A jó bor a szőlőben dől el. A minőségi borkészítéshez elengedhetetlen a professzionális technológiai háttér, melyet az Enoveneta gyár a szőlőtől egészen a palackig biztosít. A Készenlét Zrt. immár 16 éve forgalmazza az olasz Enoveneta gyár termékeit, melyek a szőlőfeldolgozás teljes vertikumát lefedik.

Az Enoveneta célja a termelők munkájának megkönnyítése minőségi eszközök biztosításával. Mind a szüreti munkákhoz, mind pedig a szőlőfeldolgozáshoz és borkezeléshez kínálnak eszközöket.

Saját fejlesztésű rázó és emelő szerkezettel ellátott szüretelőkocsija segíti a gyümölcs gyors célba érkezését a feldolgozó üzembe. A modern borászkodás alapja a reduktív szőlőfeldolgozás, melynek elengedhetetlen része a kíméletes szállítás és gyors feldolgozás. A hidraulika segítségével a talajszint felett elhelyezett fogadógaratba vagy bogyózóba könnyedén bejuttatható a leszüretelt szőlő.

Az Enoveneta komplex rendszerei lehetővé teszik a munkaerőköltség csökkentését, ezáltal minimalizálva a kiadásaikat. A gépek sorba kötésével, azok egymást felügyelve tudnak dolgozni.

A szőlő beérkezését követően két irányba indulhatunk el… bogyózzunk vagy sem. Minden esetben a borász dönti el az irányt. Abban az esetben, ha bogyózással kezdődik a feldolgozás, úgy az Enoveneta Top termékcsaládot javasoljuk. A bogyózó több méretben és opcióval rendelhető. Ezzel a gépcsaláddal a borász még mindig két utat választhat a további feldolgozáshoz. Zúz is vagy csak bogyóz.

A bogyózás után jöhet a préselés vagy a vöröseknél a cefrézés és az erjesztés… Fehér és rozébor készítésénél a bogyózást azonnal vagy rövid áztatás után követi a préselés. Az Enoveneta kínálatából itt is kétféle technológia áll rendelkezésre, a zárt (PPC) vagy nyitott (PPA) kivitel közül választhatunk. A nyitott préseknél a prés falát alakították ki a a must elvezetésére, míg a zárt rendszerű préseknél úgynevezett mustelvezető csatornák segítségével választjuk el a levet a cefrétől. Mind a két technológia egy gyűjtőkádba gyűjti a mustfrakciókat. A gyors léelválasztás érdekében a préshez hozzákapcsolható inverterrel ellátott szivattyú, mely a gyűjtőtartályban elhelyezett úszókapcsoló jelére elindítja vagy megállítja a szivattyút.

A préselés után a mustot, a cefrét, a bort már különböző méretű és teljesítményű szivattyúk segítségével mozgathatjuk. A legkíméletesebb és a legszélesebb körben felhasználható szivattyútípus a perisztaltikus szivattyú (PEV). Közkedvelt még a cefre és bor szállításához a csigaszivattyú (MOHNO). Borok szállításához használhatóak még a gumilapátos szivattyúk (T) is. Továbbá a présben maradt törköly szállítására kifejlesztettek egy széles szalaggal ellátott törköly kihordószalagot (NV).

A borok erjedése után a piacképes megjelenés érdekében különböző tisztítási folyamatok következnek. Az Enoveneta kínálatában kétféle szűrési technológiát különböztetünk meg, a megújuló és a nem megújuló szűrő felülettel dolgozó gépeket. Megújuló szűrőfelülettel dolgozó szűrők pl. a vákuumdob szűrők (SV) és a kovaföldszűrők (FRM), a nem megújuló szűrő felületűek pedig pl.: lapszűrők (FRC) Cross-Flow és a membrán szűrők.

Továbbá az Enoveneta hűtéstechnológiával is tudja segíteni a borászatokat, mely az egyik alapja a reduktív technológiának.

A KÉSZENLÉT Zrt. a Enoveneta gépek teljes portfolióját forgalmazza Magyarországon, továbbá teljeskörű szervízháttérrel is támogatja partnereit. A hamarosan megnyíló új telephelyeinknek köszönhetően immár az egész ország területét lefedjük, ezzel együtt növeljük a szerviz,- és raktárkapacitásunk is.

Amennyiben kérdése merülne fel a gépekkel kapcsolatban, az alábbi elérhetőségeken keresztül állunk szíves rendelkezésére:

Bujáki Norbert
Borászati termékreferens
+36 30 443 4711
bujaki.norbert@keszenlet.hu

Készenlét Zrt.
Pápa – Szihalom – Szászvár
E-mail: keszenlet@keszenlet.hu
Web: http://keszenlet.hu/szolofeldolgozas-berendezesei/termekek/101

(x)

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Tisztul Békés: 10 ezer tonnányi illegális hulladéktól szabadították meg a vármegyét

2024.07.04.

Összesen mintegy 10 millió kilogrammnyi, vagyis 10 ezer tonnányi elhagyott, jogellenesen elhelyezett hulladéktól szabadították meg tavaly Békés vármegyét, csaknem 400 bejelentést vizsgáltak ki.

Partner

A Corteva innovációi a hatékonyságra és fenntarthatóságra fókuszálnak

2024.07.04.

A magyarországi gazdálkodók 2024-es mezőgazdasági tevékenységét továbbra is befolyásolják az elmúlt évek nehézségei; a klímaváltozás és az aszályos időjárás, a szomszédos országban zajló háború és annak gazdasági hatásai, valamint a terményárak hektikus változása. A hatékonyság továbbra is központi szerepet játszik a gazdálkodásban, és a Corteva Agriscience nemzetközi mezőgazdasági kutató-fejlesztő vállalat olyan fenntartható megoldásokon dolgozik, amelyek segíthetnek a magyar gazdáknak a jövedelmezőség és a termelékenység javításában még egy ilyen kihívásokkal teli időszakban is.

A magyar földeken is fontos a vadriasztó lánc használata

2024.07.04.

A magyar földeken is fontos a vadriasztó lánc használata, érdemes figyelni a szabályokra és a környezetre.

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás