Érdekes beszámolót közölt Észak-Koreáról a Daily NK. Eszerint a helyi hatóságok egy gyakran előforduló, veszélyes jelenség miatt határozottan csaptak le a közelmúltban egyes mezőgazdasági termelőkre. Ráadásul az egész a hazai piacra vonatkozóan is tartogat tanulságokat. Kényszer hatására egyes észak-koreai mezőgazdasági termelők, illetve gazdálkodások vezetői otthon készített növényvédő szereket kezdtek alkalmazni a földeken. Ezzel azonban többet ártottak, mint használtak. Az anyagra az Origo talált.
Veszélyes a növényvédő szerekkel való pancsolás, ezt tanulják most Észak-Koreában (Fotó: Pixabay, conan_mizuta)
A jelenség oka, hogy Észak-Koreában akkora igény mutatkozik a növényvédő szerek iránt, hogy a gyártás nem tud vele lépést tartani. Helyi szakértők ezért azt tanácsoltak a gazdálkodóknak, hogy használjanak szerves növényvédőket és rovarirtókat, hamuból, ürümből és más anyagokból készített keverékkel helyettesítve a vegyi anyagokat. A legtöbb gazdálkodó számára ez ugyanakkor nem alternatíva, többek között azért, mert nem tudnak elég fát elégetni ahhoz, hogy elegendő mennyiségük legyen a hozzávalókból. Ezért a gazdálkodók maguk kezdtek otthon növényvédőket készíteni, szaktudás nélkül, különböző vegyi anyagokból, vagy nem megfelelően hígítva a kapható védőszereket. A házilag kotyvasztott vegyi anyagok azonban olyan erősek lettek, hogy annak a növények látták kárát és a hírek szerint az ottaniak egészsége is komoly veszélybe került A hatóságok hosszas nyomozás után jutottak el az ilyen szereket használó gazdálkodásokhoz. Felfigyeltek ugyanis arra, hogy deformált, girbegurba növények kerültek ki farmjukról is. Az eset azért szolgál sok tanulsággal a hazai mezőgazdaság számára is, mert ha nem is ugyanilyen, de hatásában hasonló tendencia figyelhető meg itthon is. A pénzhiány vagy a spórolási szándék miatt itthon is sok olyan gazdálkodó van, aki ismeretlen vagy kétes eredetű növényvédő szereket használ.

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

20 beltéri és kültéri növény, amelyik télen is virágzik

2024.11.21.

Ha van olyan időszak, amikor egy kis színre van szükségünk az életünkben, akkor azok a borongós, szürke téli napok. Szerencsére, bár sok növény inkább tavaszig elrejti virágait, vannak olyanok, amelyeket nem riaszt el a hideg.

Nyuszt vagy menyét? Segítünk, hogy megkülönböztesse őket!

2024.11.21.

A nyusztok, ezek az apró, fürge és rejtőzködő ragadozók, gyakran felkeltik az emberek érdeklődését. Legyen szó arról, hogy hol élnek, mit esznek, vagy hogyan különböztethetők meg más menyétféléktől, sok izgalmas kérdés merül fel velük kapcsolatban. Az alábbi cikk a nyuszttal kapcsolatos leggyakoribb kérdésekre válaszol.

Dámbikák élet-halál harca videóval

2024.11.21.

Látványos mentőakciót hajtottak végre a Lábodi Vadászerdészet hivatásos vadászai, amikor szétválasztottak két, agancsuknál összeakadt dámbikát.

Hogyan hat az őszi szárazság és a novemberi hideg az őszi vetésekre?

2024.11.21.

A hét elején jelentős csapadék érkezett az ország nagy részére, ami enyhítette a talaj kiszáradását, különösen az őszi vetések számára létfontosságú felső rétegekben. Az előttünk álló napokban északon havazás, délen változékonyabb idő várható, majd hétvégétől szárazabb, naposabb idő jön, amely éjszakai fagyokkal és nappali enyheséggel jár.

Magyarországon is sok vállalkozást érint az új globális minimumadó

2024.11.21.

A nagy méretű multinacionális cégcsoportok életére és adózására jelentősen hat a globális minimumadó szabályainak a bevezetése

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás