Az élesztőt nem kizárólag a konyhában lehet felhasználni, cukorral és vízzel elegyítve kiváló növényvédő szer készíthető belőle, ami eredményesen alkalmazható a kiskertekben. Például az uborka és a paradicsom ezzel az oldattal bepermetezve több kártevőtől és betegségtől is megvédhető. Rendszeres kijuttatással az élesztő komoly és kedvező hatást okoz a növényekben, ezért érdemes megfontolni az élelmiszerből készíthető koktél bevezetését a kiskerti növényvédelem során.

A Kerteszkedek.hu oldal cikke szerint kitűnő permetszer készíthető az élesztő felhasználásával. Alkalmazásával csökkenthető a kártevők és a betegségek megjelenése és kártétele. Ezen felül pedig az élesztős keverék úgy megerősíti a növényt, hogy az szinte minden betegségnek, még a penészgombáknak is ellenáll.

Az uborka és a paradicsom is meghálálja, ha élesztő alapú keverékkel táplálják - képünk illusztráció

Az élesztő ásványi anyagokban és mikroelemekben is gazdag. Vízben feloldva az élesztőből olyan anyagok oldódnak ki, amelyek elősegítik a növények gyorsabb növekedését. Ellenállóbbak lesznek tőle a virágok és jobban fogják bírni az átültetést is. Arra viszont figyelni kell, hogy az élesztő kizárólag meleg földben fejti ki a hatását.

Az élesztő alapanyagú növényvédelem hozzávalói:

  • 4 liter víz
  • 15 evőkanál cukor
  • 15 gramm szárított élesztő

Melegítsünk fel 4 liter vizet körülbelül 30 fokra, amelybe keverjünk bele 15 evőkanál cukrot és 15 gramm szárított élesztőt. A 4 liter vizet tegyük bele egy legalább 10 literes fazékba, mert az erjedés során az élesztős víz kifuthat. Az erjedési folyamat 5-10 órán belül végbemegy, időközben kevergetni kell a folyadékot. Ezután egy 10 literes vödörbe töltsünk 6 liter vizet, amihez adjuk hozzá a 4 liternyi élesztős keveréket, vegyítsük össze, majd jöhet az öntözés és a permetezés.

A cikk szerint az uborkákat 10-12 naponta, a paradicsomokat és az egyéb zöldségeket 15 naponta érdemes permetezni. Minden tőre lényeges bőven önteni! A levelekre is rá lehet permetezni, amit kövessen egy jó alapos öntözés. A levelek permetezését leginkább este érdemes elvégezni.

További híreink

Módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás

2024.07.06.

Változnak a szabályok, módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás.

Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése? 

2024.07.06.

A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás