Harmadával csökkentené a növényvédő szerek környezeti hatását a Bayer
40 ország előadói és résztvevői gyűltek össze a Bayer 2019-es Future of Farming Dialogue konferenciáján, amit a „Tomorrow belongs to all of us” („A holnap mindannyiunké”) szlogen jegyében rendeztek meg Németországban. A kétnapos eseményen gazdálkodók, felsőoktatási szakemberek, vezető nemzetközi iparági szakértők tartottak előadást és egyeztettek az éghajlatváltozásról, a mezőgazdaság jövőjéről és a fenntartható fejlődésről.
Az eseményről az Agrárszektor számolt be. Eszerint a mezőgazdaságnak a bolygó kizsákmányolása nélkül kell ellátnia a világ növekvő népességének élelmiszerigényét. Forradalmi fejlesztésekre van szükség ahhoz, hogy a gazdálkodók a természeti erőforrások megőrzésével tudjanak elegendő egészséges élelmiszert termelni a világ növekvő népessége számára - mondta Liam Condon, a Bayer AG igazgatótanácsának tagja, a Crop Science Divízió elnöke. A szakember arról is beszélt, hogy a mezőgazdaság egyik vezető szereplőjeként a Bayernek lehetősége van arra, hogy megoldást találjon az éghajlatváltozás, a biodiverzitás csökkenése okozta és az élelmezésbiztonság globális problémájára.
A Crop Science Divízió elnöke azt is bejelentette, hogy a Bayer 2030-ig 3 ambíciózus kötelezettségvállalást tesz a világ néhány sürgető kihívására:
- A legnagyobb szántóföldi kultúrák üvegházhatású gázkibocsátásának 30 százalékos csökkentése a Bayer által kiszolgált régiókban.
- A növényvédő szerek környezeti hatásainak 30 százalékos csökkentése olyan új technológiákkal, amelyek lehetővé teszik a növényvédő szerek mennyiségének csökkentését, valamint a precízebb alkalmazásukat.
- Biztosítani a világ fejlődő országaiban élő 100 millió kistermelő számára a fenntartható mezőgazdaság és az egészséges élelmiszer megteremtését célzó megoldásokhoz való jobb hozzáférést.
A Crop Science Divízió elnöke azt is elmondta, hogy a Bayer hosszú távú sikerének titka a mezőgazdaságban nem a termékeladások növelésében rejlik. Hanem abban, hogy olyan, személyre szabott megoldásokkal lássa el a gazdálkodókat, amelyek segítségével a terméshozamot fenntarthatóbb módon, kevesebb erőforrás (víz, termőföld, inputanyag és energia) felhasználásával javíthatják.
Hirdetés
Rengeteg pénz az agrárkutatásra és a fejlesztésekre
A cikk szerint a konferencián elmondták, hogy a cég 2018-ban az összes versenytársánál többet fordított kutatás-fejlesztési tevékenységeire a mezőgazdaságban. A vállalat a FieldView platformon keresztül érkező hatalmas adatmennyiségnek köszönhetően is ki tud jelölni új fejlesztési irányokat. A FieldView az Egyesült Államokban, Kanadában, Brazíliában, Argentínában és 15 európai országban érhető el, köztük olyan kiemelt piacokon, mint Németország, Franciaország, Spanyolország, Olaszország és Ukrajna.
A FieldView tavaly világszerte évi több mint 60 millió hektárhoz nyújtott fizetett szolgáltatásokat, az idei cél a 90 millió hektár elérése. A platform gazdaságra szabott tervekkel segíti a termelőket a haszonnövények teljesítményének értékelésében és optimalizálásában. Ehhez a szántóföldi adatok egyszerű gyűjtésével és vizualizációjával is hozzájárul. A konferencia részleteiről ezen a hivatkozáson lehet többet olvasni.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Toxinos kukorica és alacsony fehérjetartalmú búza – mit hoz a jövő?
Az idei év kihívásai a mezőgazdaságban nemcsak a mennyiségi termésadatokban, hanem a minőségben is megmutatkoztak. A búza fehérjetartalma és a kukorica toxinfertőzöttsége jelentős kérdéseket vet fel a következő szezonra nézve. Párkányi Gábor, a Mertcontrol ügyvezető igazgatója részletesen bemutatja az idei termés minőségét és a jövőbeni kilátásokat.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 3.000 hirdetés 71 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés