EU-elsők lettek a románok a kukorica- és a napraforgótermesztésben
Csúcstermésének köszönhetően rekordot döntött, és a történetének legjobb évét zárta tavaly a román mezőgazdaság. A gabona, a kukorica és a napraforgó termések kiemelkedően jók voltak, ezekből a szemesterményekből összesen 31,9 millió tonnát takarítottak be dél-keleti szomszédunknál. Ezzel a mennyiséggel az Európai Unión belül harmadikok, kukoricára nézve pedig már sorozatban másodszor termelték a legtöbb kukoricát.
Az Eurostat statisztikai intézet adatai alapján Románia a gabonatermesztésben 31,89 millió tonnával Franciaország és Németország mögött harmadik. Érdekes, hogy a román agrárminisztérium kimutatása szerint viszont a termés ennél kevesebb, mintegy 30 millió tonna volt. A Business Review cikkét szemléztük.
Kukoricában viszont nincs kérdés: 2017. után sorozatban másodszor is a románok takarították be a legtöbbet a csövekből. Összesen 19 millió tonnával végeztek az élen, ami 33 százalékkal jobb a tavalyi eredményüknél. A második a franciák 12,59 millió tonnás teljesítménye lett. A románok termesztik az EU kukoricájának csaknem 28 százalékát, hektáronkénti termésátlaguk 7,8 tonna volt tavaly. A legnagyobb termelő cég az Agricost.
Hirdetés
A napraforgóval is elsők lettek, termésátlagban
A gabonatermesztésben az EU-ban 4. helyre jöttek be a románok 10,27 millió tonnás termésmennyiséggel, ami 2.36 százalékos növekedés tavalyhoz képest. Átlagosan 4.8 tonnát takarítottak be hektáronként. A napraforgó 3.35 millió tonnát hozott 2018-ban, ez 15 százalékkal jobb a 2017-es eredményüknél. A termésátlag ennél a növénynél 2.9 tonna/hektár volt tavaly, ezzel az elsők lettek az uniós országok között.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés