Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium egyik termében adták át a Pix VR Training Kft. virtuális valóság oktató pilot projektjét. A fejlesztés célja egy olyan komplex, több területen is alkalmazható technológiai rendszer bevezetése, amely hozzájárulhat az agrárszakképzés fejlesztéséhez és innovációs tevékenységeinek támogatásához.
Az átadón Szinay Attila, az Agrárminisztérium közigazgatási államtitkára elmondta, hogy az oktatási rendszernek az elmúlt időszakban számos kihívással kellett szembenéznie. Példaként említette a koronavírus világjárványt, amely jelentősen befolyásolta a hagyományos tantermi oktatást. A politikus szerint hazánk agrárgazdaságának megerősítéséhez, illetve hazai és nemzetköz versenyképességének növeléséhez nélkülözhetetlen az új generációk megszólítása. Kiemelte, hogy olyan képzési rendszerre van szükség, amely keretében a megszerezhető ismeretek a folyamatosan fejlődő piac követelményeihez igazodnak. Elhangzott, hogy a pilot projekt a Magyar Nemzeti Vidéki Hálózat 236 millió forintos támogatásából valósult meg.
„Fontos, hogy az agrárszakképzési centrumok és a szakképző iskolák a jövőben olyan tudásközpontokká váljanak, ahol az összetett képzés, az elméleti tananyag mellett, súlyponti szerepet kapnak a gyakorlati ismeretek. Komoly tudással, felkészültséggel felvértezett fiatal szakemberekre van szükség. Ehhez viszont nélkülözhetetlen a szemléletváltás és az oktatás digitalizációja. A most átadott virtuális valóságon alapuló oktató rendszerrel megreformálható a korábbi szakképzési struktúra - folytatta.
Hirdetés
Így látja az igazgató
Taskovics Péter, a Jánoshalmai Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium igazgatója szerint a virtuális valóságfejlesztés a mezőgazdasági oktatásban egy olyan lehetőség, amely ugyan nem helyettesíti a gyakorlati munkavégzést, de a digitalizáció bekapcsolásával lehetőséget biztosít arra, hogy olyan munkagépekkel is gyakorolhassanak a diákok, amelyek a valóságban nem állnak a rendelkezésükre - írta a Baon.
A Déli ASzC Jánoshalmai Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium
Megnéztük az iskola weboldalát, ahol átadták az agrárszakképzést támogató rendszert. Ott így írnak magukról:
Iskolánk fő profilja a mezőgazdasági gépészet, ebben az ország legjobb iskolái között tartják számon intézményünket. A gyakorlati oktatáshoz saját tanüzemmel rendelkezünk, melyben 18 tanműhely áll tanulóink rendelkezésére. Ezek között megtalálható hidraulika-, hegesztő-, kovács-, esztergályos-, illetve több erőgép- és munkagép műhely is, melyekben 6-12 fős csoportokban dolgoznak a mezőgazdasági gépész és mezőgazdasági gépésztechnikus diákok. A rendelkezésre álló mezőgazdasági erő-és munkagépparkunk segítségével tanulóink elsajátíthatják az alapvető gépbeállítási-, gépüzemeltetési feladatokat, illetve a mezőgazdasági munkákban is részt vehetnek azon a 140 hektár szántóterületen, amelyen intézetünk gazdálkodik.
A gépészet mellett egyre erőteljesebben jelen van képzési struktúránkban az állattartás, hiszen az állattenyésztő és állategészségügyi technikus, mezőgazdasági technikus és gazda szakmáink gyakorlati feltételei tangazdaságunkban szintén biztosítottak. Nagy állattartó telepet működtetünk, tanistállókkal, fejőházzal, takarmánykeverővel felszerelve, melyen 70 tehén, 20 juh, több mint 20 anyadisznó és szaporulata ad munkát a gyakorlati képzésben részt vevő tanulóknak. A gazda, az állattenyésztő, állategészségügyi technikus és mezőgazdasági technikus tanulóink így közvetlenül bekapcsolódhatnak az állattenyésztés napi feladataiba. Továbbá intézményünk saját kertészettel és önálló tankonyhával is rendelkezik. A tangazdaság a hozzá tartozó szántóterülettel, azon túl, hogy elsődlegesen gyakorlati képző helyet biztosít diákjainknak, illetve biztosítja az állattenyésztés takarmány-szükségletét, jelentős saját bevételt is hoz az iskolának.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés