Hamarosan jön a támogatás: 17 milliárd forint jut a védett őshonos és veszélyeztetett mezőgazdasági állatfajták megőrzésére
Megjelent a VP4-10.2.1.1-21 A védett őshonos és veszélyeztetett mezőgazdasági állatfajták genetikai állományának in situ megőrzése című pályázati felhívás. A pályázati felhívás (egyelőre tervezet) azokat az állattartókat célozza, akik a védett őshonos, veszélyeztetett mezőgazdasági és a fajtarekonstrukció alatt álló mezőgazdasági állatfajták genetikai állományának tenyésztésben történő megőrzésében részt vesznek.
Támogatható tevékenységek
A védett őshonos, veszélyeztetett mezőgazdasági és a fajtarekonstrukció alatt álló mezőgazdasági állatfajták fenntartásáért felelős tenyésztőszervezet által törzskönyvezett nőivarú egyedek, baromfifélék esetében vegyes ivarú állományok tartása.
A rendelkezésre álló forrás
A Felhívás az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap felhasználását célzó 4-es vidékfejlesztési prioritáshoz, illetve az abból képzett alábbi fókuszterületi célhoz kapcsolódik a Vidékfejlesztési Programban rögzített módon: 4 A-B-C: a mezőgazdasággal és az erdőgazdálkodással kapcsolatos ökoszisztémák állapotának helyreállítása, megőrzése és javítása.
Hirdetés
A támogatás háttere
A felhívást a Vidékfejlesztési Program keretében az Agrárminisztérium, Vidékfejlesztési Programok Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkársága (EMVA Irányító Hatóság, a továbbiakban: IH) hirdeti meg az 1248/2016. (V. 18.) számú kormányhatározatban szereplő Éves Fejlesztési Keret alapján. A Felhívás alapjául a Vidékfejlesztési Program 10.2.1. műveletének ”C’’ célterülete szolgál.
Védett őshonos állatfajták:
- Szarvasmarhafélék: magyar szürke szarvasmarha, magyar házibivaly
- Ló: gidrán, hucul, kisbéri félvér, lipicai, furioso-northstar, nóniusz, magyar hidegvérű, shagya arab
- Magyar parlagi szamár
- Sertés: szőke mangalica, fecskehasú mangalica, vörös mangalica, fekete mangalica
- Juh: hortobágyi (magyar) racka, gyimesi racka, tejelő cigája, cigája, cikta
- Magyar parlagi kecske
- Tyúk: sárga magyar tyúk, kendermagos magyar tyúk, fehér magyar tyúk, fogolyszínű magyar tyúk, fehér erdélyi kopasznyakú tyúk, fekete erdélyi kopasznyakú tyúk, kendermagos erdélyi kopasznyakú tyúk
- Magyar parlagi gyöngytyúk
- Lúd: fodros tollú magyar lúd, magyar lúd
- Kacsa: fehér magyar kacsa, tarka magyar kacsa
- Bronz pulyka, réz pulyka
- Veszélyeztetett mezőgazdasági állatfajták:
- Magyar tarka szarvasmarha
- Magyar merinó juh
- Akhal-teke ló
Fajtarekonstrukció alatt álló mezőgazdasági állatfajták:
- Kárpáti borzderes szarvasmarha
- Muraközi ló
Ki pályázhat és mekkora összegre?
Támogatási kérelmet nyújthat be a felsorolt védett őshonos, veszélyeztetett mezőgazdasági, és a fajtarekonstrukció alatt álló mezőgazdasági célra hasznosított állatfajták nőivarú egyedeit, baromfifélék esetében vegyes ivarú állományokat tartó, a génmegőrzésből származó többletköltségeket viselő, a nyilvántartási rendszerekben az állatok tartójaként bejegyzett állattartó.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés