Idén vetett már pénzt?
Most van a tavaszi növények vetési időszaka, de ugye tudja, hogy a vetőmaggal együtt a pénze is a földbe került? Ha minden jól megy, akkor kifejlődik a növény, meghozza a termést és utána Ön betakarítja, eladja és hozzájut a pénzéhez és ahhoz a haszonhoz is, amiért keményen megdolgozott.
De mi történik akkor, ha a pénze a földben marad?
Mert aszály miatt nem fejlődik a növény. Mert elveri a jég és csak fele akkora hozama lesz? Jön egy vihar és tönkretesz mindent? Ön elesik a haszontól és veszteséget is termelhet a gazdasága.
Az időjárás kiszámíthatatlan.
Nem tudjuk egyelőre, lesz-e aszály, mint tavaly. Ha lesz, nem tudja, fogja-e érinteni Önt. Biztos, hogy lesznek viharok, felhőszakadások, jégesők – csak az a kérdés, hogy hol?
Hirdetés
Ha tönkreteszik a termését, mivel tud védekezni?
Első körben a növénybiztosítással.
Minimális befektetéssel komoly védelmet nyújt az időjárási károk pénzügyi veszteségei ellen. Akár 0% önrésszel is köthet biztosítást, így a (jég és vihar kockázatoknál) a teljes kára is megtérülhet. Az állam továbbra is támogatja az idén is, hogy a gazdák növénybiztosítást kössenek: a támogatási keret 14,3 milliárd Ft. Nézze meg, mennyibe kerülne a védelem az Ön számára, egy rövid pár perces kalkulációval!
A növénybiztosítás díjának akár 70%-át is támogatja az állam
Ez azt jelenti, hogy (ha úgynevezett A csomagos biztosítást köt), minden, a biztosítási díjra befektetett 3 forintjából akár több mint kettőt vissza fog kapni. A pontos számokat még nem tudjuk, ami törvényi előírás: B és C csomagos növénybiztosításnál minimum 40% a díjtámogatás, maximum 70%; A csomagosnál minimum 55% és maximum 70%.
Az előrelátó gazdák közé szeretne tartozni?
Jelenleg a hazai gazdálkodók kb. fele rendelkezik valamilyen agrárbiztosítással. A többiek egyelőre nem kötöttek. Ezzel kiteszik magukat a tervezhetetlen időjárási kockázatoknak és akár annak is, hogy súlyosan veszteséges lesz idén a gazdálkodásuk. Vajon miből tudják fedezni ezt a veszteséget? Ha Ön növénybiztosítást köt, kár esetén nem kell hitelt felvennie, nem kell eladnia a „családi ezüstöt” és – egy kisebb zökkenő után – tovább folytathatja a gazdálkodást és a tervei megvalósítását.
Nézze meg, milyen összeget kellene befektetnie a biztonsága érdekében, kalkuláljon magának egy díjat, most!
Segítünk a döntésben!
A tavalyi aszálykárok után a biztosítók kicsit „behúzták a kéziféket”. Nem csoda, hiszen 52,9 milliárd forint növénybiztosítási kárt fizettek ki, miközben 34,6 milliárd forint díjbevételük volt. Ez Önt annyiban érinti, hogy bonyolultabbá váltak a feltételek. Lettek korlátozások, melyik biztosító hol, mire köt és mire nem köt. Ezért jobban jár, ha beszél velünk. Díjmentesen adunk tanácsot és megtaláljuk a legjobb megoldást az Ön számára. Csak annyi dolga van, hogy kalkuláljon magának egy díjat, adja meg a telefonszámát, felhívjuk és beszélünk.
Ha kérdése van a növénybiztosítással kapcsolatban, hívja ügyfélszolgálatunkat a +36 1 766 45 33-as számon és kollégáink szívesen segítenek.
(x)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés