Most végre mindent megtudhat a humuszról
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara „NAKAdémia – Humusz, a termőföld lelke” címmel talajtani tájékoztató rendezvényt tart Kaposváron, 2018. február 19-én. A rendezvényen a talajművelés alapjai, a humuszgazdálkodás, a talajélet mikrobiológiai szereplői és a talaj stressztűrő tulajdonságai kerülnek terítékre. A részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.
Az előadásokon több szakértő mutatja majd be azt, hogyan lehet hatékonyabban és eredményesen gazdálkodni a mezőgazdaság egyik, ha nem a legfontosabb alkotóelemével, az életet adó talajjal.
A stressztűrő jövő címmel Ónodi Tamás és Resek Attila, a PROLANSYS ügyvezetői fejtik majd ki, hogy a jelenlegi növénytermesztés nem képes tartani a lépést a környezeti tényezők folyamatos változásaival. A kérdés szerintük is adott: hogyan uralja a gazdálkodó a változásokat? A talaj szerepe, fontossága, a humusz és humuszanyagok jelentősége, költségekre és terméseredményekre gyakorolt hatása lesznek kifejtve.
Hirdetés
Biokontroll, bioaktív hatások, humusz menedzsment is a témák között
A talaj humusz menedzsment alapjairól az AGROFUTURA részéről Petró Tibor beszél majd. A termőföldek ugyanis elveszítették eredeti szénkészletük 50-70 százalékát. A talaj egészségének legfontosabb mércéje a szervesanyag-mennyisége. Ez kulcsfontosságú a hosszú távú terméshozamok, az élelmiszer-minőség, a szélsőséges időjárásnak ellenálló képesség és a talajszén tárolásának, a humuszépítő folyamatok megindításának szempontjából. A humusztartalom növelése a vízelfolyások csökkenésében, az aszálykárok elhárításában is segít, miközben jelentősen megnöveli az előállított élelmiszerek hozamát és minőségét. Arról itt olvashat többet, hogy milyen a szerves anyag és a talajegészség kapcsolata.
A talajélet mikrobiológiai szereplői, azok biokontroll és bioaktív hatásai címmel tart majd érdekes prezentációt Daoda Zoltán, az AGRObio szakmai igazgatója. Előadásában szó lesz a talaj-mikrobiológiai szereplőkről, a gombákról, a baktériumokról, valamint a talajalgák kumulatív hatásairól és főbb működési folyamatairól. Szóba kerülnek még a termőtalaj szerkezetjavításának, szervesanyag-tartalmának, vízmegtartó képességének termesztéstechnológiai lehetőségei.
A talajművelés alapjairól Sojnóczki István, a KITE technológiai fejlesztési igazgatóhelyettese ismerteti a tapasztalatait. Mivel manapság többféle talajművelési rendszer áll rendelkezésre, az előadás ezen technológiákat ismerteti. Gyakorlati tanácsokkal segít helyes megvalósításukban, továbbá a precíziós gazdálkodás szemszögéből is bemutatja a témát. A klímakárok, a talajok víz- és szervesanyag-vesztése jó szemléletmóddal csökkenthető. Ha ezt a növény igényeinek megfelelően végezzük, optimális feltételeket teremthetünk a kultúrnövények számára, amivel gazdaságunk jövedelmezőségét is tudjuk növelni.
Amennyiben érdeklődik, ezen a hivatkozáson regisztrálhat a NAKAdémia - Humusz a termőföld lelke rendezvényre.
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés