A hazai piac után Szlovákiába terjeszkedne a hajdúsági savanyítóüzem
Hirdetés
Hogyan kezdődött a történet?
Korábban a nitrogén műtrágya-kereskedelemmel foglalkozó Polgári Agrokémia Kft.-nél dolgoztam marketinges munkatársként. Ám mivel élelmiszermérnökként végeztem a Budapesti Corvinus Egyetemen, nagy vágyam volt, hogy a szakmámban helyezkedjek el. Aztán jött a lehetőség, hogy Polgár külterületén megvehessünk egy 700 négyzetméteres savanyítóüzemet. Mivel a 1996-os alapítása óta kifogástalanul, rendben működött, így a családdal közösen úgy döntöttünk, ilyen irányban bővítünk.Milyen termékek kerülnek ki az üzemből?
Jelenleg 27 féle termékünk van, de további folyamatos bővülés várható. A legfontosabb húzó termékünk a savanyított káposztalevél és káposzta, de keresettek az uborka- és a paprikafélék, valamint a karfiol, a kisdinnye és a zöldparadicsom is.Ez igen változatos termékpaletta. Mely hazai országrészek és országok számítanak a legfontosabb felvevőpiacoknak?
Főként Kelet-Magyarországon látjuk el a kereskedelmi partnereinket és a gasztronómiából érkező ügyfeleket, illetve exportálunk is. Romániába, Szlovákiába, Angliába és Spanyolországba viszik tőlünk a savanyúságokat. A legtöbb termékünk itthon fogy, ezt követik a román, majd a szlovák megrendelések. Éttermek és konyhák is vesznek tőlünk. Közvetlenül és gasztronómiai nagykereskedéseken keresztül egyaránt. Mintaboltunk egyelőre nincs, a miskolci nagybani piacon van nagykereskedésünk.Hogyan lehet ezt a sok célterületet ellátni termékkel?
500 tonna zöldséget dolgozunk fel évente. Javarészt környékbeli gazdáktól illetve az önkormányzatoktól szerezzük be az alapanyagokat. Hagyományos módszerrel készítjük a termékeket.Az olvasókat biztosan érdekli, hogy hogyan zajlik maga a savanyítási folyamat?
Nagy figyelmet fordítunk az élelmiszerbiztonsági előírások betartására. Ahogy beérkeznek hozzánk a zöldségek, először tisztítjuk azokat. Szükség esetén hámozzuk, aztán elkészítjük a megfelelő felöntőlevet, majd a savanyító hordóban érlelődnek 6-8 héten át, terméktől függően. Innen kerülnek kiszerelésre. Ezt a munkát egyelőre hagyományos kézimunkával végezzük. Jelenleg tizenhárman dolgozunk az üzemben. Március végére várjuk Kínából azt az automata csomagológépet, amivel még gyorsabban tudjuk kielégíteni a növekvő megrendelői igényeket.Mi volt eddig a legnagyobb meglepetés a savanyítóüzem átvétele óta?
A csomagológépet megtalálni nem volt egyszerű, de az üzem átvétele is hozott meglepetést: egy nagyon jól működő konstrukciót sikerült megvennünk az előző tulajdonostól, akitől ráadásul szaktanácsadást is kapunk.A termékválaszték bővítése mellett mik a cég további tervei?
Szeretnénk mindenféleképpen a hazai piacon bővíteni, illetve Szlovákia is kiemelt célpontunk marad. Reméljük, a folytatás is jól alakul majd. Örülünk, ha a hazai KKV az exportpiacokon is meg tudja vetni a lábát.Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Digitális megoldások gazdálkodóknak és kereskedőknek: fedezze fel a Magro.hu előnyeit!
A mezőgazdaság nem csupán egy ágazat – ez a jövőnk és megélhetésünk alapja. Napjainkban azonban olyan kihívásokkal nézünk szembe, mint az extrém időjárás, a kiszámíthatatlanul változó piacok és a csökkenő értékesítési lehetőségek. Ilyen körülmények között a digitalizáció és az innovatív megoldások kulcsszerepet játszanak abban, hogy alkalmazkodjunk és még sikeresebbek legyünk.
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 400 hirdetés 92 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés