Annak ellenére, hogy számos vakcinagyártási platformot fejlesztettek ki, beleértve a sejtalapú gyártást is, világszerte továbbra is tojótyúkok tojásait használják influenza elleni vakcinákhoz. Mindez az 1940-es évek elején kezdődött, amikor a globális vállalat, a CSL 1 millió adag új influenzavírus elleni vakcinát állított elő egy tojásalapú módszerrel.

 A CSL Seqirus globális tudományos politikáért felelős vezetője, Dr. Beverley Taylor szerint a tojás nagyon jó inkubátor egyes vírusok tenyésztésére. (Forrás: CSL Seqirus)

A módszer úttörője Macfarlane Burnet ausztrál virológus volt.  A szezonális gyártás nem sokkal később kezdődött, és a tojásalapú gyártás azóta az influenza elleni vakcina előállításának fő támasza világszerte.

Több százezer tojást használnak fel naponta

Az egyik brit vállalat naponta több százezer tojást használ fel világszerte az influenza elleni vakcinák előállításához. A CSL Seqirus influenzával kapcsolatos globális tudományos politikáért felelős vezetője, Dr. Beverley Taylor szerint a tojások nagyon jó inkubátorok egyes vírusok tenyésztésére.

A BBC Farming Todaynek nyilatkozva elmondta: „Lehetővé teszik számunkra, hogy a tojásokból némi vírushozamot nyerjünk, így elegendő influenza elleni vakcinát tudunk előállítani ahhoz, hogy évente több millió embert megvédjünk.

A tojásokat olyan gazdaságokból szerezzük be, amelyek kizárólag nekünk szállítanak -  ezek a gazdaságok nagyon magas szintű biológiai biztonsággal rendelkeznek, és nagyon szigorúan ellenőrzik a helyszínen, hogy ki léphet be. A telephelyeket rendszeresen ellenőrizzük és auditáljuk, hogy biztosítsuk a szabványok betartását” – mondja Dr. Beverley Taylor.

Beoltják a tojásokat a vírussal

„Közel 600 000 tojást dolgozunk fel naponta, a hét 7 napján az év nagy részében, mivel az északi és a déli féltekét is ellátjuk - ez körülbelül 4 millió tojás hetente, és jóval több mint 100 millió tojás évente, tehát hatalmas mennyiség” – jegyzi meg.

A folyamat során a tojásokat előinkubálták, majd tömegesen beoltották: „Beoltjuk a tojásokat a vírussal. Néhány napig hagyjuk, hogy a vírus növekedjen, majd begyűjtjük az allantoid folyadékot – a tojásfehérjét –, és onnan nyerjük a vírust”.

Vannak más alternatívák is. A vállalat az Egyesült Államokban, Észak-Karolinában található létesítményében sejtekben állítja elő az influenza elleni vakcinákat, és számos más gyártási platformot is fejlesztenek az influenza elleni vakcinákhoz.

(Forrás: poultryworld.net)

Megosztás

További híreink

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Több, mint 10 milliárd forintot fizettek ki a Napenergia plusz programban

2024.11.21.

Az Energiaügyi Minisztérium szerint mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez

Naponta méhek millióinak gyilkosa az autó

2024.11.21.

Egy friss kutatás meglepő eredményeket hozott a méhek közlekedési forgalom miatti pusztulásáról, amely jóval nagyobb léptékű, mint azt korábban feltételezték.

Kemény mínuszok és havazás lesz ma

2024.11.21.

Csütörtökön változóan felhős, napos idő várható, de estére délnyugatról vastag felhőzet érkezik, és nyugaton havas eső, havazás alakulhat ki, erős, néhol viharos széllel.

Van válasz a veszteséges tejtermelésre: Szilágyi Szabina mesélt a Bociország Sajtműhely munkájáról

2024.11.21.

A szarvasmarhatartás korántsem egyszerű feladat, amit Szilágyi Szabina gyakorló gazdálkodó alapos gazdasági számításokkal támasztott alá.

Kritikus állapotban az intenzív osztályon van a tinédzser, akit madárinfluenza fertőzött meg

2024.11.20.

Egy kanadai tinédzser kritikus állapotban, intenzív osztályon fekszik, miután H5N1 madárinfluenzával fertőződött meg november elején.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 90 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás