Fél évvel meghosszabbították a lejárt növényvédőszer-vásárlási, -forgalmazási és -felhasználási engedélyeket
A koronavírus-járvány hatásaira való tekintettel a Növényvédelmi Hatóság a 2020. november 4. napját követően lejáró zöld és fehér könyveket – a lejáró személyi okmányokhoz hasonlóan – a veszélyhelyzet megszüntetését követő 180 napig még érvényesnek tekinti. A COVID-19-járvány miatt elrendelt rendkívüli jogrend és veszélyhelyzet következtében egyelőre nem indulnak el az I. és II. kategóriájú növényvédő szerek vásárlási, forgalmazási és felhasználási engedélyéhez szükséges (40 órás és 8 órás) továbbképzések.
Mivel a továbbképzések nem indultak el, a Növényvédelmi hatóság a 2020. november 4. napját követően lejáró engedélyeket – a lejáró személyi okmányokhoz hasonlóan – a veszélyhelyzet megszüntetését követő 180 napig még érvényesnek tekinti. A tavaly tavaszi veszélyhelyzet idején lejárt, de a 30 nappal kitolt érvényességi időn belül meghosszabbított igazolványok szintén érvényesek. Fontos azonban, hogy a tavaszi veszélyhelyzetet követően, de november 4. előtt lejárt okmányok lejártnak minősülnek – figyelmeztetett a Nébih.
Az I. és II. forgalmi kategóriájú növényvédőszer forgalmazására, vásárlására és felhasználására jogosító igazolványok kiadása
Az engedéllyel rendelkező személynek 5 évenkénti vagy folyamatos szakmai továbbképzésen kell részt vennie. A továbbképzések többségét a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara szervezi. A továbbképzés szakmai ismeretanyagának elsajátítása nem vizsgaköteles, ugyanakkor a továbbképzés óráinak legalább 90 százalékán részt kell venni. Ez vált most lehetetlenné.
Hirdetés
Alapesetben a növény- és talajvédelmi igazgatóság a továbbképzésen való részvételt igazoló tanúsítvány alapján az érvényességi időt bejegyzi az engedélybe, melyet hatósági bélyegzővel is igazol. A növényvédő szer forgalmazási, vásárlási és felhasználási valamint munkavégzésre jogosító engedély kiadása, újbóli kiadása, az érvényességi idő bejegyzése továbbá az engedély cseréje díjköteles. Az eljárásért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, valamint a megyei kormányhivatalok mezőgazdasági szakigazgatási szervei előtt kezdeményezett eljárásokban fizetendő igazgatási szolgáltatási díjak mértékéről, valamint az igazgatási szolgáltatási díj fizetésének szabályairól szóló 63/2012. (VII. 2.) VM rendeletben meghatározott 4000 forint díjat kell fizetni - írta a hatóság weboldala.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés