A jelenlegi műtrágyapiaci helyzet megköveteli, hogy az illendőség szabályait háttérbe szorítva a számokról beszéljünk.

Jöjjön néhány tényszám:

  • A levegő 78%-a nitrogén.
  • 1 köbméter levegő tömege 1,25 kg.
  • Minden négyzetméter fölött van 5,6 tonna nitrogén a levegőben.
  • A talaj felső rétegének minden grammja tartalmazhat akár 10 milliárd baktériumot.
  • A BactoFil termékekben lévő baktériumtörzsek hektáronként több mint 50 kg nitrogén hatóanyagnak megfelelő növénytápláló hatással rendelkeznek.
  • Ez annyi, mint két mázsa 27% nitrogén tartalmú műtrágya és alig 10.000 Ft-ért.

Mi a szakmai háttere mindennek?

A BactoFil kijuttatását követően a hasznos baktériumsejtek gyorsan szaporodnak a talajban. A szaporodáshoz többek közt nitrogénre is szükség van, hiszen ez a nukleinsavak egyik alapeleme. A baktériumsejtek a talajban lévő levegőből is fel tudják venni a nitrogént. Miután elpusztult a baktériumsejt, a megmaradó anyagából a növény felveszi a nitrogént.

Így táplálják a hasznos talajbaktériumok a növényeket. Meg kell jegyezni, hogy a nitrogén mellett a növény számára felvehetetlen foszfort és káliumot is nyújtanak így a növényeknek. Ezen két anyag esetében, a talajviszonyoktól függően hektáronként, 35-35 kg növénytápláló hatásról beszélhetünk.

Mindez annyit jelent, hogy ha a vetés előtt vagy a vetéssel egy menetben BactoFil kijuttatása történik, akkor a kezelés hatása legalább annyi, mint ha kiszórtunk volna két mázsa 27% nitrogén tartalmú műtrágyát + 35-35 kg/ha foszfor és kálium hatóanyagot. Vagy még többet.

Ugyanis a BactoFil hasznos törzseinek a hatására biztosan számíthatunk. A műtrágya pedig – mint tudjuk – részben visszaszublimál a levegőbe, szárazságban nem kerül a talajoldatba és a növény nem tudja fölvenni, sok csapadék esetén meg lemosódik.

Egy szó, mint száz, aki számol, idén (is) biztosan BactoFilt használ.

További információ: www.agrobio.hu

(x)

Megosztás

További híreink

Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése? 

2024.07.06.

A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás