Sokan túlságosan is féltik a még cserépben lévő örökzöldeket a keményebb fagyoktól. Sőt, van, akinél még az a vélemény is erősen tartja magát, hogy érdemes lehet a lakásban teleltetni azokat. Ezzel azonban a növények akár komoly károkat is elszenvedhetnek. Felesleges túlaggódni a dolgot, nyugodtan kint lehet őket hagyni a szabadban, mindössze arra kell figyelni, hogy az örökzöldek földje ne száradjon ki, és lehetőség szerint folyamatosan nedvesen kell tartani azt.

A Magyarországon ültethető fenyők és lomblevelű örökzöldek többsége jól telel, akár cserépben is, a szabadban - írta a “Szeta - Japán növények és bio praktikák a termelőtől” Facebook-oldalra hivatkozva a Kiskertblogger. Eszerint az átlagos teleken még a fiatal egyedek sem károsodnak ténylegesen a hidegtől, sőt még a földlabda átfagyása sem okoz visszafordíthatatlan folyamatokat bennük. Több kertkedvelő mégis túlságosan aggódik, amikor a kisméretű örökzöldek teleltetésére gondok, és van, aki szerint jó ötlet a lakásban tartani ezeket a növényeket a hideg hónapok alatt. Ezzel azonban akár komoly károkat is okozhatnak az örökzöldeknek.

A cserépben tartott örökzöldek is bírják a hideg teleket, de néhány tanácsot érdemes betartani, hogy minden rendben legyen velük odakint - képünk illusztráció

A kiszáradás sokkal veszélyesebb a cserepes örökzöldek életére

Ezzel összefüggésben inkább a téli kiszáradásra érdemes odafigyelni. Enyhébb időben mindig ellenőrizni kell, nem száraz-e az örökzöldek földje, az érzékenyebb fajtákat pedig érdemes inkább félárnyékba tenni a téli napsütés szárító hatása miatt. Ugyanis a fagyott földből ők sem tudnak vizet felvenni, ugyanakkor párologtatnak. Ezért fontos, hogy a növények földje nedves legyen. Mert ha kiszáradnak, az sokkal többet árthat nekik, mintha télen kint lennének a szabadban. Takarásként csak szellőző, könnyű anyagot (falevél, esetleg fátyolfólia) szabad használni.

Ekkor érdemes öntözni télen

Azt már az Édenkert.hu írta meg, hogy előnyös, ha hosszabb száraz periódus esetén nagy mennyiségű vízzel és fagymentes napokon öntözünk. Fontos, hogy a dél körüli órákat válasszuk, mert ekkor már kicsi az esélye az azonnali visszafagyásnak és még az esti lehűléstől sem kell tartani. Így van idejük a növényeknek felvenni a víz egy részét. Ilyenkor nagyon meghálálják azt is, ha tiszta vízzel lemossuk a felületükről az esetleg rájuk rakódott kormot, a füstöt és a port.

Megosztás

További híreink

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Több, mint 10 milliárd forintot fizettek ki a Napenergia plusz programban

2024.11.21.

Az Energiaügyi Minisztérium szerint mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez

Naponta méhek millióinak gyilkosa az autó

2024.11.21.

Egy friss kutatás meglepő eredményeket hozott a méhek közlekedési forgalom miatti pusztulásáról, amely jóval nagyobb léptékű, mint azt korábban feltételezték.

Kemény mínuszok és havazás lesz ma

2024.11.21.

Csütörtökön változóan felhős, napos idő várható, de estére délnyugatról vastag felhőzet érkezik, és nyugaton havas eső, havazás alakulhat ki, erős, néhol viharos széllel.

Van válasz a veszteséges tejtermelésre: Szilágyi Szabina mesélt a Bociország Sajtműhely munkájáról

2024.11.21.

A szarvasmarhatartás korántsem egyszerű feladat, amit Szilágyi Szabina gyakorló gazdálkodó alapos gazdasági számításokkal támasztott alá.

Kritikus állapotban az intenzív osztályon van a tinédzser, akit madárinfluenza fertőzött meg

2024.11.20.

Egy kanadai tinédzser kritikus állapotban, intenzív osztályon fekszik, miután H5N1 madárinfluenzával fertőződött meg november elején.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás