Közel félmilliárddal erősödik a Nemzeti fehérjetakarmány program
Hirdetés
Az elmúlt években a hazai szójatermesztés terén jelentős előrelépést sikerült elérni
Részben a nemzeti programnak, részben pedig az európai uniós többlettámogatásnak köszönhetően az országban közel 70 százalékkal bővült a szója termőterülete. Így tavaly már több mint 70 ezer hektáron vetettek szójababot a gazdálkodók. Ugyanakkor nem a szója az egyetlen megoldás a fehérjetakarmány biztosítására. Számos alternatív lehetőség áll az állattenyésztők rendelkezésére. A napraforgó és a kukorica feldolgozásakor keletkező melléktermékek például kiválóan hasznosíthatók erre a célra. Ezen kívül egyéb pillangós növényeknek is nagyobb szerepet kaphatnak a takarmányozásban. A Nemzeti fehérjeprogram ezért elsősorban a kutatásra helyezi a hangsúlyt. A cél, hogy megtalálják azokat az alternatív fehérjeforrásokat, amelyekkel biztosítható az állatok GMO-mentes takarmányozása. A program a borsó, a lóbab, illetve a lucerna termesztésének ösztönzésével és a terület növelésének a lehetőségével is foglalkozik, valamint az innovatív takarmány-előállítási technológiák meghonosítását is megvizsgálják a szakemberek. Gyuricza Csaba, a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ főigazgatója korábban elmondta, hogy a belföldi előállítású fehérjetakarmány-alapanyaggal mintegy 500-550 ezer tonna génmódosított szója importját kellene kiváltani. A cél nem lehetetlen, ha minden lehetőséget kihasználnak a szakemberek. Elképzelhető, hogy teljes egészében hazai termeléssel biztosítható lesz az állattenyésztés fehérjetakarmány-igénye. A várakozások szerint a program megvalósításával hozzávetőleg 80-100 milliárd forinttal nőhet a magyar mezőgazdaság kibocsátása a következő években, ráadásul az alternatív takarmánytermelés elterjedése új munkahelyek tucatjait hozhatja magával.Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés