Szerbiában immáron tilos azért tenyészteni állatokat, hogy szőrméjüket ruhakészítésre használják fel. A déli szomszéd országban január 1-én lépett életbe az a törvény, amely megtiltja az állatok tartását, szaporítását, behozatalát és exportját, illetve a leölésüket szőrméjükért és bőrükért. Az állatvédő szervezetek azonban nem bíznak abban, hogy a rendelkezést valóban elkezdik a gyakorlatban is megvalósítani a szerb szőrmeipar szereplői. Szerbia több városában egész évben tartott az az akciósorozat, amelyet civil egyesületek szerveztek “A szőrme nélküli Szerbiáért” elnevezéssel - írta a vajdasági Szabad Magyar Szó a Pannon RTV-re hivatkozva. A céljuk az volt, hogy tudassák a közvéleménnyel és a döntéshozókkal, hogy a szőrméjükért tenyésztett állatokat rossz körülmények között tartják, kínozzák, az elaltatásuk, feldolgozásuk is primitív körülmények között történik. Ezzel párhuzamosan a vonatkozó törvény mielőbbi gyakorlati bevezetését kívánták elérni – nyilatkozta a Szabadkai Magyar Rádiónak Jelena Stevanović, a belgrádi "Szabadság az állatoknak" elnevezésű civil szervezet aktivistája, az egyik főszervező.
A szerb szőrmeipar egészére hat a törvény, amely megtiltja az állatok tartását, szaporítását, behozatalát és exportját, illetve a leölésüket szőrméjükért és bőrükért. képünk illusztráció)
Szerbiában 2009-ben meghozták az állatok jóllétéről rendelkező törvényt. Ezzel a rendelkezéssel megtiltották az állatok tenyésztését szőrmekészítés céljából. A törvény világosan megfogalmazta azt, hogy tilos az állatokat tartani, szaporítani, beszállítani, exportálni és leölni egyedül abból a célból, hogy hozzájussanak a bőréhez és szőrméjéhez. Ez a tilalom, amelyet a rendelkezés megfogalmaz, most 10 év után lépett életbe, vagyis 2019. január 1-jével - mondta Jelena Stevanović.
[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=izraSpkAATE[/embedyt] Az állatvédők szőrmeellenes akcióinak sikere a portál szerint jól mutatja, hogy az emberek jelentős része tisztában van egy-egy bunda úgynevezett valódi értékével. Az utóbbi években – jórészt társadalmi nyomásra – Európa több országában hoztak törvényeket a prémesállat-tenyésztés felszámolására. Hollandiában 2008-tól tilos prémjéért sarki rókát és csincsillát tenyészteni. Ausztriában nem tenyészthető a sarki róka, Svájcban pedig a vidramenyét. Észak-Írországban törvényjavaslat született az összes prémesállat-farm bezárására, valamint Nagy-Britannia is hasonló intézkedéseket hozott.
10 évig még türelmi idő lesz
A déli szomszédunkban 10 éves türelmi idővel elfogadott, az állatok jólétét biztosító törvény a fejlett uniós államok mellé zárkóztatja fel Szerbiát. Továbbá hozzájárul a 27-es EU-s csatalakozási fejezet megnyitásához is. Az állatvédő szervezetek ugyanakkor nem bíznak abban, hogy a rendelkezést valóban elkezdik a gyakorlatban is megvalósítani. Az illegális szőrmegazdálkodást 100.000 és egymillió dinár közötti pénzbírság sújtja 2019. január elsejétől kezdődően Szerbiában.

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Partner

Értelmezzük és értékeljük ki a talajvizsgálati eredményeket

2024.11.26.

Szakmai szempontból a bővített talajvizsgálat elvégzése lenne indokolt minden területen, hiszen a mikroelemek nem megfelelő mennyisége is jelentős, akár tonnában is kifejezhető hozamcsökkenést, elmaradt jövedelmet okozhat.

Édesburgonya termesztése otthon: egyszerű módszerek és hasznos tanácsok

2024.11.26.

Az édesburgonya, vagy más néven batáta termesztése egyre népszerűbbé válik, hiszen nemcsak finom, hanem tápláló is. Mielőtt azonban belekezdenél a saját édesburgonya termesztésébe, érdemes megismerni a leggyakrabban felmerülő kérdéseket és az azokra adott válaszokat.

Már nyers tejben is megtalálták a madárinfluenza vírusát

2024.11.26.

Az egészségügyi hatóságok madárinfluenza vírust észleltek egy kaliforniai tejgazdaság kiskereskedelemben kapható nyers tejében.

Sokan örülhetnek, mert pluszpénzt kapnak a biogazdálkodók

2024.11.26.

A biogazdálkodás célja egy fenntarthatóbb, vegyszerektől mentes rendszer kialakítása, amely környezeti előnyöket kínál a hagyományos módszerekkel szemben.

Mi az az ESG és miért beszélünk róla egyre többet?

2024.11.26.

Az ESG (Environmental, Social, Governance) fogalma az elmúlt években a fenntartható gazdasági fejlődés és a felelős vállalatirányítás egyik központi elemévé vált.

A hazai gazdatársadalom elmúlt 10 évének számait elemezte dr. Cseh Tibor András

2024.11.26.

A KSH Agrárcenzusának eredményeit Dr. Cseh Tibor András, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének főtitkára elemezte.

Partnerhírek
Partner

Értelmezzük és értékeljük ki a talajvizsgálati eredményeket

2024.11.26.

Szakmai szempontból a bővített talajvizsgálat elvégzése lenne indokolt minden területen, hiszen a mikroelemek nem megfelelő mennyisége is jelentős, akár tonnában is kifejezhető hozamcsökkenést, elmaradt jövedelmet okozhat.

Partner

Digitális megoldások gazdálkodóknak és kereskedőknek: fedezze fel a Magro.hu előnyeit!

2024.11.22.

A mezőgazdaság nem csupán egy ágazat – ez a jövőnk és megélhetésünk alapja. Napjainkban azonban olyan kihívásokkal nézünk szembe, mint az extrém időjárás, a kiszámíthatatlanul változó piacok és a csökkenő értékesítési lehetőségek. Ilyen körülmények között a digitalizáció és az innovatív megoldások kulcsszerepet játszanak abban, hogy alkalmazkodjunk és még sikeresebbek legyünk. 

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Graecus CBK szárzúzó
Bács-Kiskun, Kecskemét

Graecus CBK szárzúzó

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Graecus BFP Talajmaró
Bács-Kiskun, Kecskemét

Graecus BFP Talajmaró

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!

Magro.hu Piactér

Több mint 400 hirdetés 93 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás