Hibrid búzák, gombaölő és feromonok fejlesztésével javítja a gazdálkodás hatékonyságát a BASF
A világ egyik legnagyobb agrár-érdekeltséggel is rendelkező cége, a BASF világos és mérhető célokat határozott meg a vállalat működésében annak érdekében, hogy hozzájáruljon a fenntartható mezőgazdaság 2030-ig történő fellendítéséhez. Terveik szerint hozzásegítik a gazdákat ahhoz, hogy egy tonna megtermelt terménynél 30 százalékos CO2-kibocsátás csökkenést érjenek el. A termelés hatékonyságát hibrid búzák, gombaölő szer és feromonok fejlesztésével is javítják.
A cég mezőgazdasági divíziója a bevezetőben leírtak mellett évente 7 százalékkal növeli olyan megoldások értékesítését, melyeknek jelentős a fenntarthatósági hozzájárulása az élelmiszer ellátási értékláncon belül. Mindezeken túl a BASF több mint 400 millió hektárnyi mezőgazdasági földterületen vezeti be digitális technológiáit, melyeket a lehető legbiztonságosabb felhasználási útmutatóval kombinálnak, ezzel segítve a helyes alkalmazást. Az új kötelezettségvállalások elősegítik a BASF mezőgazdasági stratégiájának megvalósítását, amelyet 2019-ben indítottak el. A tervekről és a fejlesztésekről a vállalat online sajtótájékoztatót tartott, amin a Magro.hu is részt vett.
Hozam, jól termelve
„A mezőgazdaság alapvető fontosságú a világ jólléte szempontjából. Az elkövetkező évtizedekben mezőgazdasági élelmiszer-termelő rendszerünk egyre gyorsabb átalakuláson megy keresztül annak érdekében, hogy elegendő egészséges és megfizethető élelmiszert biztosítson a növekvő népesség számára. Ugyanakkor ezzel egy időben enyhítenünk kell a rendszer bolygónkra gyakorolt hatását is. Ezt az átalakulást a nagyobb terméshozam iránti igény vezérli. Olyan hozamra van szükségünk, amelyet a társadalom szempontjából értékes módon termelünk meg, és amely kíméletes a Földdel, valamint segíti a gazdálkodók megélhetését is” – mondta Vincent Gros, a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziójának elnöke. „Kapcsolt ajánlatainkkal világszerte támogatjuk a gazdálkodókat abban: hogy közös munkával kedvező hatást gyakoroljunk a mezőgazdasági élelmiszerrendszerre.”
Hirdetés
Azzal kapcsolatban, hogy a cég globális kötelezettségei hogyan jelennek meg az európai mezőgazdaság világában, Livio Tedeschi, a BASF Mezőgazdasági Megoldások divíziójának Európáért, a Közel-Keletért, Afrikáért és a FÁK-országokért felelős alelnöke fejtette ki a tervezett stratégiát: „Egy egészségesebb és fenntarthatóbb élelmiszer-termelő rendszer az európai zöld megállapodás (Green Deal) sarokköve. Noha a Termelőtől a fogyasztóig – Farm to Fork és a biodiverzitási stratégiák ütemterve és céljai még igen korai stádiumban vannak, az irányvonal egyértelmű. Azt várják az európai gazdálkodóktól, hogy tovább optimalizálják a ráfordításaikat, valamint segítsék a biológiai sokféleség növelését és az éghajlatváltozás mérséklését. Mindezt úgy, hogy közben fektessenek hangsúlyt a nagyobb fokú digitalizációra és az ökológiai gazdálkodásra.”
Alakul a Termelőtől a fogyasztóig elvrendszere
A BASF örömmel néz szembe a fenntarthatóbb mezőgazdasági élelmiszerrendszer kialakításában rejlő kihívásokkal. A fenntarthatóságra vonatkozó kötelezettségvállalás pedig fontos lépés a közös cél irányába. Tedeschi elmondta: „Bár még mindig úgy látjuk, hogy több párbeszédet kell folytatni a Termelőtől a fogyasztóig stratégia főbb elemeiről, úgy látjuk, hogy jó esélyünk van kedvező változást elérni. Az európai élelmiszer-termelés jövőjének alakítása olyan összetett átalakulás, amelyhez innováció és együttműködés szükséges. Minden érdekelt felet arra bátorítunk, hogy közös munkával találják meg a sikerhez vezető egyensúlyt a gazdálkodók, a mezőgazdaság és a jövő generációi számára.”
Éghajlattudatos gazdálkodás
A BASF továbbra is támogatja a gazdálkodókat abban, hogy hatékonyabbak legyenek a szén-dioxid-kibocsátás terén, és jobban ellenálljanak a változó időjárási körülményeknek. Ebben olyan technológiák vannak a segítségükre, amelyek növelik a terméshozamot, hatékonyabbá teszik a gazdaság irányítását, és csökkenthetik a környezetre gyakorolt hatásokat. Ugyanakkor a vállalat folyamatosan keresi annak módjait, hogy ösztönözze a CO2-hatékonyságot, és új értékáramokat teremtsen a termelők számára. A termények tonnánkénti CO2-kibocsátásának 30 százalékos csökkenését olyan termékek és megoldások segítik, melyek között a magas hozamú, éghajlatváltozáshoz alkalmazkodó és stressznek ellenálló növényfajták nemesítése is szerepet kap. Utóbbiak csökkenthetik az ökológiai hatásokat, és növelik a gazdaság jövedelmezőségét a kihívást jelentő mezőgazdasági környezetben. A hibrid búzafajták például jelentős terméshozam-növekedést és magasabb minőségű vetőmagot eredményeznek.
Fenntartható megoldások kutatása és fejlesztése
A BASF célja azon fenntartható megoldások számának növelése. Ennek érdekében a cég folyamatos befektetéseket hajt végre a K+F portfóliójában, amelyet szisztematikusan a fenntarthatóság kritériumaira alapoz. A BASF kutatói és fejlesztői programja olyan megoldásokat tartalmaz, amelyek támogatják az erőforrások hatékony felhasználását, és csökkentik a környezeti lábnyomot. Ilyenek például a Revysol® gombaölő szerre épülő megoldások, amelyek a meglévő földterületeken a búza terméshozamának 4 százalékos növekedését eredményezik. Ezzel pedig lehetővé teszik, hogy a gazdálkodók gondoskodjanak a természetes élőhelyek védelméről. Ide tartoznak még az olyan biológiai megoldások is, mint a RAK® feromonok célzott alkalmazása, amelyek megzavarják bizonyos lepkék párzását, és így biztosítják a növények védelmét teljes életciklusuk során. Ez a megoldás kiegészíti a hagyományos növényvédelmet.
Mindezeken túl a BASF teljes termékportfóliója tartalmát egyértelműen meghatározott és harmadik fél által hitelesített fenntarthatósági kritériumok alapján veti össze az erre kidolgozott ’Fenntartható megoldások irányítása’ módszerrel. A BASF Mezőgazdasági megoldások divíziója jelentősen hozzá fog járulni a BASF Csoport azon céljához, hogy 2025-re az úgynevezett Accelerator termékekkel – amelyek jelentősen hozzájárulnak az értékláncban a fenntarthatósághoz – elérjék a 22 milliárd euró összegű értékesítést. A Mezőgazdasági megoldások divízió célja, hogy fenntartható megoldásainak értékesítési részesedését évi 7 százalékra növelje.
Digitális megoldásokkal a hatékonyabb gazdálkodásért
A digitalizáció erőforrás-hatékonyabbá és fenntarthatóbbá teheti a mezőgazdaságot. A BASF ezért modern digitális eszközökkel nyújt segítséget a gazdálkodóknak abban, hogy növeljék vállalkozásuk nyereségességét, miközben csökkentik az ökológiai lábnyomuk méretét is. A digitális technológiák használata lehetővé teszi, hogy a gazdálkodók kevesebb ráfordítással többet termeljenek, és hatékonyabbá tegyék a termőterületek monitorozásától az élelmiszer-ellátási láncig terjedő mezőgazdasági folyamatokat. A BASF xarvio™ digitális mezőgazdasági megoldásai lehetővé teszik a növényvédelmi termékek pontosabb kijuttatását, a tápanyag-gazdálkodást, az automatizált pufferzónákat és a biológiai sokféleség nyomon követését. A digitális eszközökkel a gazdálkodók nagy hányada érhető el, beleértve a kevésbé fejlett országokban tevékenykedőket is, és használatukkal bővíthetők az ismereteik és fokozható a fenntarthatósággal kapcsolatos tudatosságuk. A BASF célja, hogy 2030-ig összesen több mint 400 millió hektárnyi mezőgazdasági földterületen vezesse be a digitális technológiákat.
Különös gondosság és technológiai fejlesztések
A BASF nagyon komolyan veszi az emberi egészség és a környezet biztonsága iránti elkötelezettségét. Ezért minden terméket különös gondossággal bocsát a termelők rendelkezésére, hogy a termékek biztonságos használata a gazdaságban és a földeken egyaránt garantálható legyen. A vállalat hozzáférést biztosít a különös gondosság elve mentén kialakított eszközökhöz és szolgáltatásokhoz, amelyeket az egyes gazdálkodók mindennapi munkájához igazítanak. Ezek közé tartozik a védőfelszerelés, a személyre szabott képzés, a digitális megoldások, valamint az új és jövőorientált alkalmazási technológiák. Az easyconnect zárt áttöltési rendszert például partnereivel együtt fejlesztette ki, és a megoldást a mezőgazdasági iparág kulcsfontosságú szereplői is támogatják. A rendszer piaci megjelenése a 2021/22-es szezonban várható. Aki többet szeretne megtudni a BASF mezőgazdasági innovációs folyamatairól, látogasson el erre az innovációs honlapra.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés