A 2020-as évet is egy friss, a gépes híreinkből összeállított csokorral kezdjük. Az elmúlt hónapban írtunk az erdészeti gépberuházások 6,33 milliárdos támogatásáról, a Massey Ferguson új szériás, középkategóriás erőgépeiről, a szintén vadonatúj John Deere bálázókról, az arató/cséplőgépek helyes téli tárolásáról, valamint a mezőgazdasági gépek és szoftvereket bérléséről is. Itt a mezőgazdasági gépek januári hírösszefoglalója!

A középkategóriás erőgépek királya: a Massey Ferguson 6700 S sorozat

A Massey Ferguson 6700 S szériát választották a közepes teljesítményű erőgépek legjobbjának a Hannoverben megtartott Agritechnica kiállításon. A vadonatúj széria traktorai az előd, MF 6600-as családra építenek, azonban újdonságként a feljesztésekkel teljesítik a Tier 4 Final károsanyag kibocsátási értékeket. A 120-200 lóerő közötti teljesítményű traktorok kategória-első teljesítmény/tömeg arányt, illetve fordulókört nyújtanak. A világ legerősebb 4 hengeres traktora, az MF 6718 S, 200 lóerős teljesítményével új mércét állít fel a szegmensben. Az MF 6700 S széria természetesen további újdonságokat is tartogat, ezekről bővebben írtunk anyagunkban.

Kaszálás közben a Massey Ferguson 6718 S - Fotó: Massey Ferguson

Tartsd jó kondiban a kombájnt télen is!

A betakarítás után közel fél évig tartanak szünetet az arató/cséplőgépek. A nagy értékű kombájnok megfelelő tárolása fontos feladat, gondos előkészületekkel és helyes módszerekkel sokáig meg lehet őrizni a gépek jó állapotát. Anyagunkban ezeket a megoldásokat vesszük sorra, hogy minél tovább maradhassanak kitűnő kondiban a gazdaságok kiemelt fontosságú gépei. Ezek mellett természetesen az adott típus kezelési utasításában megadott tárolással kapcsolatos kritériumokat is alkalmazni kell a kombájnok tárolása során. A kombájnok télre való felkészítését megelőző egyik legfontosabb feladat a pihenő helyének kiválasztása. Nem szabad a gépet gabona- és vetőmagtárolók környékén tárolni. Az olyan zárt magtárak és tárolók, amelyben szemestermények vannak, mindig vonzzák a betakarítógépek elektronikájára, vezetékeire és elektromos paneleire veszélyes rágcsálókat. Egy téli pihenő alatt több százezres, de akár milliós kárt is tudnak okozni. Kerülendő a zárt műtrágyatárolóban történő elhelyezés is, mert a levegő annyira korrozív benne, hogy megtámadja az elektromos csatlakozókat, vezetőket, berendezéseket.

Nagyon fontos őszi-téli feladat a kombájnok tárolása: nagyon nem mindegy, hogyan történik - erről is szól a mezőgazdasági gépek újévi hírösszefoglalója

Bemutatjuk az új John Deere bálázókat

Három nagy méretű négyszögletes John Deere bálázó modellt mutattak be, amelyek 2020-ban lesznek elérhetők a gazdák számára. Az új bálázókat a korábbi típusokhoz képest nagyobb hatékonyság, biztonság és alacsonyabb üzemeltetési költségek jellemzik. Az új John Deere L600-as sorozatot úgy tervezték, hogy a termelékenységet 15 százalékkal, a bála tömegét pedig 5 százalékkal növeljék. Ráadásul a késcsoportok kiválasztásához ki sem kell szállni a fülkéből. A termésviszonyok hatékonyabb ellenőrzése érdekében a John Deere tovább javította a gép nedvességérzékelőjét. Az új érzékelő szélesebb mérési tartományt mutat, ami 9–40 százalékig terjed, szemben a korábbi modelleknél 11–34 százalékos tartományával. Változtattak a tömörítő (sajtoló) kialakításán is, amelynek kulcselemeit megerősítették és optimalizálták, hogy elérjék az akár 15 százalékos hatékonyságot. Az újonnan tervezett L624 és L634 modellekben egy 468 kg-os lendkereket használnak, ami 64 százalékkal nehezebb, mint az előző gépekben.

https://www.youtube.com/watch?v=Y-zgxvFBEXg&feature=emb_title

A szélvédőre kerülnek a kijelzők a Valtra traktorokon

Az idei Agritechnica kiállításon mutatta be a SmartGlass névre keresztelt, szem elé vetített kijelző (Head-up Display) végső változatát a Valtra. A felületet a traktor szélvédőjének közepére, két rétegelt üvegfelület között átlátszó megjelenítési technológia alkalmazásával jelenítik meg. A fejlesztés célja az volt, hogy a traktor vezetője úgy láthasson fontos információkat a jármű állapotáról, hogy közben ne kelljen levennie a szemét az aktuális munkáról. A SmartGlass a homlokrakodós munkákra összpontosítva számos olyan hasznos információt meg tud jeleníteni, mint a billenési szög vagy a rakomány súlya. A gép működése közben pedig a sebességfokozatot, a motor fordulatszámát vagy az aktuális sebességet is kijelzi. A kezelő kiválaszthatja, hogy milyen adatok legyenek láthatóak, ezeket a SmartTouch 9 inch-es, nagyjából 23 centiméteres képátmérőjű érintőkijelzőjén állíthatja be.

A SmartGlass kijelzőn úgy lehet követni a fontos adatokat, hogy közben a munkáról sem vonja el a figyelmet - Fotó: Valtra.com

Kevés cégvezető tudja, hogy tartósan is lehet mezőgazdasági gépeket és szoftvereket bérelni

Kevesen tudják, hogy a mezőgazdasági és építőipari gépeket, valamint szoftvereket is lehet tartósan bérelni. Egy felmérésből kiderült, hogy az elmúlt 2 év megtorpanása után idén ismét látványosan nő az érdeklődés a tartós bérlet iránt. A megkérdezettek 59 százaléka az árbevétel 1-2 százalékát költötte 2018-ban IT eszközökre, kis részük azonban az árbevétel 3-10 százalékát is hajlandó volt számítástechnikai beruházásra fordítani. 2020-ban a kkv-k 34 százaléka tervez 2 millió forint alatt befektetni, míg a többség 5-10 millió forint között szeretne IT eszközöket finanszírozni. A cégvezetők jelentős része úgy véli, hogy a beruházások stagnálni fognak, de a kis mértékű IT beruházások iránti szándék 20 százalékkal nőtt az előző évhez képest.

6,33 milliárdra növelték, és ismét megnyitották az erdészeti gépberuházások támogatását

A Széchenyi 2020 honlapon megjelent tájékoztatás szerint 2019. december 2-án módosult a VP5-8.6.1-17 Erdészeti technológiákra, valamint erdei termékek feldolgozására és piaci értékesítésére irányuló beruházások elnevezésű felhívás. A támogatási kérelmeket jövő év végéig lehet benyújtani. A rendelkezésre álló keretösszeg a korábbi 4 milliárdról 6,33 milliárd forintra nőtt. A módosított felhívásban térinformatikai szoftverek megvásárlásához is igényelhető támogatás. A támogatási kérelem benyújtására nyitva álló utolsó határnap 2020. december 31-re változott. Értékelési határnapoknak a következő dátumokat határozták meg: 2019. december 31., 2020. március 2., 2020.április 2., 2020. június 30., 2020. szeptember 30. A támogatásra rendelkezésre álló keretösszeg a korábbi 4,00 milliárd forinthoz képest 6,33 milliárd forintra emelkedett.

6,33 milliárd forint jut az erdészeti gépberuházások támogatására - képünk illusztráció

20 tonna betonacélból épített új telephelyet az AXIÁL Sárváron

Sárváron nyitotta meg legújabb telephelyét az AXIÁL Kft. A szervizcsarnok és iroda építése során 20 tonna betonacélt, 120 db nyílászárót, 12 db ipari kaput, 8500 db panelrögzítő csavart használtak fel. 1000 négyzetméteren fektettek le ipari padlót, az előregyártott szerkezet pedig mintegy 700 tonnát tett ki. A város szélén, a Rábasömjén felé vezető út és a 88-as főút kereszteződésénél – található vadonatúj telephelyre a szombathelyi kollektíva költözik át, akik 2007 óta szolgálják ki a környék gazdálkodóit és vállalkozóit. A 30.556 négyzetméteres telken nettó 1412 négyzetméter az épület összes hasznos alapterülete. Az épület 2 darab egyhajós, vasbeton szerkezetű nagy légterű csarnokból áll, melyek egymásra merőlegesen helyezkednek el, a metszéspontjukban pedig egy kétszintes fejépület kap helyet. A rövidebb csarnokszárnyban található az alkatrészraktár, a hosszabbikban a szerelőműhely. A fejépületben kap helyet az iroda, az eladótér és a kiszolgáló helyiségek. Az alkatrészraktár 303,42 négyzetméter, az üzlettér 82,89 négyzetméter. A műhely összterülete beleértve a fődarabjavítót, a műhelyraktárt és a kompresszor részt 657,83 négyzetméter. A műhelyben egyszerre akár 4 kombájnnal és négy 250 lóerős traktorral is be tudnak állni.

További híreink

Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése? 

2024.07.06.

A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás