Mezőgazdasági területen telephelyfejlesztést támogató pályázatokra továbbra sincs kilátás, ha viszont egy fejlődő gazdaság esetében nem elodázható az építkezés, létezik gyors és tartós megoldás. A költséghatékony és időben is kiszámítható építést kínáló acélcsarnok egyre népszerűbb választás. A könnyűszerkezetes Frisomat csarnokok azonban többet nyújtanak egy puszta épületnél, akár baromfitelephez, akár zöldségtároláshoz keresünk megoldást.

A Frisomat acélcsarnokok időtálló és praktikus épületmegoldások – amire a Magyarországon az elmúlt 25 év alatt megépült mintegy 2000 épület a bizonyíték. Napjainkra már nem csak a mezőgazdaságban, de ipari, szabadidős és logisztikai területen is népszerűek acélcsarnokaik. A titok nem csak a költséghatékonyság és a strapabíró szerkezet: minden Frisomat épület egyedi igényekre szabható, szín, hőszigetelés, nyílászárók, elrendezés és tetőszerkezet szempontjából is. Ha a gyorsaság számít, választhatunk szabványmodellek közül, de a rozsdamentes acélelemekből egyéni elképzelések is egyszerűen megvalósíthatók. Mi több: lényegében bármilyen funkció elfér bennük!

Nézzük a lehetőségeket!

Állattartás vagy gyümölcsraktár: ötcsillagos körülmények

A Frisomat acélcsarnokokkal könnyen megteremthetők az ideális körülmények, legyen szó élőállat-tartásról vagy terménytárolásról. Vegyük sorra a legfontosabb épülettulajdonságokat, amelyek ebben döntő szerepet játszanak!

Egy jó állattartó telephely ugyanis elsőként arról ismerszik meg, hogy az állomány egészséges. Ehhez persze nagyban hozzájárul a dolgozók gondos munkája, az elegendő mozgástér és - természetesen funkcióhoz mérten - a higiénia biztosítása. A Frisomat acélcsarnokok XXL ajtónyílásaival az állomány és a gépek is szabadabban mozgathatók. Emellett az acél tartószerkezetre egyszerűen szerelhetők itató- vagy szellőzőberendezések - utóbbinak logikus módon jelentős szerepe van az egészséges körülmények fenntartásához. Mindemellett, van, ahol nagyon is számít a megfelelő belső hőmérséklet. Gondoljunk csak a baromfitenyésztésre. A Frisomat acélcsarnokkal nem okozhat fejtörést ez a kritérium sem, hiszen a sérüléseknek és amortizáló hatású anyagoknak hosszú távon ellenálló szerkezetek különböző vastagságú szendvicspaneles szigeteléssel is kiegészíthetők, melyekkel még akár fűtés nélkül is ideális hőmérséklet érhető el az állatok számára.  

De mi a helyzet termés vagy termény oldalon? A zöldségek, gyümölcsök, magfélék tárolása szintén nem olyan egyszerű, mint amilyennek elsőre tűnik. Érzékenységük és romlandóságuk ugyan eltérő, de pont ebből adódóan igényelnek körültekintő „bánásmódot”. Mik a legfontosabb tulajdonságok, amelyekkel egy tárolóegységnek rendelkeznie szükséges a termények egészséges állapotának fenntartásához?

Megfelelő szellőzés, szabályozható belső páratartalom és hőmérséklet. Ezek alapkövetelmények az optimális tároláshoz. A Frisomat acélszerkezetek amellett, hogy hőszigetelhetők, illetve elbírják a gépek és egyéb berendezések súlyát, speciális antikondenzációs bevonattal is kiegészíthetők, ami sokat segít a párásodásból származó kellemetlenségek megelőzésében - természetesen a gazdaság igényeitől függően. A Frisomat acélcsarnokokban egyszerűen alakíthatók ki különböző funkcióknak szánt terek is, így ugyanazon épületegységen belül oldható meg a munkaeszközök, gépek tárolása is.

Körkörösség acélcsarnokkal is

A Frisomat csarnokok számos látható, ugyanakkor számos, elsőre nem szembetűnő, előnyös tulajdonsággal rendelkeznek. A költséghatékony kivitelezhetőség, a gyors tervezés, moduláris gyártás, határidőpontos szállítás, illetve a szinte hulladékmentes építés mind közvetlen előny a gazdaságok szemszögéből nézve. Mik azonban a rejtett pozitívumok?

A válasz a fenntartható elvek alkalmazásában rejlik. A Frisomat ugyanis fennállása óta kiemelt hangsúlyt fektet a környezetszennyezés csökkentésére, melynek következtében mára épületeik teljesen újrahasznosíthatók, szétszerelhetők, költöztethetők és bővíthetők is. Egy telephely-változtatás tehát még nem indokolja a csarnokoktól való megválást. Sőt! Rozsdagátló felületük növeli időtállóságukat, ellenállásukat az időjárás elemeivel szemben, tehát ez az épülettípus hosszú évtizedekre szól.

Nem utolsó sorban a Frisomat acélcsarnokok gyártása mára 100%-ban zöld energiával történik, az ebből származó előnyök lehetőségét pedig a gyártó ügyfeleinek is továbbadja: 2022 végétől ugyanis minden acélcsarnok hivatalosan is az átlag napelempanelek teherbírásával épül.

„Meggyőződésünk, hogy a környezettudatos és körkörös gazdálkodási elvek alkalmazása jelenti a jó irányt bármilyen vállalkozás vagy gazdaság számára. Ezért figyelünk arra, hogy acélcsarnokaink illeszkedjenek ezekhez az elvekhez, és ügyfeleinknek is megbízható alapot adjanak alkalmazásukhoz. Pár éve még szinte senki nem kezelte a fenntarthatóságot elsődleges szempontként, de örömmel tapasztaljuk, hogy egyre szélesebb körök ismerik fel az ebben rejlő lehetőségeket a mezőgazdaságban is” - mondta Raport László, a magyarországi Frisomat leányvállalat vezetője.

A Frisomat mezőgazdasási épületmegoldásait és referenciáit IDE KATTINTVA ismerheti meg részletesebben.

(x)

Megosztás

További híreink

Rendkívül kártékony rovar, az őszi sereghernyó lehetséges megjelenéséről jött figyelmeztetés

2024.12.03.

Az őszi sereghernyó (Spodoptera frugiperda) az amerikai kontinens melegigényes őshonos faja, amely kiemelten veszélyes zárlati károsítóként szerepel az Európai és Mediterrán Növényvédelmi Szervezet (EPPO) A1-es karanténlistáján.

13 éve nem volt ilyen hideg Magyarországon

2024.12.03.

Az idei november középhőmérséklete a legalacsonyabb volt 2011 óta. Emellett ez volt az első hónap 2023 májusa óta, amelynek középhőmérséklete országos átlagban az éghajlati normál alatt maradt.

Az aszály hatásai ellenére is lesz elég magyar karácsonyfa az idén

2024.12.03.

Az aszály ugyan megviselte a fiatal ültetvényeket, mégsem kell hiányra számítani fenyőfából a karácsonyi időszakban.

Több változás lép életbe az adótörvényekben

2024.12.03.

Az Országgyűlés elfogadta és kihirdette a 2024. évi LV. törvényt, amely számos adótörvény módosítását tartalmazza.

Tudja, mióta nem érkezett uniós forrás Magyarországra?

2024.12.03.

Június 26-a óta Magyarország nem kapott újabb európai uniós támogatást, bár a 2021–2027-es pénzügyi ciklusban hazánknak járó 21,8 milliárd eurós keret 56 százaléka jelenleg hozzáférhető.

Karácsony közeledtével nem haszontalan tudni, melyek lettek az Év Szaloncukra 2024 díj legjobbjai

2024.12.03.

Az idei fődíjat a maklári Stühmer Körtezselés-muskotályos szaloncukor érdemelte ki.

Partnerhírek
Partner

Védjük a gyökereket az Agrováció termékével

2024.12.03.

A gyökérzónába kijuttatott AMG Pro-tech a csapadék/talajnedvesség hatására szétáramlik a gyökérzónában és védelmet alakít ki a kelő mag számára.

Partner

AKG 2025: kiknek érdemes belevágni és hogyan segíthetnek a szakértők?

2024.11.29.

Az agráriumot izgalomban tartó kérdés most az új agrár-környezetgazdálkodási támogatás lehetősége. Minden termelőnek döntést kell hoznia lehetőségei és adottságai függvényében, hogy pályázik-e vagy sem. Ezt a kérdéskört jártuk körbe a Lajtamag Kft. termékfejlesztőjével, Somody Gergővel; Dr. Nagy Idával a Lajtamag Kft. szaktanácsadójával és Nagy Lászlóval, az Agro Profi Kft. vezető szaktanácsadójával.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 1.100 hirdetés 102 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás