Szabadegyházán található a Hercsi-Hús Kft. csirketelepe a legutóbbi beruházásnak köszönhetően egyszerre akár 100.000-120.000 darab csirke befogadására és felnevelésére is alkalmassá vált. A fejlesztéshez a Frisomat Sigma típusú csarnokát választották, amelyeket kifejezetten élőállatok tartásához igazítottak a megrendelő igényeinek megfelelően.

Amikor a szabadegyházi csirketelep kapacitásai a vevői igényeknek köszönhetően egyre inkább kevésnek bizonyultak, a Hercsi-Hús vállalatnak saját telepet kellett létrehoznia. A megfelelő telephely kiválasztása után megvalósult a 4000 m2-es zöldmezős beruházás a Frisomat Kft. segítségével.

Baromfitartó épület tervezésénél nagyon fontos a méretek jó megválasztása, hiszen már egy közepes méretű gazdaságban is több tízezer baromfit tenyészthetnek. A megvásárolt telep összesen 40.000 darab állatférőhellyel rendelkezett, a beruházást követően pedig a Frisomat Sigma típusú, két 12x100x2,5 méteres valamint egy 12x96x2,5 méteres és egy 12x68x2,5 méteres csarnokaival együttesen 120.000 baromfinak biztosít elegendő helyet.

Sigma csarnok: élőállat tartáshoz igazítva

A Frisomat a megrendelői igények alapján tesz javaslatot arra, hogy az egyedi csarnoknak melyik csarnoktípus képezze az alapját. Ezúttal a Sigmára esett a választás, amely a megfelelő kialakítás mellett kiválóan használható állattartó épület funkcióban is. A Sigma csarnokok szélessége 7-től 22 méterig terjedhet, hosszúságuk pedig bármekkora lehet, így a vállalkozás növekedése esetén a szerkezetek bővítése is egyszerűen megvalósítható.

A Hercsi-Hús Kft. vállalat számára a választásnál az egyik legfontosabb szempont volt, hogy az acélszerkezetbe könnyen beépíthető legyen az automata etető- és itatórendszer, ugyanis a mai legmodernebb állattenyésztő telepeken az etetést és itatást már automata szállítószalagok végzik. A Frisomat csarnokaiban az etetőautomatákhoz kapcsolódó csövezések és kábelezések a rácsos tetőszerkezetben vannak elrejtve, így a belső tér minden négyzetmillimétere kihasználható és a csarnokban több állat fér el.

Emellett az állattenyésztés fontos feltétele az állandó hőmérséklet és a kiváló levegőminőség. Ennek érdekében a Frisomat megfelelő vastagságú szendvicspanelekkel szigetelte a csarnokot, valamint pontosan kiszámolt mennyiségű szellőző-ventilátort épített be.  A homlokzatok, a főtartó oszlopok belső síkjára felszerelt, rejtett rögzítésű szendvicspanelekkel vannak hőszigetelve, az oldalfali szendvicspanelekbe beépített szellőző-nyílások pedig biztosítják a friss levegő folyamatos áramlását. A csarnokban található tetőszellőző rendszer biztosítja, hogy az agresszív gázok mihamarabb eltávozzanak a csarnokból. A 22 fokos tetőlejtésnek köszönhetően a gázok természetes áramlása a tetőgerinc felé vezet, ahol megfelelően méretezett elszívó ventillátorok szívják el, megfelelő légcserét biztosítva csarnokában, a mindig friss és egészséges levegő érdekébe

„Állati terhelés” és gyors szerelés

A kiváló minőségű, tűzihorganyzott technológiának köszönhetően, az állati trágya, illetve az ammónia által okozott korróziós sérülések miatt sem kell aggódni. Az egyedi szerelési módszer különlegesen gyors kivitelezést tesz lehetővé. A Sigma típusú csarnokot a megrendelő néhány héten belül birtokba veheti, függetlenül annak méretétől vagy egyéb, egyedi felszereltségétől. Csarnokának minden egyes eleme különlegesen ellenőrzött körülmények között készül a Frisomat belgiumi gyárában, az utolsó anyacsavarig biztosítva ezzel a legmagasabb minőséget.

Állattartó-, baromfitartó telepek akár pályázati támogatással, segítséggel a pályázatírás teljes folyamatában

A 2014-2020-as Vidékfejlesztési Programban (VP) által meghirdetett pályázatokkal most akár vissza nem térítendő támogatással is lehetőség nyílik az állattartó telepek fejlesztésére, építésére. A Frisomat acélcsarnokkal történő korszerűsítés során a Frisomat segít a teljes pályázatmenedzsmentben, a pályázati előminősítéstől egészen a benyújtásig. Hogyan működik Önnel együtt a Frisomat?  Nézze meg itt: www.frisomat.hu

(x)

További híreink

Nyuszt vagy menyét? Segítünk, hogy megkülönböztesse őket!

2024.11.21.

A nyusztok, ezek az apró, fürge és rejtőzködő ragadozók, gyakran felkeltik az emberek érdeklődését. Legyen szó arról, hogy hol élnek, mit esznek, vagy hogyan különböztethetők meg más menyétféléktől, sok izgalmas kérdés merül fel velük kapcsolatban. Az alábbi cikk a nyuszttal kapcsolatos leggyakoribb kérdésekre válaszol.

Dámbikák élet-halál harca videóval

2024.11.21.

Látványos mentőakciót hajtottak végre a Lábodi Vadászerdészet hivatásos vadászai, amikor szétválasztottak két, agancsuknál összeakadt dámbikát.

Hogyan hat az őszi szárazság és a novemberi hideg az őszi vetésekre?

2024.11.21.

A hét elején jelentős csapadék érkezett az ország nagy részére, ami enyhítette a talaj kiszáradását, különösen az őszi vetések számára létfontosságú felső rétegekben. Az előttünk álló napokban északon havazás, délen változékonyabb idő várható, majd hétvégétől szárazabb, naposabb idő jön, amely éjszakai fagyokkal és nappali enyheséggel jár.

Magyarországon is sok vállalkozást érint az új globális minimumadó

2024.11.21.

A nagy méretű multinacionális cégcsoportok életére és adózására jelentősen hat a globális minimumadó szabályainak a bevezetése

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Több, mint 10 milliárd forintot fizettek ki a Napenergia plusz programban

2024.11.21.

Az Energiaügyi Minisztérium szerint mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás