Szakmai fórumsorozatot indított a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége. A program győri állomásán az induló vidékfejlesztési pályázatokról tájékoztatták a gazdákat. A résztvevők megvitatták az uniós Közös Agrárpolitika legfontosabb részleteit is. A NAK kezdeményezésének is köszönhetően a magyar kormány a korábbi 17,5-ről 80 százalékra növelte a nemzeti társfinanszírozást. Ez a történelmi forrásbővítés azt eredményezi, hogy 2027-ig 2900 milliárd forint jut a magyar vidék, a mezőgazdaság és az élelmiszeripar fejlesztésére - fogalmazott Győrffy Balázs.

,,Ennek kisebb része, 600 milliárd forint az uniós támogatás, a nagyobb része, 2300 milliárd forint a hazai költségvetésből érkezik. Fontos, hogy lássuk, jó esély van indulni ezeken a pályázatokon” – mondta Győrffy Balázs, a NAK elnöke a Győr+ beszámolója szerint.

Győrffy Balázs, a NAK elnöke beszélt Győrben a támogatások részleteiről is - Fotó: FB

A köztestület vezetője az ukrán-orosz háború hatásairól is szólt.

,,A világ az ukrán háború, és arra adott hibás, átgondolatlan uniós válaszok hatására pillanatok alatt megváltozott, alkalmazkodni kell a gyökeresen átalakult piaci környezethez. Ezért kulcsfontosságú, hogy a gazdák, az erdőgazdálkodók, illetve az élelmiszeripar szereplői minél jobban kihasználják a vidékfejlesztési forrásokban rejlő lehetőségeket, és ezzel javítsák hatékonyságukat, nyissanak a több lábon állás irányába” – fogalmazott Győrffy Balázs.

Sok támogatás és pályázat érkezik 2024-ben

Idén közel 70 agrár- és vidékfejlesztési pályázatot hirdet meg az agrártárca. Ennek révén a kis-, közepes és nagygazdaságok számára egyaránt lehetőség nyílik arra, hogy reagáljanak az elmúlt évek gazdasági-piaci változásaira. Legyen szó akár a hatékonyság javításáról, a hozzáadott érték növeléséről, az élelmiszertermelés erősítéséről, a gazdaságfejlesztésről vagy a zöld elvárások teljesítéséről, széles a kínálat.

Győrben indult el a NAK információs fórumsorozata - Fotó: FB

,,Célunk, hogy a hálózatunkat kiterjedt képzési programokkal, illetve informatikai fejlesztésekkel is megerősítve teljes körű segítséget nyújtsunk minden arra igényt tartó gazdának a támogatásokhoz kötődő adminisztratív feladatok elvégzésében. A megerősített falugazdász-hálózattal ott leszünk, ahol szükség lesz ránk. Szakmai és technikai segítséget fognak nyújtani minden hazai gazdálkodónak, hogy sikeresen megfeleljenek az új elvárásoknak, és a legjobb döntéseket hozzák meg a támogatások igénylésekor” – mondta Németh Gergely, a NAK Győr-Moson-Sopron vármegyei elnöke.

Hozzátette, az idei tapasztalatok is mutatják, nagy szükség van a falugazdák segítségére. Jó, hogy meghosszabbították az elektronikus Gazdálkodási Napló (eGN) benyújtási határidejét, és jelentősen könnyítették a beadást, mert a szoftver sajnos szinte egyáltalán nem működött sok probléma volt vele.

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás