A legtöbb kertben három évszakban is állandó elfoglaltság a fűnyírás. Viszont sok kerttulajdonos sajnos bele sem gondol abba, hogy többféle módon felhasználhatja a levágott füvet. Komposztba kiváló és mulcsként is megállja a helyét. De milyen módon tegye meg ezeket? Cikkünkből kiderül. A Kiskertblogger oldal cikke írta meg bővebben, mit lehet tenni a levágott fűvel, ebből az anyagból szemléztünk. A hosszabb levágott fűszálakat hagyjuk száradni, majd gyűjtsük össze. Aztán helyezzük a sövények, bokrok alá vagy a fák tövéhez 3–5 centiméteres vastagságban, ez ugyanis segít abban, hogy ne száradjon majd ki a növények gyökere. Megéri még a rózsa és a bogyósok alá is mulcsot tenni, mert így jelentősen csökkenhet a vízigényük.
A fűnyírás után is van haszna a nyesedéknek: sokan bele sem gondolnak abba, hogy több hasznos módja is akad a levágott fű felhasználásának.
Ha olyan fűnyírónk van, amely apróra vágja le a füvet, akkor akár a gyepen is szét lehet szórni a nyesedéket. Ez kitűnő mulcs lesz, ugyanis javítja a talaj minőségét és a tápanyag-ellátását is. A fűnyesedék ugyanis nitrogénben igen gazdag, és ha hagyjuk elszáradni a gyepen, akkor később jóval kevesebbet kell majd műtrágyáznunk. Azonban érdemes ezt jól megfontolni. Ha ugyanis mohásodásra hajlamos a gyep, akkor inkább másféle felhasználási módját válasszuk a levágott fűnek. A nyesedék ugyanis össze tud tömörödni a fűszálak között, és ez akár a gyep befülledését is okozhatja.
A levágott fű is szerves anyag
Ráadásul a fűnyesedék komposztálható is. Először hagyjuk száradni a levágott füvet, majd helyezzük a komposzthalom tetejére. Így elkerüljük annak berothadását és a kellemetlen szagok kialakulását. Fontos, hogy a fűnyesedék rétegvastagsága ne legyen több 10 centiméternél. A fűrétegek közé jó, ha egyéb száraz kerti hulladékot, például száraz leveleket vagy szalmát teszünk. Akár rétegezzük, akár közvetlenül a komposztálás előtt keverjük bele a komposztba a fűnyesedéket, mindenképpen adjunk hozzá száraz komposztálható anyagot, például földet vagy friss komposztot - írja a Kiskertblogger cikke.

Megosztás

További híreink

Nyuszt vagy menyét? Segítünk, hogy megkülönböztesse őket!

2024.11.21.

A nyusztok, ezek az apró, fürge és rejtőzködő ragadozók, gyakran felkeltik az emberek érdeklődését. Legyen szó arról, hogy hol élnek, mit esznek, vagy hogyan különböztethetők meg más menyétféléktől, sok izgalmas kérdés merül fel velük kapcsolatban. Az alábbi cikk a nyuszttal kapcsolatos leggyakoribb kérdésekre válaszol.

Dámbikák élet-halál harca videóval

2024.11.21.

Látványos mentőakciót hajtottak végre a Lábodi Vadászerdészet hivatásos vadászai, amikor szétválasztottak két, agancsuknál összeakadt dámbikát.

Hogyan hat az őszi szárazság és a novemberi hideg az őszi vetésekre?

2024.11.21.

A hét elején jelentős csapadék érkezett az ország nagy részére, ami enyhítette a talaj kiszáradását, különösen az őszi vetések számára létfontosságú felső rétegekben. Az előttünk álló napokban északon havazás, délen változékonyabb idő várható, majd hétvégétől szárazabb, naposabb idő jön, amely éjszakai fagyokkal és nappali enyheséggel jár.

Magyarországon is sok vállalkozást érint az új globális minimumadó

2024.11.21.

A nagy méretű multinacionális cégcsoportok életére és adózására jelentősen hat a globális minimumadó szabályainak a bevezetése

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Több, mint 10 milliárd forintot fizettek ki a Napenergia plusz programban

2024.11.21.

Az Energiaügyi Minisztérium szerint mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás