Érdemes odafigyelni, és megvédeni a téli fagyoktól az örökzöldeket
Sokan túlságosan is féltik a még cserépben lévő örökzöldeket a keményebb fagyoktól. Sőt, van, akinél még az a vélemény is erősen tartja magát, hogy érdemes lehet a lakásban teleltetni azokat. Ezzel azonban a növények akár komoly károkat is elszenvedhetnek. Felesleges túlaggódni a dolgot, nyugodtan kint lehet őket hagyni a szabadban, mindössze arra kell figyelni, hogy az örökzöldek földje ne száradjon ki, és lehetőség szerint folyamatosan nedvesen kell tartani azt.
A Magyarországon ültethető fenyők és lomblevelű örökzöldek többsége jól telel, akár cserépben is, a szabadban - írta a “Szeta - Japán növények és bio praktikák a termelőtől” Facebook-oldalra hivatkozva a Kiskertblogger. Eszerint az átlagos teleken még a fiatal egyedek sem károsodnak ténylegesen a hidegtől, sőt még a földlabda átfagyása sem okoz visszafordíthatatlan folyamatokat bennük. Több kertkedvelő mégis túlságosan aggódik, amikor a kisméretű örökzöldek teleltetésére gondok, és van, aki szerint jó ötlet a lakásban tartani ezeket a növényeket a hideg hónapok alatt. Ezzel azonban akár komoly károkat is okozhatnak az örökzöldeknek.
A kiszáradás sokkal veszélyesebb a cserepes örökzöldek életére
Ezzel összefüggésben inkább a téli kiszáradásra érdemes odafigyelni. Enyhébb időben mindig ellenőrizni kell, nem száraz-e az örökzöldek földje, az érzékenyebb fajtákat pedig érdemes inkább félárnyékba tenni a téli napsütés szárító hatása miatt. Ugyanis a fagyott földből ők sem tudnak vizet felvenni, ugyanakkor párologtatnak. Ezért fontos, hogy a növények földje nedves legyen. Mert ha kiszáradnak, az sokkal többet árthat nekik, mintha télen kint lennének a szabadban. Takarásként csak szellőző, könnyű anyagot (falevél, esetleg fátyolfólia) szabad használni.
Hirdetés
Ekkor érdemes öntözni télen
Azt már az Édenkert.hu írta meg, hogy előnyös, ha hosszabb száraz periódus esetén nagy mennyiségű vízzel és fagymentes napokon öntözünk. Fontos, hogy a dél körüli órákat válasszuk, mert ekkor már kicsi az esélye az azonnali visszafagyásnak és még az esti lehűléstől sem kell tartani. Így van idejük a növényeknek felvenni a víz egy részét. Ilyenkor nagyon meghálálják azt is, ha tiszta vízzel lemossuk a felületükről az esetleg rájuk rakódott kormot, a füstöt és a port.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés