Hirdetés
Jelentőset fejlesztett a drónos beporzás terén a Polybee - videóval
Már nem mindenhol számít újdonságnak a robotok jelenléte a mezőgazdaságban. Az ágazat feladataira specializálódott vállalatok autonóm robotokat is fejlesztenek különféle termények betakarításához. Néhány eszköz további feladatokat is elláthat, beleértve a gyomirtást, a permetezést és a betegségek megfigyelését. Az eszközfejlesztések probléma specifikusak, ami annyit jelent, hogy a cégek minden kihívásra igyekeznek megoldást találni. Ilyen kihívást jelent napjainkban a virágok beporzása is. A robotok is részt vehetnek a fontos feladatban.
A Mezőhír írta meg, hogy a fejlesztés megvalósításának igénye egyrészt a méhek állományának világszinten tapasztalható csökkenésére vezethető vissza. Másrészt az olyan egyre népszerűbb ágazatokban, mint a vertikális gazdálkodás, nehezebben tudják elvégezni a beporzási feladatokat a rovarok. Ugyanis a függőleges farm mesterséges világítása megnehezíti a méhek tájékozódását.
Céget alapítottak, drónokat fejlesztenek a beporzás támogatására
Ennek a problémának a kezelésére Siddharth Jadhav, aki korábban a Szingapúri Nemzeti Egyetemen drónok aerodinamikáját tanulta, 2019-ben megalapította a Polybee nevű céget. Kollégáival, az általános kereskedelmi forgalomban széles körben elérhető mini drónokat adaptálnak különféle beltéri mezőgazdasági műveletekhez, beleértve a függőleges farmokat és az üvegházakat.
A Polybee mesterséges intelligenciájú szoftvere arra utasítja a drónokat – amelyek színes kamerás érzékelőkkel vannak felszerelve -, hogy növények közelében repüljenek. Ezután a drónok óvatosan felkavarják a virágok körüli levegőt. A tevékenység hatására elhagyja a virágpor a virágot és elindul a megtermékenyítési folyamat.
A Polybee a tavalyi év nyarán tartott egy nagyszabású bemutatót egy négyhektáros üvegházban, ahol paradicsomtermesztés zajlott. Ebben az üvegházban a termesztés 100 méteres sorokban történik. Mindegyik drón esetén körülbelül 15 percet vett igénybe a feladat elvégzése. Annak ellenére, hogy a drónok hozzávetőlegesen 6 méteres magasságban repültek, a lefelé irányuló légáram elég jelentős ahhoz, hogy elinduljon a beporzás folyamata - írták.
Nem szükséges a munkavégzéshez drónpilóta sem, akinek a feladata az lenne, hogy a drónt sorról sorra irányítsa. Magukat a drónokat számos QR (Quick Response), gyors reagálású kód vezérli, amelyeket az üvegházi területen helyeztek el az egyenletes és állandó repülési terv biztosítása érdekében. A Polybee általános ajánlása szerint négy drón hektáronként az ideális szám, amelyre szükség van az optimális munkavégzéshez - közölték.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Védjük a gyökereket az Agrováció termékével
A gyökérzónába kijuttatott AMG Pro-tech a csapadék/talajnedvesség hatására szétáramlik a gyökérzónában és védelmet alakít ki a kelő mag számára.
AKG 2025: kiknek érdemes belevágni és hogyan segíthetnek a szakértők?
Az agráriumot izgalomban tartó kérdés most az új agrár-környezetgazdálkodási támogatás lehetősége. Minden termelőnek döntést kell hoznia lehetőségei és adottságai függvényében, hogy pályázik-e vagy sem. Ezt a kérdéskört jártuk körbe a Lajtamag Kft. termékfejlesztőjével, Somody Gergővel; Dr. Nagy Idával a Lajtamag Kft. szaktanácsadójával és Nagy Lászlóval, az Agro Profi Kft. vezető szaktanácsadójával.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatEladó John Deere 8345R e23 ILS 2020-as évjáratú traktor
69 900 000 HUF
+ áfaEladó használt MetalFach N267 szervestrágyaszóró
4 990 000 HUF
+ áfaTöbb mint 1.100 hirdetés 102 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés