Észre kéne venni az EU-nak is, hogy nem csak a tengerben vannak halak
Hirdetés
Halászni nem csak a tengerben lehet
Létezik ugyan a halászati és akvakultúra fejlesztéseket támogató pénzügyi alap, az Európai Tengerügyi és Halászati Alap (ETHA), ám ennek döntő részét a fenntarthatósági problémákkal küzdő, de politikailag fontos halászat átalakítására költik. Az EU parlamenti képviselők nem igazán ismerik az édesvízi tógazdaságokat. Pedig a lazaccal ellentétben a tógazdasági haltermelés környezeti költség–haszon elemzése inkább pozitív, mert számszerűsíthető, úgynevezett ökoszisztéma szolgáltatásokat is biztosít. Ilyen például, hogy a tó védett állatok élőhelye. Továbbá fontos táplálékbázist szolgáltat a madaraknak és az emlősöknek, valamint kedvező hatással van a mikroklímára és a tájképre. Az elmúlt években sikerült azt elérni, hogy ezek a szolgáltatások támogathatóak legyenek. A magyar haltermelők ezen a hivatkozáson pályázhatnak a „környezetvédelmi szolgáltatásokat biztosító akvakultúra fejlesztésének előmozdítására”. A magyar tógazdasági haltermelés elsődleges érdeke az, hogy az így elérhető források és jogcímek megmaradjanak, sőt, lehetőség szerint tovább bővüljenek.Történjen előrelépés a tóparton is a tenyésztésben!
A tenger nélküli országok közül Magyarország az egyetlen, ahol jelentős mennyiségű és változatos technológiákat alkalmazó édesvízi haltermelő szektor van. Ugyan a csehek is viszonylag sok halat termelnek, de ők kizárólag tógazdasági technológiával és csak pontyot. Eközben hazánkban van afrikai harcsa-, pisztráng- és jelentős toktermelés is. Javaslatainkat viszont nem csak önmagunk nevében, hanem a többi tenger nélküli tagországgal egyeztetve tudjuk megfogalmazni. Jelenleg is tart a 2020 utáni agrár- és halászati-, haltermelési támogatási rendszerek kialakítása. Ezért nagyon fontos, hogy a magyar szakemberek és politikusok összehangoltan kampányoljanak az édesvízi akvakultúráért.Ezek a fontos célok a következők:
- Maradjon meg a lehetősége, hogy a tagállam döntsön az elkülönített források felhasználásról. Ez rugalmasan alakítható fejlesztési célokat tesz lehetővé.
- A hazai operatív programnak az ökoszisztéma szolgáltatásokat és a modern technológiák alkalmazását kell támogatnia a tógazdaságokban.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés