Szükséghelyzeti felhasználási engedélyt kapott a bogyós gyümölcs kultúrákban a levéltetvek, poloskák, foltosszárnyú muslica, málnabogár, málnavessző-szúnyog, üvegszárnyú ribiszkelepke és szamóca-bimbólikasztó elleni védekezésre a Mospilan 20 SG. A ribiszke, a málna, a szeder, a köszméte, a bodza és a szamóca kapott extra növényvédelmi lehetőséget. A permetezőszer felhasználása kizárólag saját felelősségre, a felhasználást engedélyező határozatban leírtak figyelembevétele és betartása mellett történhet.

A FruitVeB számolt be róla, hogy a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, mint engedélyező hatóság a Sumi Agro Hungary Kft. kérésére 2020. április 29. napján kelt határozatában engedélyezte a Mospilan 20 SG szükséghelyzeti felhasználását bogyós gyümölcs kultúrákban. A 200 g/kg acetamiprid hatóanyagtartalmú rovarölő permetezőszer a ribiszke, a málna, a szeder, a köszméte, a bodza és a szamóca kártevői ellen alkalmazható. Hatásos védekezés valósítható meg vele levéltetvek, poloskák, foltosszárnyú muslica, málnabogár, málnavessző-szúnyog, üvegszárnyú ribiszkelepke és szamóca-bimbólikasztó ellen.

Augusztus végéig ideiglenesen használható a Mospilan a bogyós gyümölcsök rovarölő permetezésére - képünk illusztráció

Adagolás, használat

Fontos, hogy a szükséghelyzeti engedéllyel rendelkező növényvédő szer felhasználása kizárólag saját felelősségre, a felhasználást engedélyező határozatban leírtak figyelembevétele és betartása mellett történhet 2020. augusztus 28-ig. Alkalmazása 150-250 g/ha dózisban 500-1500 l/ha permetlével kijuttatva történhet.

A permetezések időpontjáról a felhasználók a kezelések megkezdése előtt kötelesek tájékoztatni a területileg illetékes megyei kormányhivatal növény- és talajvédelmi hatáskörben eljáró járási hivatalát. A készítmény felhasználását engedélyező 6300/1610-2/2020 számú Nébih határozat erre a hivatkozásra kattintva tölthető le. A készítmény tebukonazol tartalmú növényvédő szerrel együtt tankkeverékként alkalmazva, virágzó kultúrákban vagy mézharmat és virágzó gyomnövények jelenléte esetén, illetve ha a területet bármely okból a méhek látogatják, kizárólag méhkímélő technológiával juttatható ki. Ilyenkor a védekezés csak a méhek repülési időszakának befejezését követően, legkorábban a csillagászati naplemente előtt egy órával kezdhető meg. A kezelést 23 óráig be kell fejezni, illetve 23 órától a következő nap alkonyatáig szüneteltetni kell - írta a Sumi Agro honlapja.

Kapcsolódó cikkek

További híreink

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Több, mint 10 milliárd forintot fizettek ki a Napenergia plusz programban

2024.11.21.

Az Energiaügyi Minisztérium szerint mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez

Naponta méhek millióinak gyilkosa az autó

2024.11.21.

Egy friss kutatás meglepő eredményeket hozott a méhek közlekedési forgalom miatti pusztulásáról, amely jóval nagyobb léptékű, mint azt korábban feltételezték.

Kemény mínuszok és havazás lesz ma

2024.11.21.

Csütörtökön változóan felhős, napos idő várható, de estére délnyugatról vastag felhőzet érkezik, és nyugaton havas eső, havazás alakulhat ki, erős, néhol viharos széllel.

Van válasz a veszteséges tejtermelésre: Szilágyi Szabina mesélt a Bociország Sajtműhely munkájáról

2024.11.21.

A szarvasmarhatartás korántsem egyszerű feladat, amit Szilágyi Szabina gyakorló gazdálkodó alapos gazdasági számításokkal támasztott alá.

Kritikus állapotban az intenzív osztályon van a tinédzser, akit madárinfluenza fertőzött meg

2024.11.20.

Egy kanadai tinédzser kritikus állapotban, intenzív osztályon fekszik, miután H5N1 madárinfluenzával fertőződött meg november elején.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás