A hazai termés drágább, de jobb
Az importált citrusfélék még a polcokon vannak, de mellettük egyre többen veszik a hazai termesztésű szamócát. Igaz drágább, mint például a narancs, de sokkal finomabb és biztonságosabb a fogyasztása is.
Már magyar szabadföldi zöldségek is jelen vannak megyénk piacain, így a hónapos retek vagy az újhagyma. A fóliás magyar áru is keresett, legyen szó paradicsomról, uborkáról vagy káposztáról, karfiolról.
– Pár hete még 6-700 forintért vettem a külföldi uborka kilóját, most jobban hangzik a 290 forint – ecsetelte a békéscsabai Molnár Zoltánné, aki mosolyogva hozzátette, férje csak tejfölös uborkasalátával hajlandó megenni a csirkepörköltet.
Hirdetés
Dr. Kulcsár László, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) Békés megyei elnöke örömtelinek tartja a magyar élelmiszerek térhódítását. – A NAK működésének kezdete óta kiáll a magyar termelők, áruk védelméért – hangsúlyozta dr. Kulcsár László.
– Szervezetünk ösztönzi az agrárkormányzatot is a piacvédelmi intézkedések folyamatos meghozatalára. Amikor tavaly a dinnye- és a zöldségtermelésnél – például paprika – az értékesítésben súlyos zavarok keletkeztek, és csak a termelő ár, önköltség alatt lehetett a portékát eladni, soron kívüli intézkedést kért az országos szervezeten keresztül megyei elnökségünk. Ez is hozzájárult a szükséges intézkedések meghozatalához.
Az elnök kitért arra, idén is nagy figyelmet fordítanak a kertészeti ágazatra. Hozzátette, a magyar zöldségek, gyümölcsök biztonságosabbak, nyomon követhetőbb, átláthatóbb az eredetük. Lehet, hogy egy-egy külföldi áru mutatósabb, de megkóstolva rájön a vásárló, hogy a magyarnak sokkal jobb az íze. Amit pedig valaki saját maga termel meg, azt száz százalékosan ismeri, vagyis tudja, mit eszik. Az sem mellékes, hogy ez esik a legjobban, mert benne van az ember saját munkája, erőfeszítése.
– Békés megye országosan, sőt európai összevetésben is élen jár a kertészeti kultúráknál – ecsetelte dr. Kulcsár László. – A termékek iránti kereslet azért is fontos, mert a kertészeti ágazat kézimunka-igényes, így a foglalkoztatási helyzetet is javítja. Az pedig szintén örömteli, hogy egyre több megyénkbeli településen helyi őstermelőktől, mezőgazdasági vállalkozóktól vásárolják a zöldséget, gyümölcsöt a közétkeztetés számára.
Az újhagyma, a hónapos retek szerepel a gyermekek tízóraijában, uzsonnájában is. A friss zöldségek nyersen fogyasztása pedig azért is fontos, mert hőkezelés híján nem sérülnek a bennük lévő vitaminok, ásványi anyagok.
Forrás: beol.hu
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés