Komplex beruházás kezdődött a Bock Borászat Kft. Baranya megyei telephelyén. A Villányban megvalósuló fejlesztés célja a szőlőborok minőségének javítása, a termékkínálat szélesítése, illetve új csúcsborok piacra vitele. A projektben a jövőben a bortermelési és -palackozási tevékenységhez feldolgozó eszközök beszerzésére, valamint 2 új termékvonal bevezetésére is sor kerül. A fejlesztés eredményeképp szőlőlégyártás, valamint innovatív technológia segítségével liofilizált – hidegen szárított – gyümölcstermékek előállítása válik lehetővé.

Két régi álmunk valósul meg az új üzem felépülésével és az új technológiák bevezetésével. A Bock borok iránti érdeklődés hazánkban és külföldön is növekszik, aminek a kielégítésére, illetve kínálatunk továbbfejlesztésére az eddigi kapacitásaink hosszabb távon már nem lennének elegendőek. Továbbá a hamarosan felépülő új üzemünkben szeretnénk tovább bővíteni az egészséges élelmiszerekre fókuszáló portfóliót a villányi szőlőlé és liofilizált – hidegen szárított – gyümölcstermékek gyártásával – mondta el Bock József ügyvezető a Bama.hu portálnak.

Ősz a Villányi borvidéken - fotó: MTI/Sóki Tamás

A teljes feldolgozóüzemet a föld alá viszik

A Bock Borászat folyamatosan fejlődött az elmúlt 25 évben. Bock József elmondta, hogy a fejlesztések első mérföldköve 1994-ben volt, amikor kinőtték a családi pincét, ezután 3 ütemben (1994–1996, 1998-1999, 2002-2003) valósult meg a jelenlegi pince megépítése. 2008–2012-ig újabb beruházásokat eszközöltek, mely során a bor feldolgozására és tárolására több „terempince”, egy feldolgozó, két pinceág (egy 30 és egy 100 méteres), valamint egy körpince is épült. A mostani beruházással egyrészt a kapacitásbeli problémák oldódnak meg, másrészt azzal, hogy a feldolgozóüzemet a föld alá helyezik, az időjárás viszontagságaitól teljes egészében védve, hatékonyabban tudnak majd termelni - írták.

Cikkajánló: Mennyire tuti üzlet a szőlőmag felhasználása?

A borkészítés és szőlőfeldolgozás alatt keletkező melléktermékekkel a vonatkozó jogszabályok értelmében a gazdáknak „csinálniuk kell valamit”. Egyre többen ismerik fel, hogy az egyes melléktermékek – például a szőlőmag – jelentős üzleti lehetőséget hordoznak. De valóban jó biznisz a szőlőmag?

Hazánkban a szőlőtermesztésről és a borgazdálkodásról szóló 2004. évi XVIII. törvény, és a szőlőfeldolgozás és a borkészítés során keletkező melléktermékek kivonásáról és támogatással történő lepárlásáról szóló 70/2012. (VII. 16.) VM rendelet ad útmutatást a gazdáknak. A VM rendelet szerint azok a gazdálkodók vagy szervezetek, amelyek 25 hektoliter vagy azt meghaladó mennyiségben állítanak elő bort, vagy dolgoznak fel szőlőt, a keletkezett melléktermék (szőlőtörköly vagy borseprő) teljes mennyiségét ki kell vonniuk. A melléktermék kivonásának lehetséges módja pedig a szőlőtörköly esetén a szőlőmag, illetve a szőlőmagolaj kinyerése.

Megosztás

További híreink

Az autósok lesznek a jövő évi adóemelések egyik legnagyobb vesztesei

2024.11.22.

A kormány által benyújtott adótörvény-módosítások alapján jövőre több, az autósokat érintő adó is emelkedik, az infláció mértékéhez igazodva.

Tudja mik azok a kunhalmok és miért, mitől kell azokat megvédeni?

2024.11.22.

A kunhalmok megóvása és népszerűsítése csak akkor lehet sikeres, ha a helyi közösségek is felelősséget vállalnak ezekért a természeti és kulturális értékekért.

Meddig marad velünk a hó?

2024.11.22.

Az előttünk álló három napban változó időjárás várható: pénteken borult, csapadékos idő után estétől fokozatosan csökken a felhőzet, szombaton többnyire napos, helyenként hózáporos idő várható élénk széllel, vasárnap pedig délen naposabb, északon felhősebb, de jellemzően csapadékmentes lesz az idő.

Óriási potenciál van az mRNS-technológiában a Nobel-díjas kutatók beszámolói szerint

2024.11.22.

A nukleozid-módosított mRNS-technológia óriási potenciállal bír az új orvosi terápiák kifejlesztésében – jelentette ki Drew Weismann, a Pennsylvaniai Egyetem Nobel-díjas immunológia professzora a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE) szervezett konferencián.

20 beltéri és kültéri növény, amelyik télen is virágzik

2024.11.21.

Ha van olyan időszak, amikor egy kis színre van szükségünk az életünkben, akkor azok a borongós, szürke téli napok. Szerencsére, bár sok növény inkább tavaszig elrejti virágait, vannak olyanok, amelyeket nem riaszt el a hideg.

Nyuszt vagy menyét? Segítünk, hogy megkülönböztesse őket!

2024.11.21.

A nyusztok, ezek az apró, fürge és rejtőzködő ragadozók, gyakran felkeltik az emberek érdeklődését. Legyen szó arról, hogy hol élnek, mit esznek, vagy hogyan különböztethetők meg más menyétféléktől, sok izgalmas kérdés merül fel velük kapcsolatban. Az alábbi cikk a nyuszttal kapcsolatos leggyakoribb kérdésekre válaszol.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 400 hirdetés 89 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás