Fitohorm Turbo Nitrogén - a kukorica energiaitala
Az elmúlt években a kukorica hazánk egyik legfontosabb gazdasági növénye volt. Ennek ellenére vetésterülete jelentősen csökkent az idei évben a termesztésének jelentős kockázati növekedése miatt, ami a szélsőséges időjárás rovására írható és a növény iránt mutatkozó alacsonyabb kereslet miatt.
A termelők rendelkezésére álló csúcs genetikával bíró fajtákkal ugyanakkor, jó agrotechnikával és szakszerű tápanyag –vissza és utánpótlással növelhető a termésmennyiség és javul a termésbiztonság. Sajnos szélsőséges évjáratokban ezt nem minden esetben sikerül öntözés nélkül elérni.
Tápanyagigényes növényről beszélünk. A kukorica gyökere fontos szerepet játszik az ásványi tápanyagok felvételében. Adszorpciós kapacitását a gyökerek kora, a hibrid tulajdonsága is befolyásolják, pl. a gyökér fejlettsége, vagy a gyökérszőrök felületének adszorpciós kapacitása. A fiatal növény gyökere képes a legaktívabb ionfelvételre.
A kukorica levelei is képesek ásványi ionokat felvenni. A levélen keresztüli tápanyagfelvétel sikere függ a levél korától, méretétől, a levél állásától.
A kukorica tápanyagfelvétele a fejlődés kezdeti szakaszában lassú. A legintenzívebb a 7-8 leveles állapotban és a szemtelítődés időszakában.
Nitrogénfelvétele nagymértékben függ a talajban lévő nitrogénformától, a talajnedvességtől a foszfor-és káliumellátás mértékétől. Ha sorközműveléssel egy menetben juttatok ki szilárd nitrogénműtrágyát az állományba, kalkuláljuk bele, hogy ideális körülmények között is a nitrogén hatása több hét múlva jut el a gyökerekhez a megfelelő mélységbe. Ennek oka a fizikai oldódás és egyéb biológiai folyamatok eredőjére vezethető vissza. Hasznosulása nagymértékben függ a kijuttatás után lehulló, azaz bemosó csapadéktól.
Ezt a késedelmet ki tudjuk küszöbölni, ha olyan nitrogénformát juttatunk ki lombon keresztül ebben az időszakban, amely éppen ezt a pár hetet hidalja át. A Fitohorm Turbo Nitrogén a kukorica „energiaitala”. A különböző nitrogénformáknak köszönhetően biztosított a növény folyamatos nitrogénellátása. A kijuttatást követően a nitrogénfelszívódást, -hasznosulást a karbamid forma garantálja, amely fokozatos és egyenletes tápanyagellátást eredményez több héten keresztül. A Fitohorm Turbo Nitrogénben a speciális nitrogénforma mellett kelatizált formában található még magnézium, kén és réz, amelyek nélkülözhetetlen tápelemek a fotoszintézishez és jelentős enzimszabályzó szerepet töltenek be. A kukorica nitrogénfelvétele a tenyészidőszak alatt folyamatos.
A vetés előtt kijutatott és bedolgozott karbamid egyenletes nitrogénfelvételt biztosít a teljes fenológia első felében, viszont a címerhányás, virágzás időszakára ez forrás kiürül. Amennyiben van lehetőség virágzáskor rovarölő szeres kezelésre, akkor vele egy menetben a Fitohorm Turbo Nitrogén további nitrogénpótlást biztosít a kukorica számára.
Mivel a termesztett szántóföldi növényeink közül a kukoricának a legmagasabb a cinkigénye, mindenképpen gondoskodnunk kell ezen mikroelem pótlásáról is. Nem beszélve arról, hogy az alap- és starterműtrágyával kijuttatott foszfor hatóanyag antagonistája a cinknek, tehát akadályozza annak felvételét. Ezen probléma kiküszöbölésére javaslom a Fitohorm Turbo Cink termékünket, amely a valódi oldatlombtrágyák között most a legnagyobb mennyiségben és leghatékonyabb kelatizált cinket tartalmazza. A kukoricának a tenyészidőszak során kettő cinkfelvételi időszaka van, az egyik a 3-5 leveles állapot, a másik pedig a címerhányás időszaka.
Az említett két Fitohorm Turbo termék előnye, hogy egy menetben is ki lehet őket juttatni. Ráadásul, ha egyszerre vásárolja meg, Kukorica-csomagban a termelő, akkor ezzel még pénzt is tud megtakarítani. Az említett csomag 100 liter Turbo Nitrogént és 20 liter Turbo Cinket tartalmaz, ami 10 hektárra elegendő.
(x)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés