Hirdetés
InFolen - nitrogéntartalmú levéltrágya biostimulátorral
A nitrogén a növények számára nagy mennyiségben szükséges tápanyag-utánpótlása elsősorban fejtrágyázással történik, folyékony vagy granulált formában lévő hatóanyag kijuttatásával. Egyre elterjedtebb azonban a kis dózisú, nitrogént is tartalmazó lombtrágyázás, aminek egyértelmű oka a termés minőségének javítása és a termésmennyiség fokozása. A lombtrágya formájában kijuttatott nitrogén előnye, hogy a levélen keresztül felszívódva, gyors segítséget jelenthet a kritikus időszakokban, illetve tápanyagigényesebb fejlődési fázisokban.
A TIMAC AGRO által fejlesztett InFolen olyan biostimulátor tartalmú lombtrágya, ami segíti a kijuttatott nitrogén felvételét és átalakulását.
Érintkezési szög, felületi feszültség, levélborítás
A lombtrágya formájában kijuttatott tápanyag-utánpótlás egyik legnagyobb veszélye, hogy a permetlé nem megfelelően tapad meg a levél felületén, onnan legördülve nem hasznosul. Az érintkezési szög azt az erőt méri, amely ahhoz szükséges, hogy egy folyadék szilárd felületen megcsússzon. Folyékony műtrágya esetén a lehető legkisebb érintkezési szöget célozzuk meg, hogy maximalizáljuk a műtrágya és a levél érintkezését, és elősegítsük a műtrágya bejutását a levélbe.
Az InFolen termék alacsonyabb felületi feszültsége lehetővé teszi a jobb tapadást, ezért csökken a legördülési veszteség. A nagyobb levélborítottságnak köszönhetően pedig, akár 30%-kal több sztóma vesz részt a hatóanyag felvételében, csökken az elillanási veszteség.
Tápanyagfelvétel a levélen keresztül
A levélre kerülő tápanyagok a kutikulán vagy a sztómákon keresztül juthatnak a növények szervezetébe. Minél idősebb a növény, annál vastagabb a levélen lévő viaszos kutikula réteg, így a sztómán keresztül történő tápanyagfelvétel jelentősége megnő. A sztómák nyitása és záródása azonban elsősorban a fotoszintézis, másodsorban a hormonális szabályozás útján történik. Hormonális úton az abszcizinsav (ABA) felelős a záródásáért, míg a citokinin szabályozza a sztómák nyitását.
Az InFolen citokinin tartalma a levél felületére kerülve fokozza a sztómák nyitását, ezért a kijuttatott nitrogén 50%-a 2 órán belül felszívódik. Ez a hatás segíti az egyéb tápanyagok, esetleg növényvédő szerek felvételét is.
Az InFolen hatása a nitrogén szállításra és beépülésre
A biostimulátoros lombtrágya okozza a nitrogén átalakításáért felelős enzimek szintézisét, ami gyorsabb N-beépülést és mobilizációt eredményez. A folyamatos nitrogénátalakulás és -szállítás fenntartja a N-pumpa működését, azaz a gyökérzeten keresztül történő felvételt és szállítást. A gyors átalakulásnak köszönhetően csökken a levelek nitráttartalma.
Az InFolen hatékony megoldás a termesztett növények stressztűrő képességének és minőségének javításában, minden szántóföldi növénykultúra esetében.
INFOLEN termékösszetétel
Biostimulátor: InFolen
N – 19%
Bármely szántóföldi kultúrában 10-30 l/ha dózisban 200-300 liter vízzel kipermetezve.
Amennyiben felkeltettük érdeklődését az új InFolen biostimulátoros lombtrágya termékünkkel kapcsolatban, keresse szaktanácsadó kollágáinkat bizalommal!
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
InFolen - nitrogéntartalmú levéltrágya biostimulátorral
A TIMAC AGRO által fejlesztett InFolen olyan biostimulátor tartalmú lombtrágya, ami segíti a kijuttatott nitrogén felvételét és átalakulását.
Új pályázat a láthatáron: fejlessze terménytároló vagy vetőmagüzemét acélcsarnokkal
2025-től új lehetőségeket kínálnak a „Terménytisztítók, tárolók, szárítók és vetőmagüzemek fejlesztésének támogatása” programok, amelyek célja az üzemkapacitások növelése. A Frisomat, acélcsarnokokat gyártó szakértő cég példáján keresztül mutatjuk be, miért érdemes acélszerkezetes épületekben gondolkodni, ha tartós, funkcionálisan tervezett és energiahatékony fejlesztéseket szeretnénk megvalósítani.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 3.200 hirdetés 157 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés