A BASF Innovation Hub olyan megoldásokat keres, amelyek közvetlenül vagy közvetve hozzájárulnak a Zöld Megállapodás pilléreinek (tiszta energia, intelligens közlekedés és a „termőföldtől az asztalig” stratégia) megvalósításához. A pályázatok között szerepelnek a bioanyagok különböző felhasználási módjaira adott megoldások, a műanyaghulladék újrahasznosítására és az intelligens öntözésre vonatkozó ötletek. A versenyen 11 közép- és délkelet-európai ország vesz részt, köztük Magyarország is.

A cég közleménye szerint a legjobb megoldásokat pénzdíjjal fogják jutalmazni. A legjobb innovátorok és start-up vállalkozások pénzügyi és fejlesztési támogatására létrehozott, bemutatkozási lehetőséggel egybekötött BASF Innovation Hub 2022 rendezvény a vegyipari vállalat szervezésében valósul meg. A BASF Innovation Hub regionális verseny Közép- és Délkelet-Európa 11 országában, köztük Magyarországon is zajlik. A verseny középpontjában a Zöld Megállapodás (Green Deal) pilléreinek (tiszta energia, intelligens közlekedés és a termőföldtől az asztalig) megvalósításához közvetlenül vagy közvetve hozzájáruló megoldások állnak.

Magyarországon is Green Deal-álló fejlesztéseket keres és támogat a vegyipari óriáscég, a BASF

"Ismét annyira jó látni, hogy az egész régióból milyen sok lelkes szakember akar ezen részt venni. Szeptember 19-ig több, mint 120 pályázat érkezett különböző újító szellemű szakértőtől és start-upoktól. Mindegyik pályázat a megújuló energiaforrásokra (például a nap-, szél-, tengeri- és vízenergiából, biomasszából és geotermikus erőforrásokból előállított villamos energiára és hőre, valamint a megújuló erőforrásokból származó bioüzemanyagokra és hidrogénre) helyezi a hangsúlyt. Nyilvánvaló, hogy a Zöld Megállapodás egy olyan témát ölel fel, ami meglehetősen lelkesíti a fiatalokat, hiszen éppen ők azok, akik aktívan gondolkodnak a fenntartható, bolygónkat támogató, értékes megoldásokon" – mondta Thomas Narbeshuber, a BASF Hungária Kft. ügyvezető igazgatója. 

Osztrák-magyar csoportban versenyeznek a hazai ötletek

A verseny helyi fordulójában a zsűri kiválasztja a Magyarország-Ausztria csoport legjobb ötletét, amely később más országok legjobb megoldásaival együtt vesz részt a BASF Innovation Hub regionális döntőjében. A helyi forduló győztese bruttó 2500 euró, míg a regionális forduló legjobb ötlete bruttó 5000 euró díjban részesül. 

https://www.youtube.com/watch?v=awSviVjRD2E

Ezeket a megoldásokat hozta és hozza a kiírás

"A versenyen legfeljebb öttagú innovátorok és start-up csapatok vehetnek részt. Az egyetlen követelmény, hogy a benyújtott ötlet közvetlenül vagy közvetve hozzájáruljon a tiszta, megbízható és megfizethető energiaellátást elősegítő megoldások, a „termőföldtől az asztalig” stratégián keresztül a fenntartható mezőgazdaságot támogató megoldások, valamint az intelligens közlekedést lehetővé tevő megoldások létrehozásához. A legjobb projekteknek szánt pénzösszegeket az innovátorok és a start-up vállalkozások az ötletük továbbfejlesztéséhez meghatározóan fontosnak tartott bármilyen módon felhasználhatják. Legyen szó szakmai kiállításokon való részvételről, a termék végleges formájának eléréséről vagy teszteléséről, mi támogatjuk őket" – fogalmazott Narbeshuber. 

A cégvezető emlékeztetett arra, hogy a pénzügyi eszközök hiánya szokott az egyik leggyakoribb oka lenni annak, hogy a legjobb egyéni ötletek némelyike nem tud megvalósulni. A rendezvényről, a követelményekről és a jelentkezés módjáról további információk a http://www.join-innovationhub.com/ weboldalon találhatók.

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás