A CLAAS, a világ egyik vezető mezőgazdasági gépgyártó vállalata az idei esztendőben is meghirdette a UniTech Mérnökversenyt mérnökhallgatói csapatoknak, hogy különleges kihívásokkal találkozzanak. A verseny célja, hogy a hallgatók gyakorlati tapasztalatokat szerezzenek, miközben megismerkednek a CLAAS mezőgépészeti világával. A CLAAS UniTech Mérnökverseny döntője a CLAAS Hungária Kft. törökszentmiklósi telephelyén zajlott, melynek keretében a döntőben 6 csapat mérhette össze tudását a különböző versenyszámokban. 

A MATE írta meg, hogy az első versenyszámban az elkészített gépekkel szlalom- és gyorsasági pályán kellett bizonyítani a vezetési képességet. Ezután a betakarítási feladat következett, ahol fakockákat és teniszlabdákat kellett felszedni, szétválasztani és külön-külön összegyűjteni. Végül a gép tartóssági tesztjére került sor egy akadályokkal teli körpályán, amelyen végig kellett haladniuk a résztvevőknek anélkül, hogy az alkatrészek elvesznének vagy megsérülnek.

A CLAAS, a világ egyik vezető mezőgazdasági gépgyártó vállalata az idei esztendőben is meghirdette a UniTech Mérnökversenyt mérnökhallgatói csapatoknak, hogy különleges kihívásokkal találkozzanak

A mérnökversenyt a MATE CLAAS QUATTROplus csapata nyerte. Díjuk egy gyárlátogatás Németországban, a CLAAS legmodernebb kombájngyárában, valamint szakmai programokon való részvétel.

A további díjazottak:

  • 2. helyezett Észkombájnok - Nyíregyházi Egyetem
  • 3. helyezett Acéljobbágyok - Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
  • 4. helyezett Pelikán - Szegedi Tudományegyetem
  • 5. helyezett Kapanyél - Debreceni Egyetem
  • 6. helyezett GMT RacingTechnology - Debreceni Egyetem

A verseny részletei

Arról az AXIÁL írt részletesen, hogy a versenyre olyan 2-5 fős csapatok jelentkezhettek, akiknek tagjai 2022-ben vagy 2023-ban végeztek, vagy jelenleg is valamely felsőoktatási intézményben hallgatói jogviszonnyal rendelkeznek. Akár különböző intézmények hallgatói is alkothattak egy csapatot.

A mérnökversenyt a MATE CLAAS QUATTROplus csapata nyerte. Díjuk egy gyárlátogatás Németországban, a CLAAS legmodernebb kombájngyárában, valamint szakmai programokon való részvétel - Fotó: CLAAS Hungária Kft.

A feladat egy olyan gépcsoport tervezése volt, amely egy magajáró arató-cséplőgép egyes funkcióinak végrehajtására alkalmas. Ilyen például a kétféle termény osztályozása, az anyagáramlás zárt csatornában, a kivehető és kézzel üríthető tartályok, számlálókkal történő feleszerelés, a helyváltoztatás stb.

A kihívást a 6 döntős csapatból 5 teljesítette sikeresen, az abszolút győztes pedig a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem CLAAS QUATTROplus csapata lett, akiket az AXIÁL Kft. is támogatott a felkészülés és a kivitelezés során. A csapat szakemberei: Kovács Ádám, Koloszár István, Apagyi Bence, Csepregi Tamás, Gregosits Martin.

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás