Idén júliusban is több hírünk szólt a mezőgazdasági támogatásokról, amelyek sok gazdának nélkülözhetetlenek az eredményes termeléshez. Augusztus végéig kérhető a méhegészségügyi támogatás, a sztárszőlők lettek a zöldszüret legnagyobb áldozatai és mélyponton a cukorárak. Idén is elindul a zártkerti revitalizációs program, 2 milliárd forintra lehet pályázni és milliárdok igényelhetők a Magyar Falu Programra. Összegyűjtöttük az elmúlt hónap agrárpénzekkel és kifizetésekkel kapcsolatos anyagait, itt az augusztusi agrártámogatás összefoglaló!

Augusztus végéig kérhető a méhegészségügyi támogatás

A Magyar Közlöny 104. számában megjelent a méhállomány egészségügyi kondíciójának megőrzéséhez igénybe vehető csekély összegű támogatásról szóló 29/2019. (VI. 20.) AM rendelet. A méhcsaládonkénti 500 forintos támogatást augusztus 31-ig lehet igényelni, ami a kérelmező de minimis-keretét terheli. Jelenleg csak saját ügyfélkapun keresztül intézhető a kérelem benyújtása, de az agrárkamara kezdeményezte, hogy a falugazdászok segítségével is elintézhető legyen az igénylés. Már kérhető a méhegészségügyi támogatás.

Az augusztusi agrártámogatás összefoglaló hírt ad arról is, hogy a méhegészségügyi támogatás méhcsaládonként 500 forintot jelent a méhészeknek

A cukorárak elérték a mélypontot

Csökkennek a készletek és a termelés. Ez pedig biztató arra nézve, hogy hamarosan ismét emelkedni fog az ár – mondta Phil Hogan az európai cukor munkacsoport ülése után. A hasonló piaci zavarok elkerülése érdekében olyan javaslatok is szóba kerültek, amelyek fájni fognak a magyar gazdáknak, amennyiben beépülnek a leendő Közös Agrárpolitikába. A cukor árában ez egyelőre még nem látszik, de ez csak idő kérdése.

A sztárszőlők lettek a zöldszüret legnagyobb áldozatai

Az utóbbi évek szőlőtelepítéseinek legnépszerűbb fajtáját, a biancát, és a néhány éve még a magyar borok világpiaci áttörését elősegítő furmintot vágták le a legnagyobb területen a magyar szőlőtermelők a zöldszüret során. Az érés előtti szüreteléssel július 10-ig kellett végezniük azoknak a termelőknek, akik igényelték azt a hektáronkénti 300 ezer és 1,1 millió forint közötti támogatást, amit a zöldszüretért cserébe kaptak.

A Magyar Falu Program újabb milliárdokkal támogatja a legkisebb hazai településeket

Jönnek a milliók a kistelepülések egészségére: megjelent a Magyar Falu Program 2 újabb pályázatának eredménye

Közzétette a Miniszterelnökség a Magyar Falu Program két újabb pályázatának eredményét. Az 5 ezer lélekszám alatti falvakban 186 orvosi rendelő épülhet vagy újulhat meg, összesen 4 milliárd forint értékben. Továbbá 778 kistelepülésen nyílik lehetőség orvosi eszközök beszerzésére, összesen 2 milliárd forint értékben. Ezt a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos, Gyopáros Alpár jelentette be a XX. Mesztegnyői Rétesfesztiválon.

100 millió forint támogatást kaphat a magyar komlótermesztés

100 millió forintot csoportosít át az agrártárca új komlóültetvények telepítésének támogatására, az erről szóló miniszteri rendelet hamarosan megjelenik – mondta Nagy István agrárminiszter Sopronban. 1 hektárnyi komlóültetvény beruházása nagyjából 8 millió forintba kerül, az agrártárca pedig a maximálisan adható 6 millió forintot adja majd a gazdáknak arra, hogy vállalkozzanak komlótermesztésre. A Komlót az 1980-as és 1990-as években még 550 hektáron termesztették Magyarországon, 2011-ben már csak 5 hektáron, ezért szükség van az ágazat újjáélesztésére.

Idén is elindul a zártkerti revitalizációs program, 2 milliárd forintra lehet pályázni

Az Agrárminisztérium az idei évben is meghirdeti a zártkerti revitalizációs programot: a települési önkormányzatok és ezek konzorciumai pályázhatnak. A 2 milliárd forintos keretösszegű programban vissza nem térítendő támogatás igényelhető. A zártkerti revitalizációs program azt szeretné elérni, hogy a falvakban és a kistelepülések határában lévő zártkertekben újrainduljon a hagyományos gazdálkodás, lehetőleg őshonos gyümölcsfajták telepítésével.

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás