Hogyan növelhetjük gépeink teljesítményét a gyakorlatban?
Ahogyan az előző cikkünkben leírtuk, a gépeknek is van lelke. Ennek megfelelően ideális teljesítményt csak akkor képesek leadni, ha optimálisan vannak beállítva. Erre több módszer is a rendelkezésünkre áll, nem árt azonban tisztában lenni azzal, hogy melyiket érdemes választanunk.
Ahogyan a személyautóknál is, a mezőgazdasági gépek esetében is lehetőség van megnövelni a gépek teljesítményét egy kis (vagy nagy) módosítással a motortérben. Amikor a gazda észleli a problémát a gépével, több módszer közül választhat.
Kockázat nélkül nincs siker… vagy mégis?
Az emberek többsége kizárólag a kockázatos ’tuningmódszereket’ ismeri. Ezek közé tartoznak első sorban az úgynevezett tuningboxok. Ezek előnye az áruk, mivel olcsón hozzájuk lehet jutni. További előny, hogy beszerelés után azonnal érezhető teljesítménytöbbletet biztosít. Használatuk azonban igencsak kockázatos, ugyanis felmérések szerint a megvásárolt és beszerelt tuningboxok felénél nem várt mellékhatások jelentkeznek, amelyek akár tönkre is tehetik akár az üzemanyagrendszert, vagy éppen a hajtásláncot.
Hirdetés
Másik kockázatos lehetőség a chiptuning elnevezésű, szoftveres beavatkozás. Ennek segítségével 15-30 százalékos teljesítmény-növekedést érhetünk el gépeink számára. Személyautóknál egészen jól működik ez a fajta tuning-megoldás, viszont mezőgazdasági gépekre nem lehet ráhúzni ugyan azt a technológiát.
A márkaszervizek nyújtotta ’tuning-lehetőségek’ sem mindig jelentenek életbiztosítást. Előfordul ugyanis, hogy azt az ígéretet kapjuk, hogy a legfrissebb beállításokkal frissítik a gépünk szoftverét, de ha jól belegondolunk, a márkaszerviz valós érdeke az, hogy erősebb gépet vásároljunk.
Érdemes tehát jól átgondolni, hogy kivel végeztetjük el mezőgazdasági gépeink optimalizálását. Fontos, hogy kizárólag olyan céggel szerződjünk, akik:
- pontosan tudják, milyen alkatrészekből épül fel a gép,
- több éve biztonsággal működő gépeket tudnak referenciaként bemutatni,
- komoly garanciákat adnak a gépre és az eredményekre,
- hosszú tesztidőszakot biztosítanak.
A cikkben leírt információk a 2016. szeptember 15-i Agrár Akadémia Webkonferencián hangoztak el az Agrooptima Szerviz Kft. vezetőitől.
Cikksorozatunk első részében bemutattuk, hogy melyek lehetnek a rosszul optimalizált traktorok tünetei, majd. sorozatunk harmadik, befejező részében eláruljuk, hogyan kell megfelelően beállítani egy kombájnt ahhoz, hogy a lehető legnagyobb haszonnal tudjuk elvégezni vele a betakarítást.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés