A KITE Zrt. idén is képviselte magát június 7-8-án a NAK Szántóföldi Napok és Agrárgépshow kiállításon.  A rendezvény üzenete ezúttal azokra a technológiai újításokra irányult, melyek megoldást jelenthetnek napjaink klímaválságára és gazdasági kihívásaira. A KITE ezen törekvés élenjárójaként bemutató területén szemléltette korszerű eljárásait és tartott gépbemutatót az érdeklődőknek.

Az agrárium folyamatosan fejlődik és az éppen aktuális eljárásokkal, újításokkal pedig nem könnyű lépést tartani.  A kihívást nehezítik azok a szabályozási rendeletek, melyeket az Európai Uniónak szükségszerű volt meghozni a környezetvédelemért és az egészségesebb élelmiszer előállításért.

A kihívást nehezítik az éghajlat változás hatásai, valamint a környezetvédelemi és az egészségesebb élelmiszer előállítás miatti intézkedések.

A KITE Zrt. teljes mellszélességgel áll Partnerei mögött, minden lehetőséget megragadva a teljes körű tájékoztatásra. Ebből adódóan a NAK Szántóföldi Napokon innovatív megoldásokkal, érdekes információkkal gazdagított komplex élő bemutatóra invitálta a termelőket, melyet a vállalat demóparcelláján mutatott be.  A legújabb hibrideket/fajtákat, technológiai megoldásokat és inputanyagokat kalászos, repce és kukorica növényállományokban mutatta meg.

Korszerű gyakorlataival és mezőgazdasági megoldásaival választ adott azokra a kérdésekre, hogyan lehet költséghatékony módon 2030-ra az EU Green Deal céljainak megfelelni, megőrizve, sőt növelve a hatékonyságot. 

A KITE szakemberei kitértek arra is, hogyan lehet fenntartható módon, a biológiai hatásokra alapozva egészséges növényállományt létrehozni és fenntartani, ezáltal egészséges, minőségi termést betakarítani. Mint kiderült a kulcs az okos megoldásokban és a biológiai hatásokra jobban alapozó, hatékonyabb inputanyag felhasználásban rejlik, amely racionális cél a következő években az agrárium számára.

Mozgó-és állógép bemutatók

Az elhangzottakat a szántóföldeken színvonalas gépbemutató támasztotta alá, mely a talajművelés, tápanyag-utánpótlás, vetés és a növényvédelem köré összpontosult. A bemutatón 8 gépkapcsolatot láthattak a jelenlévők, mellyel a vállalat igyekezett megmutatni, hol tart ma a legújabb csúcstechnológia. A gépflotta felhozatal sikerét növelte a legújabb 8R 410 EVT elektromechanikus váltóval szerelt traktor, valamint az új John Deere 612R See & SprayTM rendszerrel szerelt permetezője, amely Európa-szerte két hete mutatkozott be a KITE szántóföldi bemutatóin. A látogatók Mezőfalván első alkalommal találkozhattak ezzel a gyomfelismerő rendszerrel felszerelt „okospermetezővel”, mely akár a köröm nagyságú gyomokat is képes felismerni és lepermetezni.

Az idei NAK állógép-bemutatóján közel 25 munkagépet vonultatott fel a KITE, melyek teljesen lefedik a betakarításhoz és a logisztikához szükséges erő és munkagépeket. A gabonabetakarítás egyik kiemelkedő képviselője a John Deere T660 kombájn, amely a T széria legkedveltebb típusa. Tangenciális cséplőrendszere nagyátmérőjű forgó leválasztódobbal rendelkezik, mely a hatékony szemleválasztás mellett biztosítja a kiváló szalmaminőséget is. A kombájnok sorában az érdeklődők megtekinthették a gazdák körében igen népszerű John Deere S770-es típust is, ami az egyrotoros cséplőrendszerének köszönhetően hatalmas betakarítási teljesítményt és kiváló szemminőséget biztosít.

Az állógép bemutató egyik különlegessége a J&M X2431G átrakókocsi volt, mely a nagy teljesítményű egycsigás felépítésének köszönhetően akár 2 perc alatt képes átrakni a terményt egy közúti pótkocsira. Ezáltal megspórolható a kombájn költséges állásideje, valamint talajkímélés szempontjából is kiváló választás. További előnye, hogy rendkívül szemkímélő, ami kukorica, szójabab, napraforgó betakarításánál elengedhetetlen tulajdonság.

A felvonultatott gépek között a John Deere 9900 önjáró szecskázó bizonyult a legerősebb munkagépnek. Ez a 970 LE névleges teljesítménnyel rendelkező önjáró szecskázó nem véletlenül kapott helyet a kiállított portfólióban, ugyanis a hatékony takarmányelőállítás elengedhetetlen eszköze, mely mind a betakarítás teljesítményében mind minőségében a prémium kategóriát képviseli. Az állógép bemutatón a KITE szakemberi igyekeztek mindenki igényének megfelelően bemutatni az erő- és munkagépeket, így közép- és prémium kategóriás John Deere traktorok, SIP rendképző, valamint egy Geringhoff kukorica adapter is megtekinthető volt a kínálatban. A logisztikai feladatok hatékony elvégzéséhez kétféle JCB rakodó: egy törzscsuklós TM220-as és egy teleszkópos 542-70-es AgriLoadall képviselte a repertoárt. Továbbá SIP tárcsás fűkaszák, és egy Joskin tandem tengelyes pótkocsi is bemutatásra került. A látogatók közelebbről is megismerhették a John Deere hengeres bálázóit, melyet egy V451 R-es változó kamrás és egy F441M-es fix kamrás típus képviselt.

A NAK Szántóföldi napokon a KITE Zrt. precíziós szaktanácsadással is segítette Partnereit, melyre az idén debütált rendezvénykamionban került sor.

Sajtóközlemény

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás