A hozamnövelő készítmények biológiailag aktív hatóanyagokkal és hozzáadott mikroelemekkel ösztönzik a növényt. A szántóföldi biostimulátor segíti a tápanyagok szállítását, a sejtosztódás támogatásával növeli a szemek számát és ezermagtömegét, az olajsav-bioszintézis hatékonyságának fokozásával javítja a beltartalmi értéket is.

Az utóbbi évtizedben hatalmas változások történtek a szántóföldi növénytermesztés területén. Egyre nagyobb teret kapnak a precíziós gazdálkodás technológia elemei, egyre több gazdálkodónál figyelhető meg szemléletváltás a termesztésben is. Ezzel párhuzamosan olyan új, eddig nem használt input anyagok jelennek meg a hazai piacon is, amelyek a gazdaságosabb termelést teszik lehetővé.

A szántóföldi biostimulátor látványos javulást eredményez a hozamban
YieldOn, a szántóföldi biostimulátor hozamfokozó

Ki ne szeretne szignifikáns hozamnövekedést elérni? A biostimulátor különböző növényélettani folyamatok szabályozásával növeli a tápanyagok felvételét és szállítását. Továbbá fokozza a sejtosztódás intenzitását, valamint segíti az olajsav-bioszintézist és a transzport-folyamatokat. Ennek köszönhetően pedig emelkednek a hozamok és javulnak a szemek beltartalmi értékei.

Ezt a számos Magyarországon elvégzett kísérleti eredmény bizonyítja, melyet a YieldOn-nal kapcsolatban, az utóbbi években kisparcellán és üzemi körülmények között folytatott a Malagrow Kft. a Valagro cégcsoporttal közösen.

A különböző algakészítmények és a különféle hatásmechanizmussal rendelkező biostimulátorok könnyen beilleszthetőek minden szántóföldi kultúra termesztéstechnológiájába. Számos olyan terméket találni a piacon, melyek használatával valóban jelentősen növelhetőek a betakarított hozamok.

Ezt mutatta a YieldOn Mezőszilasi kísérlete napraforgón

A YieldOn hozamnövelő készítmény a Valagro, a biostimulátor-fejlesztés, -gyártás világviszonylatban is vezető piaci szereplőjének legújabb fejlesztése. A cég egy szántóföldi körülmények között hatékony, kedvező hektárköltségű, új generációs biostimulátort dobott piacra.

A készítmény hazai bevezetésére 2018-ban kerül sor.

Az ezt megelőző 2 évben a YieldOn-t több, mint 60 üzemi, 5-10 ha közötti parcellaméretű és számos többismétléses, kisparcellás kísérlet során tesztelték. A kísérletek célja a termék hazai adaptációja volt.

A hazai kísérletek esetében kifejezetten arra voltak kíváncsiak, hogy hogyan működik a termék a mi klímánkon és a több szempontból is sajátságos magyar technológiai színvonalon. Már a kísérleti helyszíneket is ezek alapján válogatták meg. Együtt dolgoztak a meglehetősen különböző technológiákat alkalmazó termelőkkel. A másik nagyon fontos kérdés a dózisok mellett a termék hatékonyságának alakulása az adott növénykultúra különböző fenológájában történő kijuttatás esetén. Az így nyert több száz adat feldolgozásával lehetővé vált, hogy a YieldOn-t a hazai viszonyokra alapozott dózisokban, a leghatékonyabb fenofázisokban tudják ajánlani.

Az elmúlt 2 év vizsgálatai során a megfigyelt növénykultúrák mindegyikében (gabona, repce, napraforgó, kukorica, szója, borsó) szignifikáns hozamnövekedést mértek. A 65 db szántóföldi kísérlet átlagos hozamnövekedése közel 8 százalékos, ami a termék kedvező árképzésének köszönhetően különösen hatékony és gazdaságos megoldást jelenthet a szántóföldi gazdálkodók számára. A hozamnövekedés mellett több esetben vizsgálták a készítmény minőségi paraméterekre (fehérje, sikér, olajtartalom) gyakorolt hatását is. A hivatalos jegyzőkönyvek alapján megállapították, hogy a termék a hozamok mellett a beltartalmi értékekre is pozitív hatással van.

YieldOn-eredmény Zalaszentjakabon
A titok a YieldOn egyedi összetételében és hatásmechanizmusában rejlik.

A három különböző növénycsaládból kivont, biológiailag aktív hatóanyagoknak és a hozzáadott mikroelemeknek (Mn, Zn, Mo) köszönhetően a biostimulátor javítja a tápanyagok felvételét, a cukrok és a kész tápanyagok szállítását. A sejtosztódás támogatásával pedig növeli a szemek számát és ezermagtömegét, míg az olajsavbioszintézis hatékonyságának fokozásával jelentős mértékben javítja a beltartalmi értékeket is.

További híreink

Módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás

2024.07.06.

Változnak a szabályok, módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás.

Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése? 

2024.07.06.

A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás