A csökkenő hatóanyag-választék mellett egyre nehezebb olyan rovarölő szert találni, ami biztos megoldást jelent a kultúrnövények virágzásakor a károsítók ellen. A KLARTAN 24 EW (240 g/l tau-fluvalinát) készítmény erre megoldást nyújt, hiszen méhekre nem jelölésköteles besorolású, és kíméli a hasznos élő szervezeteket (katicabogarak, zengőlegyek, fátyolkák, futóbogarak). A hasznos rovarok segítségével a kártevők egyedszáma lassabban éri el a károsítási küszöbértéket, így jelentősen nőhet a készítmény hatástartama hagyományos piretriodokhoz képest.

Mindemellett a méhek védelme is kiemelten fontos, mivel több, mint 200 növényt látogatnak virágporgyűjtés céljából, egyebek mellett a gabonaféléket is. Magyarországon nagy területet foglal el a gabonatermesztés, ahol a méhek jelenlétével is számolni kell. A búza, árpa, rozs virágzása során nem kell a méhek tömeges ottlétére számítani, azonban figyelmet kell fordítani rájuk, hiszen az Európai Élelmiszerbiztonsági Hivatal (EFSA) útmutatása alapján a gabonákat is méhekre attraktív kultúrának tekintjük. A KLARTAN 24 EW a károsító rovarokat kétféle módon, taglózó és tartamhatása révén írtja. Érintőméreg és emésztőszervi, tehát azonnali hatás kifejtés is tapasztalható, valamint néhány napig az újonnan betelepedő szívó-, rágó kártevők ellen tartamhatást is ad.

Virágzó gabona

A méhészek már jól ismerik a tau-fluvalinát hatóanyagot, mint a varroa atka elleni védekezés egyik lehetőségét, ennek köszönhetően alkalmazható a Klartan 24 EW virágzó kultúrákban a méhek aktív repülési időszakában is.

Hasznos rovarok repcében

A kalászos kultúrák leggyakoribb tavaszi kártevője a vetésfehérítő bogár, amely komoly problémákat okozhat. Védekezés nélkül a kártétel mértéke akár a 60%-ot is elérheti, amely akár a kalászolás elmaradását is eredményezheti. A védekezés nehézségét az adja, hogy a legtöbb piretroid készítmény hatása már nem kielégítő ellene, és kikalászolt gabonában méhekre kifejezetten kockázatos, vagy méhekre kifejezetten veszélyes besorolású növényvédő szert kijuttatni tilos. A KLARTAN 24 EW remek megoldást jelent a vetésfehérítő problémára, amellett, hogy kíméletes az egyik legfontosabb hasznos élő szervezettel, a katicabogárral szemben. A katicabogár a vírusvektor levéltetvek elleni védekezésben igen hatékony szövetségesünk, mivel lárvái naponta akár 60 darab levéltetvet is elfogyasztanak. Ráadásul, a kezelés után meggátolják a kártevő rovarok újbóli felszaporodását.

Repcefénybogár-kártétel

A Klartan 24 EW engedélyezett kalászos-, őszi káposztarepce-, mustár-, olajretek-, napraforgó-, alma-, illetve szőlőkultúrákban.

Kérdés esetén keresse területi kollégáinkat, amihez kattintson ide!

Részletesebb információkért látogasson el az Adama Hungary Zrt. weboldalára!

(x)

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás