Irány a kombájngyár: MATE-hallgatók nyerték a CLAAS UniTech mérnökversenyét
A CLAAS, a világ egyik vezető mezőgazdasági gépgyártó vállalata az idei esztendőben is meghirdette a UniTech Mérnökversenyt mérnökhallgatói csapatoknak, hogy különleges kihívásokkal találkozzanak. A verseny célja, hogy a hallgatók gyakorlati tapasztalatokat szerezzenek, miközben megismerkednek a CLAAS mezőgépészeti világával. A CLAAS UniTech Mérnökverseny döntője a CLAAS Hungária Kft. törökszentmiklósi telephelyén zajlott, melynek keretében a döntőben 6 csapat mérhette össze tudását a különböző versenyszámokban.
A MATE írta meg, hogy az első versenyszámban az elkészített gépekkel szlalom- és gyorsasági pályán kellett bizonyítani a vezetési képességet. Ezután a betakarítási feladat következett, ahol fakockákat és teniszlabdákat kellett felszedni, szétválasztani és külön-külön összegyűjteni. Végül a gép tartóssági tesztjére került sor egy akadályokkal teli körpályán, amelyen végig kellett haladniuk a résztvevőknek anélkül, hogy az alkatrészek elvesznének vagy megsérülnek.
A mérnökversenyt a MATE CLAAS QUATTROplus csapata nyerte. Díjuk egy gyárlátogatás Németországban, a CLAAS legmodernebb kombájngyárában, valamint szakmai programokon való részvétel.
Hirdetés
A további díjazottak:
- 2. helyezett Észkombájnok - Nyíregyházi Egyetem
- 3. helyezett Acéljobbágyok - Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
- 4. helyezett Pelikán - Szegedi Tudományegyetem
- 5. helyezett Kapanyél - Debreceni Egyetem
- 6. helyezett GMT RacingTechnology - Debreceni Egyetem
A verseny részletei
Arról az AXIÁL írt részletesen, hogy a versenyre olyan 2-5 fős csapatok jelentkezhettek, akiknek tagjai 2022-ben vagy 2023-ban végeztek, vagy jelenleg is valamely felsőoktatási intézményben hallgatói jogviszonnyal rendelkeznek. Akár különböző intézmények hallgatói is alkothattak egy csapatot.
A feladat egy olyan gépcsoport tervezése volt, amely egy magajáró arató-cséplőgép egyes funkcióinak végrehajtására alkalmas. Ilyen például a kétféle termény osztályozása, az anyagáramlás zárt csatornában, a kivehető és kézzel üríthető tartályok, számlálókkal történő feleszerelés, a helyváltoztatás stb.
A kihívást a 6 döntős csapatból 5 teljesítette sikeresen, az abszolút győztes pedig a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem CLAAS QUATTROplus csapata lett, akiket az AXIÁL Kft. is támogatott a felkészülés és a kivitelezés során. A csapat szakemberei: Kovács Ádám, Koloszár István, Apagyi Bence, Csepregi Tamás, Gregosits Martin.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 88 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés