Csonthéjas kultúráink közül a késői érésű őszibarack és a szilva szedése zajlik, a nyári almák után a télálló alma- és körtefajták szüretelése elindult, a szőlő betakarítása is elkezdődött. A szüret után azonban a növény sem pihen, így a kertészeknek sem szabad. Az ültetvények készülnek a következő tenyészidőszakra, gyűjtik a szükséges tápanyagokat, raktározzák őket, hogy a téli pihenő után nagy lendülettel tudjanak az újraindulásra koncentrálni.

Az almaszüret után a növény nem pihen, készül a következő tenyészidőszakra, gyűjti a szükséges tápanyagokat, raktározza őket, hogy a téli pihenő után nagy lendülettel tudjon az újraindulásra koncentrálni.

A letermett gyümölcs- és szőlőültetvényeket fel kell készíteni a következő évi startra, különösképpen a téli és kora tavaszi fagykárok mérséklése érdekében. Az elmúlt néhány év megmutatta, hogy nem telik el év fagykár nélkül, így érdemes megteremteni azokat az alapokat, amik segíthetik az állományokat a hideg stressz tűrésére. Legjobb azonban az egész szezonban jó kondícióban tartani a növényeinket, fenológiát támogató tápanyag-utánpótlással és anyagcserét fokozó, stresszcsökkentő stimulátorokkal.

A letermett szőlőültetvényeket fel kell készíteni a következő évi startra, különösképpen a téli és kora tavaszi fagykárok mérséklése érdekében.

A nagy levélfelületnek köszönhetően a tápanyagok egy részét hatékonyan kiadhatjuk lombtrágya formájában. Az érést támogató káliumos, foszforos, mikroelemes kezelések már a rügydifferenciálódást is segítik, valamint raktároz is belőlük a növény. Szüret után a kálium, a foszfor mellett mikroelemek kiadásával javítjuk a télállóságot, felkészítjük a szöveteket a fagyási károk ellen, támogatjuk a fásodási folyamatokat (vesszőérés), feltöltjük a rügyeket a tavaszi újrainduláshoz. A fagytűrést a káliumellátás fokozza, a nitrogén viszont csökkenti.

A GREEN HAS ITALIA komoly figyelmet szentel a minőségi alapanyagokra, amit a prémium folyékony műtrágyáik és az aminosav bázisú termékeik előállításánál is használnak.

A GREEN HAS ITALIA több évtizedes kutatási és fejlesztési munkája segítette a termékeit ahhoz a minőséghez, ami szélsőséges időjárási körülmények között is jó felvehetőséget és hatékonyságot biztosít. Komoly figyelmet szentelnek a minőségi alapanyagokra, amit többek között a prémium folyékony műtrágyáik, valamint specialitásaik és aminosav bázisú termékeik előállításánál használnak.

Kínálatunkból már az érési folyamatok segítésekor ajánljuk a HASCON M10 AD (P 15, K 20 + B + Mo + Mn) nevű készítményt. Különleges tápanyagarányának (N:P:K 0:3:4) köszönhetően úgy támogatja az érést 2-3 liter/ha dózisban, hogy növeli a gyümölcsök cukor- és szárazanyag-tartalmát, növeli a termés érzékszervi minőségét (szín, íz, illat). Kálium túlsúlyos lombtrágyánkkal, a Kinglife 3-5-40 felhasználásával (3-5 kg/ha dózisban) még jobb hatást érhetünk el. A szüret utáni kezelések pedig a fás részek beérésének fokozását, azaz a szövetek fásulásának folyamatát támogatják, segítik a rügydifferenciálódást és növelik a téli, kora tavaszi fagyokkal szembeni toleranciát (majd tavasszal, fagyvédelemben is használható).

Foszfor pótlására termékeink közül a CALFOMYTH (N 3, P 23, Ca 5 + Mo 0,1 + B 0,1) és a MAGIC P STAR (N 3, P 27, Mg 6 + Fe + Zn) könnyen, gyorsan felvehető, akár 5°C-tól használható. Lúgos, karbonátos, nátriumos vizekkel is jól keverhető, azaz nem képez oldhatatlan vegyületet, így a foszfor felvehető marad. Jó ellátottság szükséges foszforból a következő évi generatív szervek zavartalan működéséhez, ez a tápelem javítja a fagytűrést is.

Mikroelemek a növényekben csak kis mennyiségben találhatóak meg, ennek ellenére a növényi életfolyamatokban betöltött szerepük jelentős. Alapvető szerepük van a biokémiai folyamatokban, mint például az anyagcsere-folyamatokban, a légzésben, az enzimek aktiválásában, a fotoszintézisben, a növekedés szabályozásban, virág- és termésképzésben. A hazai talajokban különböző mértékben megtalálhatóak, ám csak bizonyos mennyiségük felvehető. Antagonizmusok kialakulása, az időjárási, talajtani és vízgazdálkodási viszontagságok is ronthatják elérhetőségüket.

A CARRIER ZN ajánlott cink pótlására, mely magas koncentrációban (cink 10% 135 g/l), lignoszulfonát kötésben tartalmazza hatóanyagát, dózisa 1-2 l/ha. Szerves kötésének köszönhetően eljuttatja a cinket a növény külső rétegén keresztül a szövetekbe.A gyümölcsös mikroelemhiányai között a legszélesebb körben a cinkhiány ismert, ami gyengébb ellátottság esetén a termőrészek kialakulását, elhelyezkedését akadályozza, illetve romlik a virágképződés, ezáltal csökken a termés minősége és mennyisége. A CARRIER ZN megvédi a növényt a cinkhiánytól és segít a cinkhiány leküzdésében. A bór fontos szerepet tölt be a növekedésben, a sejtfalak képződésében, a szállítószövetek kialakításában, a virágképződésben, a megtermékenyítésben és a szénhidrátok szállításában, felhalmozásában. A bórt nem tudja tárolni a növény, ezért szükséges a folyamatos pótlása, még szüret utáni is. Ehhez a folyamatos utánpótláshoz a gélállagú, magas tisztaságú valódi oldatot a BOROGREEN L nevű készítményt ajánljuk, amely egy bór-etanolamin komplex 150 g/l bór tartalommal. Bioaktív összetevője miatt kiválóan felvehető, energiafelhasználás nélkül. Lombtrágyázáskor 1-1,5 l/ha dózissal permetezhető.

A FULL MIX valamint az OLIGOGREEN beltartalmuknak köszönhetően sikeresen megelőzik és mérsékelik a mikroelem hiánytüneteket.Növelik a növények anyagcsere-hatékonyságát, melyek a szélsőségesebb körülmények között korlátozódhatnak, lassulhatnak. A por formájú, nagy tisztaságú, kelatizált tápelemek ideálisak lombtrágyázáshoz 1-2 kg/ha és törzsoldat készítéséhez is 3-5 kg/ha dózisban.

További szaktanácsadásért kérem keresse bizalommal területileg illetékes kollégánkat, vagy látogassa meg Facebook-oldalunkat, tájékozódjon a weboldalunkon.

(x)

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Partner

Ezt ne hagyja ki! - Nagy meglepetés az Agrárszektor Konferencián

2024.10.04.

Előesttel bővül az idén a siófoki Agrárszektor Konferencia műsora, így már három napon keresztül, december 3-5. között találkozhatnak színvonalas szakmai programokkal a rendezvény résztvevői. A december 3-i előesten az agráriumot érintő meteorológiai előrejelzésekről, az agrárgazdaságra is hatással bíró várható gazdasági és belpolitikai eseményekről lesz szó, illetve mérlegre kerülnek a magyar élelmiszergazdaság Európai Unióban töltött elmúlt húsz évének tapasztalatai és a hazai agrárvállalkozások kitörési lehetőségei is.

Öntözőrendszerek: Melyik a legjobb választás?

2024.10.04.

Az öntözőrendszerek kulcsfontosságú szerepet játszanak a kertészet és általában a mezőgazdaság hatékonyságában, különösen a szárazabb éghajlatokon, így Magyarországon is. Az optimális vízellátás biztosítása a növények számára nemcsak a terméshozamot növeli, hanem a vízpazarlás minimalizálásában is segít.

Utánajártak, hány medve kóborolhat Magyarországon

2024.10.04.

Szinte lehetetlen kideríteni, pontosan hány európai barnamedve kószál éppen Észak-Magyarország erdőiben, de az egyes észleléseket végignézve képet kaphatunk az állatok hozzávetőleges számáról.

Partner

Vulcan Profi Smax – granulált elemi kén - Mindenkinek használni kellene?!

2024.10.04.

Az elmúlt években a kénhiány állandósult a növénytermesztésben. Sok és egyoldalú a kijuttatott nitrogén, miközben egyre magasabb fehérje- és olajtartalmú növényeket termesztünk. Granulált kén használatával több évre elegendő ként tudunk kijuttatni.

Bőgés után barcogástól hangosak az erdők – egy nap alatt akár 30-40 nősténnyel is elbír a bika

2024.10.04.

Az ősz és a hűvösebb idő beköszöntével megérkezett a gímszarvasok párzási időszaka, azaz a szarvasbőgés. A különös jelenség időjárástól és földrajzi viszonyoktól függően augusztus végétől akár novemberig is tarthat. A rendőrség és a vadásztársaságok fokozott óvatosságra kérik a közlekedőket, mivel a párzás időszakában a vadak mozgása még kevésbé kiszámítható, mint máskor.

Drámai visszaesés után hároméves mélyponton Magyarország ipari termelése: mi áll a háttérben?

2024.10.04.

Az augusztusi ipari termelési adatok alapján az ipari kibocsátás volumene jelentős visszaesést mutatott. Az ipar teljesítménye idén augusztusban 9,5%-kal csökkent az előző év azonos időszakához képest, a munkanap-hatással korrigálva pedig a visszaesés 4,1% volt.

Partnerhírek
Partner

Vulcan Profi Smax – granulált elemi kén - Mindenkinek használni kellene?!

2024.10.04.

Az elmúlt években a kénhiány állandósult a növénytermesztésben. Sok és egyoldalú a kijuttatott nitrogén, miközben egyre magasabb fehérje- és olajtartalmú növényeket termesztünk. Granulált kén használatával több évre elegendő ként tudunk kijuttatni.

Partner

Nem csak értékesít és szolgáltat, hanem drónok üzemeltetésében is segít a PlantaDrone

2024.10.02.

A Kukorica Kör Egyesület dunapataji Szakmai Napján Gyovai Szabolcs, a PlantaDrone Kft. ügyvezetője, a dróntechnológia lehetséges felhasználási módozatairól tartott előadást. Az elhangzottak szerint az értékesítésen túl már az üzemeltetésükben is segíti a dróntulajdonosokat a cég, az általuk létrehozott Drón műveleti központ által.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Graecus CBK szárzúzó
Bács-Kiskun, Kecskemét

Graecus CBK szárzúzó

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Graecus BK
Bács-Kiskun, Kecskemét

Graecus BK

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!

Magro.hu Piactér

Több mint 3.400 hirdetés 106 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás