2023. november 28-án ünnepélyes keretek között adták át a negyedik alkalommal meghirdetett, “A gyepek titkai” című fotópályázat legjobbjainak járó elismeréseket. Ehhez kapcsolódóan megnyílt a legjobb 30 képből álló kiállítás a Herman Ottó Konferencia Központban. A gyepek titkai fotópályázatot a gyepes élőhelyek megőrzésével, természetvédelmi helyzetük javításával foglalkozó Grassland-HU LIFE integrált projekt keretében indította útjára a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. és projektpartnerei még 2020-ban.

Az amatőr és profi fotósok számára egyaránt nyitott megmérettetésen az első évben a gyepes élőhelyek növényfajai kerültek fókuszba, másodszorra a gerinctelen állatfajok, tavaly pedig a gerincesek szerepeltek. Az idei évben a pályázók feladata a legelő őshonos háziállatfajtáinkat, a marha-, juh és lóféléket valamint az őket kísérő kutyafajtákat ábrázolása volt természetes közegükben, a magyar tájban - írta a Varázslatos Magyarország oldala.

Nagy Gábor Imre: A Magyar Szürke

Köszöntőjében Bozzay Péter megköszönte a zsűri munkáját, valamint annak nehéz feladatára tért ki, amelyet kellő szakmaisággal és alázattal végzett. Méltatta a fotósok és természetbarátok munkáját, elismeréssel szólt a pályázatok minőségéről.

A gyepekről és a természetről

A természet és ezen belül is pannon gyepek az örökségünk, a mi hagyományunk, amelyre vigyáznunk kell. Emellett azért is fontosak ezek a területek, mert a magyar élelmiszer alapját az ezen a területen élő állatok adják. Akik elkészítették a pályázatra a képeket, mindenképpen nyertesek, hiszen bennük él a természet szeretete, amelyet tovább tudnak vinni életük során – mondta Nobilis Márton megnyitójában.

Az élelmiszeriparért és kereskedelempolitikáért felelős államtitkár felidézte, hogy gyerekkora óta nagyon szereti a természetet, a Regnum Marianum közösségével óvodás, kisiskolás kora óta sokat járta az erdőket. Bebarangolta Magyarország tájait, hegyeit-völgyeit, tavait-folyóit. A fotózás ma már a technikai fejlődéssel könnyebbé vált, egyúttal nehezebbé is abból a szempontból, hogy melyik képet tekintjük értékesnek – tett hozzá a fotópályázat zsűrielnöke.

A megnyitó után Potyó Imre környezetkutató, természetfotós, a Duna–Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság munkatársa tartott élménybeszámolót fotós kalandjairól.

A gyepek titkai IV. fotópályázatra közel 500 pályázat érkezett.

A zsűri tagjai

  • Nobilis Márton, élelmiszeriparért és kereskedelempolitikáért felelős államtitkár, zsűrielnök
  • Molnár Zsolt, botanikus, etnoökológus, az MTA doktora, az Ökológiai Kutatóközpont Hagyományos ökológiai tudás kutatócsoportjának vezetője
  • Barta Sándor, gulyás Kunmadarasról
  • Potyó Imre környezetkutató, a Duna–Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság munkatársa
  • Papp László a Magyar Juh- és Kecsketenyésztő Szövetség régióvezetője
  • Putz Csaba a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. ügyvezető helyettese

A díjakat a két kategória legjobbjai Nobilis Márton államtitkártól és Bezegh Barbara igazgatótól vehették át.

A 18 év alatti kategória nyertesei

I. helyezés: Gazsi Máté – Aki a virágot szereti című képe
II. helyezés: Nagy Zsófia – Pásztorélet
III. helyezés: Kőszegi-Kövér Anna – A nap kapuőrei

A 18 év feletti kategória nyertesei

I. helyezés: Ambrus Tímea – Forgalom
II. helyezés: Koncz-Bisztricz Tamás – Kakukk kecske
III. helyezés: Kövesi Eszter – Sárfürdő

A közönségdíjas a projekt Facebook oldalán beérkezett több mint 11 500 beérkezett tetszésnyilvánítás alapján 1027 szavazattal Nádasi Martin – A lemenő nap fényében című képe lett.

 Nádasi Martin – A lemenő nap fényében

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás