Az utóbbi évek tendenciája és a gyakorlati tapasztalat is azt mutatja, nagyon szűk hatóanyagcsoportba tartozó készítményeket használunk a kukorica gyomirtására. Az ALS-gátlók (szulfonil-ureák), valamint a HPPD gátlók („triketonok”) a legfelkapottabbak. Ezen a gyakorlaton célszerű lenne változtatni két okból is. Egyrészt a kevés számú, azonos hatásmechanizmusú termék alkalmazása esetén, a gyomnövények rezisztenssé válhatnak. Másrészt az azonos hatásmechanizmusú készítmények alkalmazásakor bizonyos gyomfajok kiszelektálódhatnak és gondot okozhatnak a későbbiekben. Éppen ezért több eltérő hatásmódú készítmény használatával csökkenthetjük a rezisztencia kialakulását és a kiszelektálódást a kukorica gyomirtása esetében is.

Ebben segíthet legújabb készítményünk az ONYX. Az Onyx hatóanyaga a piridát eltérő hatásmechanizmusának köszönhetően valódi segítséget jelenthet a kukoricatermesztők számára. A piridát a fenil-piridazin csoporthoz (HRAC C3 csoport) tartozó kontakt herbicid. A fotoszintézis során gátlója a Hill-reakciót a II. fotokémiai rendszerben. A piridát sem szisztémikus sem talajon keresztüli hatással nem rendelkezik. Lipofil tulajdonságának köszönhetően gyorsan és könnyen behatol a kutikulába, de tovább nem mozog a növényen belül. A permetezést követően a gyomnövények látványos hervadásnak indulnak, a levél szélétől kezdődően beszáradnak és a gyomnövény pusztulása hamarosan (7-10 nap) bekövetkezik. Kukoricában 6 leveles állapotáig javasoljuk a kijuttatását, 2-4 leveles fejlettségű egynyári kétszikűek ellen. Az Onyx nagyon jól írtja a fehér libatopot, a szőrös disznóparéjt, a porcsin keserűfűvet, a csattanó maszlagot. Jól írtja a parlagfűvet is, de nagyon jó a hatása néhány olyan mostanában felszaporodó gyomnövény ellen, mint az egynyári szélfű vagy a varjúmák.

Az Onyx-ot mindig tankkombinációban juttassuk ki, önálló alkalmazását nem javasoljuk. Az utóbbi évek kísérleti tapasztalatai azt mutatják, hogy látványosan felgyorsítja a gyomirtást, ha triketonokkal, mezotrion, tembotrion, szulkotrion-kombinációban juttatjuk ki.

Éppen ezért az új Onyx Duo csomagajánlatunk kialakításakor is figyelembe vettük a kísérletei eredményeink tapasztalatait is. Így az Onyx-ot Temsa SC-vel (100 g/l mezotrion hatóanyag tartalmú készítmény) kiegészítve javasoljuk kijuttatni a kukorica korai 2-4 leveles állapotában. A kezelést követően a magról kelő 2-4 leveles gyomnövények gyorsan (7-10 nap) el fognak pusztulni. Az Onyx Duo kétszikű gyomok mellett a néhány egyszikű -kakaslábfű és muhar - ellen is hatékony.

Hatékonysága a kezelés után 3 héttel (Pázmánd, 2018)
Valamint nagyüzemi körülmények között 2 héttel a kijuttatás után (Veszprém megye, 2018)

Az Onxy Duo használatával:

  • gyors és látványos hatást kapunk kétszikűek ellen,
  • mezotrion talajon keresztüli tartamhatást biztosít (bemosó csapadék, és gyomborítottság függvényében)
  • amennyiben a kezelés idején más egyszikű gyomnövények is megjelennek, és szükséges a védekezés, a csomagot Samson Extra 6 OD-vel javasoljuk kiegészíteni!

Tegye próbára Ön is!

Németh Tamás
Szakmai vezető
www.belchim.hu

(x)

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás