Farming Pharma – évente 100 millió tojás az influenza elleni vakcinákhoz
Annak ellenére, hogy számos vakcinagyártási platformot fejlesztettek ki, beleértve a sejtalapú gyártást is, világszerte továbbra is tojótyúkok tojásait használják influenza elleni vakcinákhoz. Mindez az 1940-es évek elején kezdődött, amikor a globális vállalat, a CSL 1 millió adag új influenzavírus elleni vakcinát állított elő egy tojásalapú módszerrel.
A módszer úttörője Macfarlane Burnet ausztrál virológus volt. A szezonális gyártás nem sokkal később kezdődött, és a tojásalapú gyártás azóta az influenza elleni vakcina előállításának fő támasza világszerte.
Több százezer tojást használnak fel naponta
Az egyik brit vállalat naponta több százezer tojást használ fel világszerte az influenza elleni vakcinák előállításához. A CSL Seqirus influenzával kapcsolatos globális tudományos politikáért felelős vezetője, Dr. Beverley Taylor szerint a tojások nagyon jó inkubátorok egyes vírusok tenyésztésére.
Hirdetés
A BBC Farming Todaynek nyilatkozva elmondta: „Lehetővé teszik számunkra, hogy a tojásokból némi vírushozamot nyerjünk, így elegendő influenza elleni vakcinát tudunk előállítani ahhoz, hogy évente több millió embert megvédjünk.
A tojásokat olyan gazdaságokból szerezzük be, amelyek kizárólag nekünk szállítanak - ezek a gazdaságok nagyon magas szintű biológiai biztonsággal rendelkeznek, és nagyon szigorúan ellenőrzik a helyszínen, hogy ki léphet be. A telephelyeket rendszeresen ellenőrizzük és auditáljuk, hogy biztosítsuk a szabványok betartását” – mondja Dr. Beverley Taylor.
Beoltják a tojásokat a vírussal
„Közel 600 000 tojást dolgozunk fel naponta, a hét 7 napján az év nagy részében, mivel az északi és a déli féltekét is ellátjuk - ez körülbelül 4 millió tojás hetente, és jóval több mint 100 millió tojás évente, tehát hatalmas mennyiség” – jegyzi meg.
A folyamat során a tojásokat előinkubálták, majd tömegesen beoltották: „Beoltjuk a tojásokat a vírussal. Néhány napig hagyjuk, hogy a vírus növekedjen, majd begyűjtjük az allantoid folyadékot – a tojásfehérjét –, és onnan nyerjük a vírust”.
Vannak más alternatívák is. A vállalat az Egyesült Államokban, Észak-Karolinában található létesítményében sejtekben állítja elő az influenza elleni vakcinákat, és számos más gyártási platformot is fejlesztenek az influenza elleni vakcinákhoz.
(Forrás: poultryworld.net)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 90 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés