Gyakorlati ismeretek paprikatermesztőknek
A Földművelésügyi Minisztérium és a Hungarikum Bizottság támogatásával megjelent „A Szentesi paprika (OFJ) termesztési és minőségbiztosítási kézikönyve” című szakmai kiadvány. Elsősorban gyakorlati ismeretekkel kívánja segíteni a paprikatermesztőket a tudásanysg. A kiadványt cikkünkön keresztül is elérheti.
A kutatásfejlesztéssel, oktatással és szaktanácsadással foglalkozó, a zöldség-gyümölcs ágazatban működő TÉSZ-ÉSZ Nonprofit Kft., a Földművelésügyi Minisztérium és a Hungarikum Bizottság támogatásával jelentette meg a „A Szentesi paprika termesztési és minőségbiztosítási kézikönyve” című szakmai kiadványt. A szakértői munka a „Szentesi Paprika” sajátos magyar termesztéstechnológiájához, valamint a földrajzi árujelző oltalom eredetmegjelöléséhez (OFJ) kapcsolódik.
Az utóbbi években észrevehető fejlődés indult meg a paprikatermesztés technikai és technológiai gyakorlatában. Ezt bizonyítja a csökkenő termőterület és az ennek ellenére növekvő előállított mennyiség. Új követelmények fogalmazódtak meg a termelők felé: a fenntartható, környezetkímélő integrált termesztés, amely minden alternatív eszközt felhasznál a természet és az emberi egészség megőrzése érdekében. Vegyszeres védekezést a legvégső esetben használ, akkor is a lehető legkisebb környezetterheléssel. A biológiai védekezés módszerei rohamosan fejlődnek, a tapasztalatokat időszerű ismét összegezni, rendszerezni.
Hirdetés
„A Szentesi paprika (OFJ) termesztési és minőségbiztosítási kézikönyve” szakmai kiadvány elsősorban gyakorlati ismereteket kíván közvetíteni a paprikatermelő kisgazdaságok számára felhasználva a legújabb technológiai kutatási eredményeket. A kiadvány gyakorlati, mindennapos használatát segíti a kézikönyv, a legalapvetőbb számítási technikák példaszerű bemutatása a tápanyag-előállítás, öntözés és klímaszabályozás vonatkozásában. A gazdálkodási napló vezetésére alkalmas betétlapok segítik a gazdálkodók adatnyilvántartását, a napi megfigyelések rögzítését, feldolgozását és így a rendszeres gazdasági számítások elvégzését. Az eredetvédett termék előállításának gyakorlati ismeretein túl a kiadvány szólni kíván a felhasználókhoz is: a marketing és kereskedelmi szakemberekhez, kiemelve a termék értékeit és promóciós lehetőségeit. Az érdeklődő fogyasztók is tájékozódhatnak a földrajzi eredetvédelem jelentőségéről, a háttérben lévő minőségi áruelőállításról, -kezelésről és nyomon követhetőségről; egyszóval az élelmiszer-biztonságról és a termék egészségmegőrző tulajdonságairól is.
A TÉSZ-ÉSZ Nonprofit Kft. a kiadványt a nagyközönség előtt az idén harmadik alkalommal, 2014. augusztus 29-én Szentesen megrendezésre kerülő a „Magyar Paprika Napja” szakmai rendezvényen mutatja be részletesen.
„A Szentesi paprika (OFJ) termesztési és minőségbiztosítási kézikönyve” IDE KATTINTVA érhető el.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés