Hagyományok és innováció keveredik a debreceni egyetemen
Másfél évszázados hagyományok és innovatív képzés – ezeket egyszerre kínálja hallgatói számára a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara. Az egyetem egyik különlegessége, hogy már három szakon is részt vehetnek duális képzésben a hallgatók.
A debreceni agrárfelsőoktatás 150 éves jubileumát ünnepli jövőre, 1868-ban Magyarországon elsőként itt indult magyar nyelvű mezőgazdasági képzés. A Quacquarelli Symonds World University Rankings évek óta a világ kétszáz legjobb képzőhelye között tartja nyilván a kart, ami teljes körű oktatást kínál a felsőoktatási szakképzéstől az alapképzésen, a mesterképzésen és a szakirányú továbbképzésen át a doktorképzésig.
Az új képzési követelményeknek megfelelően a kompetenciaalapú oktatásra helyezzük a hangsúlyt. Hallgatóink három szakon kapcsolódhatnak be duális képzésbe, 13 szerződött vállalatnál töltik gyakorlatukat már az első évfolyamtól, és folyamatos ösztöndíjat kapnak. Összességében csaknem 800 agrárágazati partnerrel állunk kapcsolatban, akik a gyakorlati lehetőségek mellett szakdolgozati témákat is ajánlanak diákjainknak – sorolja Komlósi István, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar dékánja.
Hirdetés
A korábbi öt alap- és nyolc mesterszak mellett 2017 szeptemberétől újraindul a debreceni agrárkaron az ötéves agrármérnök képzés, ami gazdasági ismeretekre és erős alapozó tárgyakra (biológia, kémia, élettan) építve garantálja, hogy az itt végzett szakemberek bármilyen vállalkozási környezetben innovatívan tudjanak a kihívásokra reagálni.
A kar campusán az elmúlt években olyan európai színvonalú beruházások (halbiológiai laboratórium, élelmiszertechnológiai tanüzem) valósultak meg, melyek illeszkednek az egyetem fókuszterületeként meghatározott egészségipar, illetve az ország közép és hosszú távú élelmiszeripari fejlesztési stratégiájához. Az új infrastruktúra szolgálja egyrészt a kutatásokat, másrészt a leendő élelmiszermérnökök gyakorlati oktatását. Ez egyébként a legnépszerűbb képzés a MÉK-en, amely angol nyelven is elérhető – teszi hozzá a dékán.
Az intézmény hűen őrzi csaknem másfél évszázados agráros hagyományait, az utolsó évesek minden tavasszal „sárgulnak” államvizsga előtt és korsóavatást tartanak. Mindeközben az évtizedekkel ezelőtt oklevelet szerzett hallgatók életútját is követi az alma mater, rendszeresen jubileumi diplomaosztón köszöntik a 60, 70, 80 évvel ezelőtt végzett egykori diákokat. Ahogy a kar mottója is tartja: Az Agrár egy család, egy csapat!
Forrás és fotók: www.unideb.hu
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés