Az ökológiai gazdálkodástól a precíziós mezőgazdaságig, az állattenyésztéstől az élelmiszeriparig – a 155 éves debreceni agrárfelsőoktatás a XXI. századi agrárium kihívásainak megfelelő szakembereket képez az ország egyik legjobb kísérleti és technikai háttérének támogatásával. A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara 8 alap- és 8 mesterszakra, valamint osztatlan agrármérnök képzésre várja a leendő hallgatókat a 2024/2025-ös tanévben.

Élelmiszermérnök, kertészmérnök, lótenyésztő, lovassport szervező agrármérnök, mezőgazdasági, természetvédelmi, mezőgazdasági vízgazdálkodási és környezettechnológiai, továbbá vadgazda mérnöki alapszakokra, osztatlan agrármérnöki és az országban egyedülálló precíziós mezőgazdasági mérnöki képzésre jelentkezhetnek február 15-ig a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán az agrárium iránt érdeklődő fiatalok. Az egyetem cikkét szemléztük.

A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara 8 alap- és 8 mesterszakra, valamint osztatlan agrármérnök képzésre várja a leendő hallgatókat a 2024/2025-ös tanévben - Fotó: DE FB

Stündl László dékán ezeket mondta a debreceni képzésekről

A debreceni agrárkar képzési kínálatát és tananyagait – követve a nemzetközi trendeket – folyamatosan fejlesztjük. A jövő szakembereinek, az ágazatban dolgozóknak ugyanis ismerniük kell a klímaváltozás vagy éppen a pandémiák mezőgazdaságra gyakorolt hatásait. A világ dinamikus változása megköveteli, hogy az oktatási rendszerünk lekövesse ezeket a folyamatokat – mondta a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar (MÉK) dékánja.

Stündl László elmondta, hogy a MÉK kiváló erőforrásokkal rendelkezik, kitűnő oktatói állománnyal, a legmodernebb infrastrukturális feltételekkel nyújt európai színvonalú képzést. A debreceni agrárkar a nemzetközi felsőoktatási rangsorokon agrártudományi területen a legjobb hazai intézmények között szerepel.

Hallgatóink egyetemünkön a legkorszerűbb ismeretekkel gazdagodnak a Big Data és a robotika által támogatott mezőgazdasággal kapcsolatban is – hangsúlyozta Stündl László.

A DE Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karán a meglévő szakok mellett élelmiszer-higiéniai mérnök és állategészségügyi mérnök képzések elindításán dolgoznak, emellett kiemelt figyelmet kap az ökológiai gazdálkodás támogatása is - fogalmazott.

Az ökológiai gazdálkodástól a precíziós mezőgazdaságig, az állattenyésztéstől az élelmiszeriparig képez szakembereket a Debreceni Egyetem - Fotó: DE FB

Ennek, az Európában és hazánkban is növekvő jelentőségű gazdálkodási formának az ismerete beépül a képzési rendszerünkbe, az oktatási portfóliónk evolúciójának eredményeként pedig egy szakmérnöki képzés beindítását is tervezzük. A kar aktív kapcsolatot ápol az ökológiai gazdálkodás területén több évtizedes szakmai tapasztalattal rendelkező Hajdúnánás-Kendereskerttel. Hallgatóink itt a hetesi gyakorlatok keretében széleskörű szakmai gyakorlatot szerezhetnek ezen a speciális területen – mondta Stündl László.

Az együttműködésekre is hangsúlyt helyeznek

A kar oktatási és kutatási tevékenységét meghatározza a gyakorlatorientáltság és a tehetséggondozás. Duális képzési formában a hallgatók csaknem 40 mezőgazdasági és élelmiszeripari vállalkozásnál, együttműködő partnernél tölthetik tanulmányi idejük mintegy felét, korszerű gyakorlati ismereteket elsajátítva.

A debreceni agrárkar kiemelt figyelmet fordít a tehetséges diákok támogatására, amelynek fontos eleme a nagy hagyományokkal rendelkező tudományos diákköri tevékenység, ez a jövőben is kiemelt figyelmet kap - közölték.

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Tisztul Békés: 10 ezer tonnányi illegális hulladéktól szabadították meg a vármegyét

2024.07.04.

Összesen mintegy 10 millió kilogrammnyi, vagyis 10 ezer tonnányi elhagyott, jogellenesen elhelyezett hulladéktól szabadították meg tavaly Békés vármegyét, csaknem 400 bejelentést vizsgáltak ki.

Partner

A Corteva innovációi a hatékonyságra és fenntarthatóságra fókuszálnak

2024.07.04.

A magyarországi gazdálkodók 2024-es mezőgazdasági tevékenységét továbbra is befolyásolják az elmúlt évek nehézségei; a klímaváltozás és az aszályos időjárás, a szomszédos országban zajló háború és annak gazdasági hatásai, valamint a terményárak hektikus változása. A hatékonyság továbbra is központi szerepet játszik a gazdálkodásban, és a Corteva Agriscience nemzetközi mezőgazdasági kutató-fejlesztő vállalat olyan fenntartható megoldásokon dolgozik, amelyek segíthetnek a magyar gazdáknak a jövedelmezőség és a termelékenység javításában még egy ilyen kihívásokkal teli időszakban is.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás