Ez okozhatta a szajoli halpusztulást
Oxigénhiány okozhatta a tömeges halpusztulást a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Szajolon. A Holt-Tisza II-es tóegységében június közepén pusztult el nagyjából 100 mázsányi hal; köztük busák, amurok, harcsák, pontyok, süllők és csukák is. A Szajoli Holtág több kisebb tóból áll, a 70 hektáros tóegység közül viszont csak a kettesben hullottak el a halak. Az eset azért furcsa, mert a történtek előtt nem sokkal töltötték fel friss vízzel a tóegységet.
A szakemberek megmérték a víz hőmérsékletét és oxigéntartalmát is. Az utóbbi 3 százalék volt, a vízben lévő oldott oxigén tartalma pedig csupán 0,27 milligramm/liter, ennek az értéknek 6-nak kellene lennie. A haltetemeket markolóval emelték a veszélyes hulladék-tárolóba. Kisebb és nagyobb példányok, busák, süllők, amurok, harcsák, csukák is elhullottak. Az esetről Szajol polgármestere, Szöllősi József értesítette a Fish Coop Kft-t, akik megkezdték az intézkedést és minden szakhatóságnak jelezték a problémát. Csoma Antal, a Fish Coop Kft. ügyvezetője a Szolnok TV megkeresésére telefonon elmondta, hogy a halak tömeges pusztulását feltételezhetően oxigénhiány okozta.
Friss víz volt, mégis baj történt
Azért állunk értetlenül a helyzet előtt, mert a folyó Tisza meg volt áradva, és bőségesen feltöltöttük a holtágat. Néhány nappal az eset előtt fejeződött be a holtág feltöltése, tehát a vízszint a maximális szinten volt, talán kicsit fölötte is és a Tiszából friss víz került a tóegységbe - mondta Szöllősi József. A polgármester elmondta, hogy a víz kezelője visszatelepíti a nemes halakat. Az esetről ide kattintva nézhet meg videót.
Hirdetés
Cikkajánló: Több, mint 400 kilónyi hal pusztult el Balatonlellén egy strandnál
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés