A traktorok már nem csak erejükkel, hanem külsejükkel is hódítanak - néhol már státuszszimbólumnak számítanak. Nem meglepő hát, hogy a japán Yanmar egyenesen a Ferraritól csábított el egy sztártervezőt, aki mostantól a traktorok külsőjéért felelős.

A Yanmar gyártó már a II. világháború előtt is gyártott traktorokat. Ezek a gépek még elég érdekesen néztek ki: vezetőfülkével nem rendelkeztek, vezetőjük így mögöttük sétált - úgy nézett ki, mint egy hatalmas rotációs kapa.

1967-ben már 'valódi' traktor gördült le a gyártó futószalagjáról. Érdekesség, hogy a cég alapítója már 1933-ban kifejlesztette kompakt, kisméretű, alacsony fogyasztású dízelmotorját, amellyel hatékony és gazdaságos erőgépet tudott biztosítani a rizstermesztők számára.

A cég mára hatalmasra duzzadt. 15 ezer dolgozót foglalkoztat, éves árbevétele pedig eléri a 6 milliárd dolláros bevételt. A Yanmar egyébként elkötelezett a környezetkímélő és takarékos erőforrások mellett, valamint az 1970-es évek második felétől olyan neves partnerrel kezdett közösen traktorokat gyártani, mint a John Deere.

Fotó: Yanmar
 

A gyártó nemrég kiadta YT szériáját, amelybe 3 féle traktor tartozik 35-59 LE-s teljesítménytartományban. A 3-4 hengeres motorokkal szerelt gépek és az i-HMT erőátviteli rendszer csúcskategóriába röpítette a gépeket, viszont a Ken Okuyama által tervezett külső még inkább megfogja a leendő vásárlókat. A tervező egyébként a Ferrarinál és a Meseratinál is megfordult már, de a traktortervezést sem tartotta méltóságon alulinak, örömmel vállalta a feladatot. Az eredmény pedig magáért beszél, egy agresszív megjelenésű, markáns élekkel rendelkező traktor kelt életre, amely külsőre felveszi a versenyt a nagyobb gyártók gépeivel is.

Forrás: agrarszektor.hu

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás