Az új esztendő első hónapjában is rendszeresen beszámoltunk a mezőgazdasági gépek világának újdonságairól, ajánlatairól és érdekességeiről. Volt szó gépészek által tartott rendezvényről, magágykészítésről, öntisztító légszűrőről és a digitális mezőgazdaság újításairól is. A márkák között a Multiva, a Massey Ferguson, a Kongsilde és a Fendt is megjelent, érdemes tehát megnézni, kattintani és elolvasni a mezőgazdasági gépek témájáról írt hírösszefoglalónkat. Hasznos időtöltést kívánunk hozzá!

A magyar agrárműszaki fejlődés volt a Szinergia workshop középpontjában

A Szinergia workshop 2021 célja az agrárműszaki szakterület fejlődését meghatározó szinergiák, a műszaki fejlesztési irányok, a technológiaváltás főbb jellemzőinek bemutatása az ágazatban tanulók, oktatók, kutatók, szakemberek számára. A program kiemelt témája az innováció, a felsőoktatás, a kutatás, valamint a szakterületi vállalkozások szerepe a műszaki megoldások létrehozásában, bevezetésében és gyakorlati alkalmazásában. A résztvevők megvitatták az agrárműszaki közép-, és felsőfokú oktatás és a mezőgazdaság kapcsolódásait, együttműködési formáit, a kölcsönös szakmai támogatás lehetőségeit. A Szinergia workshop 2021 rendezvény online formában valósult meg, ezen a Magro.hu is részt vett.

A magyar agrárműszaki fejlődés volt a Szinergia workshop középpontjában - Fotó: Magro.hu, CSZS, Dusnok

AKCIÓS prémium Massey Ferguson szálastakarmány kezelő gépek az Austro Dieseltől

A Massey Ferguson márkát egészen a közelmúltig az erőgépeiről és a betakarító gépeiről ismerhették igazán a termelők, azonban a gyártó stratégiai törekvései közt szerepel, hogy teljes zöldsorkínálattal is rendelkezzen. Ennek az első lépése volt 3 éve a szálastakarmány gépek bevezetése, illetve egy nagyon komoly körbálázó kínálat felépítése is. Fontos, hogy a felsorolt gépek mind megfelelnek a 2022-es Állattartó Telepek Korszerűsítése (ÁTK) pályázatnak. (X)

Folytatódik és tovább mélyül az együttműködés a KITE Zrt. és a MATE között - videóval

Kölcsönös előnyökön alapuló együttműködési megállapodást kötött a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE), valamint Magyarország piacvezető mezőgazdasági integrátora, a nádudvari központú KITE Zrt. A megállapodás elsősorban a gyakorlati képzési lehetőségek fejlesztése és a modern agrárdigitalizációs megoldások elterjesztése területén teremti meg a két szervezet közti együttműködés lehetőségét. Ahogy azt Prof. Dr. Gyuricza Csaba MATE-rektor az ünnepélyes aláírási programon elmondta, a teljes hazai agrárképzés megújításához, a frissdiplomás agrárszakemberek tudásának maximalizálásához, valamint a hazai és nemzetközi szakmai kapcsolatok erősítéséhez egyaránt elengedhetetlen, hogy a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem és a hazai piacot a legmodernebb precíziós technológiákkal, termékekkel és szolgáltatásokkal ellátó KITE Zrt. szoros szakmai együttműködést folytasson.

https://www.youtube.com/watch?v=Kjh46zsNp-A

Bemutatták a Multiva kombinátorok sokoldalúságát

Egy jó kombinátor egyenletes magágyat és talajfelszínt készít a lehető legkevesebb munkamenetben. Az egyenletes magágy különösen fontos, ha hagyományos vetőgépet használunk. Az egyenetlen magágy azonban csökkentett menetszámú művelésmódoknál, modernebb vetőgépeknél is problémákat okoz, mert a vetés mélysége és a kelés is egyenetlen lehet. Az egyre hatékonyabb rögtörő és lezáró hengereknek köszönhetően hiába tükörsima a talajfelszín, ha a vetésmélységben a magágy elnagyolt és egyenetlen. A fentiek miatt a Multiva a sűrű kapaosztás és a megnövelt vázhosszúság mellett tette le a voksát. Sűrűbb kapaosztással is dolgozhatunk eltömődés nélkül, ha a kapákat akár 9 kapatengelyre osztjuk el. Ez a termékfejlesztési filozófia több, a maga nemében egyedülálló géptípust eredményezett. (X)

Az AXIÁL Kft. fejlesztései a digitális mezőgazdaságért

Elindult az új év, jön egy újabb tavasz, kezdődik az egyik legzsúfoltabb időszaka az évnek. Emellett, folyamatosan kapják a gazdálkodók az értesítést a „Mezőgazdaság digitális átállásához kapcsolódó precíziós fejlesztések támogatása” program keretében beadott pályázatuk bírálatáról. Ez alapján egy minden eddiginél izgalmasabb és nagyobb kihívást jelentő tavaszi szezon várható. Minderről Dr. Mesterházi Péter Ákossal, az AXIÁL Kft. precíziós gazdálkodási csoportvezetőjével beszélgettünk. (X)

Agritechnica innovációs ezüstérmet nyert a Fendt öntisztító légszűrője

A Német Mezőgazdasági Szövetség (DLG) újdonságokkal foglalkozó bizottsága „Agritechnica 2022 -Ezüst Innovációs Díjjal” tüntette ki az öntisztító légszűrőrendszert. Az új technológiai megoldás a Fendt 900 Vario és Fendt 1000 Vario szériák számára hozzáférhető. Az automatikus vezérlésnek köszönhetően az öntisztító légszűrő rendszerrel a járművezetők megszakítás nélkül dolgozhatnak. Továbbá a rendszeres automatizált légszűrőtisztítás növeli a gép élettartamát. “A 296-517 LE teljesítményű Fendt traktorok a nagy mezőgazdasági üzemekben dolgoznak a világ minden táján. Ezek a gépek nagyon népszerűek az ügyfelek körében Dél-Amerikától Ausztráliáig. E területeken a talajok általában szárazak és sok a por. Az automatikus vezérlésnek köszönhetően az öntisztító légszűrő rendszerrel a járművezetők megszakítás nélkül dolgozhatnak. Továbbá a rendszeres automatizált légszűrőtisztítás növeli a gép élettartamát – ügyfeleink legnagyobb megelégedésére” – mondta Christoph Gröblinghoff, az AGCO/Fendt Igazgatóságának elnöke.

A Német Mezőgazdasági Szövetség (DLG) újdonságokkal foglalkozó bizottsága „Agritechnica 2022 -Ezüst Innovációs Díjjal” tüntette ki az öntisztító légszűrőrendszert

540 millió forintnyi EU-s pénzből fejlesztették a magyartarka szarvasmarhával történő területkezelés infrastruktúráját az Őrségben

Az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság a 2014-2020-as Európai Uniós időszakban több pályázatot nyert el a Környezet és Energiahatékonysági Operatív Program keretein belül. Az elnyert pályázatok közül az egyik legfontosabb a „Magyartarka szarvasmarhával történő természetvédelmi célú területkezelés infrastrukturális feltételeinek kialakítása” című KEHOP-4.1.0-15-2016-00060 azonosítószámú projekt, melyet az Európai Unió 539,39 millió forint vissza nem térítendő támogatással támogatott. Ezzel kapcsolatban kerestük meg az igazgatóság szakembereit, akik készséggel válaszoltak a Magro.hu kérdéseire.

540 millió forintnyi EU-s pénzből fejlesztették a magyartarka szarvasmarhával történő természetvédelmi célú területkezelés infrastruktúráját az Őrségben

Az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság sajtóközleménye szerint a projekt közvetlen célja az érintett Natura 2000 területek természetvédelmi helyzetének javítása volt. Ezt a magyartarka szarvasmarhával történő területkezelés hatékonyságának növelésével, a gyepterületek kezelésének hatékonyabbá tételével, a szarvasmarha állomány jövőbeni fenntartásával és annak növelésével, az ehhez szükséges megfelelő infrastruktúra kialakításával és fenntartásával kívánták elérni. Ezen célok eléréséhez jelentett segítséget a „Magyartarka szarvasmarhával történő természetvédelmi célú területkezelés infrastrukturális feltételeinek kialakítása” című KEHOP-4.1.0-15-2016-00060 azonosítószámú projekt sikeres megvalósítása. A megvalósult projektelemek segítették és a jövőben is segíteni fogják megszüntetni a gyepek degradációs folyamatait, növekedni fog a gyepek fajkészlete, biológiai sokfélesége.

Új Kongskilde magágykészítők érhetők el Magyarországon

A már két éve húzódó járványhelyzet egyik következményeként egyre többször hallani gyártói ellátási láncok akadozásáról, szállítási problémákról, csúszásokról több iparágban is. Nem ez a helyzet a KITE Zrt.-nél, ahol készletről vásárolhatók meg az új Kongskilde magágykészítő gépek. A magágykészítés a vetés előtti legfontosabb feladat, hiszen célja a vetéshez szükséges optimális magágy kialakítása. A tökéletes magágy kialakítása nemcsak a munkaművelet optimális idejétől függ, hanem a magágykészítő konstrukciójától is. A Kongskilde magágykészítők tavaszi és őszi vetésű növények magágyának előkészítésére alkalmas munkagépek. A rugós művelőtagok előtt elhelyezett simító lap elegyengeti a talajt, így a sima talajfelületen lehetővé válik az egyenletes mélységben történő magágykészítés. A rugóskapákkal szerelt SGC és SQ kombinátorok jellemző tulajdonsága, hogy viszonylag könnyű tömege mellett is jó magágykészítést tesznek lehetővé a szántóföldi növénykultúrák alá, miközben kis vonóerőigény és emelőkapacitás iránti igény jelentkezik. A kapák felületkezelése, valamint a kapaszárak egyedülálló profilkialakítása hosszú élettartamot biztosít. (X)

További híreink

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Több, mint 10 milliárd forintot fizettek ki a Napenergia plusz programban

2024.11.21.

Az Energiaügyi Minisztérium szerint mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez

Naponta méhek millióinak gyilkosa az autó

2024.11.21.

Egy friss kutatás meglepő eredményeket hozott a méhek közlekedési forgalom miatti pusztulásáról, amely jóval nagyobb léptékű, mint azt korábban feltételezték.

Kemény mínuszok és havazás lesz ma

2024.11.21.

Csütörtökön változóan felhős, napos idő várható, de estére délnyugatról vastag felhőzet érkezik, és nyugaton havas eső, havazás alakulhat ki, erős, néhol viharos széllel.

Van válasz a veszteséges tejtermelésre: Szilágyi Szabina mesélt a Bociország Sajtműhely munkájáról

2024.11.21.

A szarvasmarhatartás korántsem egyszerű feladat, amit Szilágyi Szabina gyakorló gazdálkodó alapos gazdasági számításokkal támasztott alá.

Kritikus állapotban az intenzív osztályon van a tinédzser, akit madárinfluenza fertőzött meg

2024.11.20.

Egy kanadai tinédzser kritikus állapotban, intenzív osztályon fekszik, miután H5N1 madárinfluenzával fertőződött meg november elején.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 90 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás